Zaloguj się, aby obserwować  
Prince_Miki

Windows 10 - temat ogólny

833 postów w tym temacie

Wcześniej próbowałeś instalować ręcznie tak? Bo to, że zarezerwowałeś W10, nie znaczy, że od razu będziesz go miał. Skoro po raz pierwszy masz komunikat o tym, że powiadomią Cię gdy będzie gotowa instalacja, oznacza, że musisz czekać. Ale nie wiadomo kiedy zostanie Ci Windows 10 udostępniony. Im później zarezerowałeś, tym dłużej będziesz musiał czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na laptopie już 10 jest i faktycznie jak ktoś pisał wcześniej klucz produktu jest inny, choć system jest już zarejestrowany nic nie musiałem robić.
Tylko tak jak będę chciał z czasem zrobić czystą instalacje z obrazu to mam podać klucz ten co mam teraz (ten nowy) czy ten z naklejki
i powie mi ktoś jak zmienić obraz dla konta bo w ustawieniach dla kont nie mogę tego znaleść,jak zresztą gdzie jest obcja dodaj usuń programy służąca do deinstalacji w poprzednich wersjach win.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 07:58, Carter napisał:

Tylko tak jak będę chciał z czasem zrobić czystą instalacje z obrazu to mam podać klucz
ten co mam teraz (ten nowy) czy ten z naklejki

Musisz się zalogować na update''owanym Windows 10 kontem Microstoft i tym samym kontem zalogować się na czystej instalacji. A, klucz wpisujesz nowy. Jak się nie zalogowałem to mi wywaliło, że klucz zajęty :P

Dnia 31.07.2015 o 07:58, Carter napisał:

i powie mi ktoś jak zmienić obraz dla konta

Dziwne. Win + i -> Konta i jako pierwsze mam zmień "Twój awatar" ;)

Dnia 31.07.2015 o 07:58, Carter napisał:

dodaj usuń programy służąca do deinstalacji w poprzednich wersjach

W szukajce (win +q) wpisujesz programy i funkcje, albo po prostu wpiszesz programy i samo ci wywali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 08:21, LaplaceNoMa napisał:

> Tylko tak jak będę chciał z czasem zrobić czystą instalacje z obrazu to mam podać
klucz
> ten co mam teraz (ten nowy) czy ten z naklejki
Musisz się zalogować na update''owanym Windows 10 kontem Microstoft i tym samym kontem
zalogować się na czystej instalacji. A, klucz wpisujesz nowy. Jak się nie zalogowałem
to mi wywaliło, że klucz zajęty :P


- a możesz mi to bardziej rozjaśnić moja edukacja zakończyła się na 7 tam podawałem klucz system sprawdził i było aktywowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 08:34, Carter napisał:

- a możesz mi to bardziej rozjaśnić moja edukacja zakończyła się na 7 tam podawałem klucz
system sprawdził i było aktywowane.

Jak zaktualizowałem windowsa 10 i potem przeinstalowałem na czysto. To nie aktywował mi windowsa.
Wywaliło błąd, że klucz zajęty.
Dopiero jak zalogowałem się, to mi zaakceptowało. Widocznie przypisuje konfiguracje sprzętową i klucz do konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 08:47, LaplaceNoMa napisał:

> - a możesz mi to bardziej rozjaśnić moja edukacja zakończyła się na 7 tam podawałem
klucz
> system sprawdził i było aktywowane.
Jak zaktualizowałem windowsa 10 i potem przeinstalowałem na czysto. To nie aktywował
mi windowsa.
Wywaliło błąd, że klucz zajęty.
Dopiero jak zalogowałem się, to mi zaakceptowało. Widocznie przypisuje konfiguracje sprzętową
i klucz do konta.

Na czysto to prosi o klucz nie da się pominąć tego kroku i tu nie wiem jaki wpisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 08:51, Carter napisał:

Na czysto to prosi o klucz nie da się pominąć tego kroku i tu nie wiem jaki wpisać?

Można pominąć. Ale windows ma swój zapisany i jego nie przyjmuje.
Poza tym instaluje się jako "Home". [po wpisaniu się zmieni na pro]
Wpisujesz nowy klucz który przypisywał się do upgrade''owanego windowsa.
Jego możesz wyciągnąć jakimś śmiesznym programem od tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa ukryte katlogi $Windows.~BT i $Windows.~WS na 10 giga nie wiem czy można usunąć bo jak usune windows old to nie wróce do 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie obyło się bez zgrzytów, ale poszło ;-). Nie robiłem czystej instalki, poszedł upgrejd z Win 8.1. Na plus - przeniosły się wszystkie ustawienia i inne duperele, nie musiałem też wklepywać żadnych kluczy - zalogowałem się na swoje konto i system mam aktywowany. Wizualnie nie ma szoku - 8.1 jest dość podobny.

Na minus - instalacja driverów do grzały (GTX 760) to była mordęga :/ System najpierw w ogóle nie potrafił wykryć karty, jak już wykrył, to instalka z windows update (PRZYMUSOWA - IMO to największy minus 10) wysypała się przy 33% :/ Zauważyłem, że te drivery były z 26 lipca, więc bezpośrednio ze strony bólVidii ściągnąłem najnowsze z 29 lipca. Tutaj system nie puszczał mi instalacji - albo "czarny ekran" (pomagał tylko reset), albo komunikat o niepowodzeniu instalacji, albo drugi o niemożliwości instalacji z powodu działającego "kreatora wykrywania sprzętu".
Poddałem się wczoraj, bo było już późno z nastawieniem, że powalczę dziś rano przed pracą - odpaliłem kompa, odprowadziłem żonę i dzieciaki, wróciłem, zalogowałem się - patrzę na pasku znaczek nVidii (wczoraj go nie było) - szybkie spojrzenie i... o cud drivery zainstalowane (te z 29 lipca).

Rankiem jeszcze sprawdziłem jak gry (te, w które aktualnie pogrywam)- największa niespodzianka to GTA V - już wcześniej ten tytuł chodził u mnie wyśmienicie (pomijając jeden nieszczęsny patch od R*, który na jakiś czas położył optymalizację), ale gra ewidentnie dostała "boosta" (zrzucam to jednak na drivery "zielonych"). HOmm3 HD - działa bez zmian.
Za to Batman Arkham Knight wywalił się na starcie ;-). Wiadomo, że pecetowy port jest napisany jak "psu z gardła", ale na 8.1 nie wykrzaczył się ani razu. Po drugim odpaleniu było już jednak dobrze, przynajmniej przez te pół godziny które grałem ;-).

System jak system - mam praktyczne podejście: ma działać, działa, nic więcej nie potrzeba. Jeśli przez pierwszy miesiąc nie będzie jakichś większych zgrzytów, to do 8.1 już nie wracam - nie zamierzam hamować nieuniknionego postępu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 09:28, Lordpilot napisał:

Rankiem jeszcze sprawdziłem jak gry (te, w które aktualnie pogrywam)- największa niespodzianka
to GTA V - już wcześniej ten tytuł chodził u mnie wyśmienicie (pomijając jeden nieszczęsny
patch od R*, który na jakiś czas położył optymalizację), ale gra ewidentnie dostała "boosta"
(zrzucam to jednak na drivery "zielonych"). HOmm3 HD - działa bez zmian.

Raczej nie tyle drivery od Nvidii a nowy Windows Display Driver Device Model. Miał być wydajniejszy od wersji, która jest w poprzednich systemach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko - miałem 8.1 Pro N w wersji BOX. Teraz mam 10 Pro N, niby też Retail... Microsoft przyznaje obecnie unikatowe klucze czy jakieś dziwaczne masówki (gdybym chciał zmienić płytę główną choćby)? Mój klucz zaczyna się (jeśli dobrze patrzę) od R6TD6 a kończy na **KT6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 09:43, LaplaceNoMa napisał:

Mój VK7...66T

A konkretniej to taki?
VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T? - Win 10 Pro

Bo jeśli tak to masówka. Upierdliwe... Wychodzi na to że ten darmowy upgrade do dziesiątki jest tylko częściowo darmowy bo bezpośrednio tego systemu na nowym komputerze nie zainstalujemy a najpierw trzeba poprzednią wersję na którą mamy licencję, potem wszystkie update''y a na koniec (przez rok) można zaktualizować do Windows 10. Unikatowe klucze które wchodzą bezpośrednio do Windows 10 widać tylko jak kupię nowy system :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 09:43, LaplaceNoMa napisał:

Mój VK7...66T

To jak mój a dwie ostanie z czwartej rubrtyki to GT
oby to nie była msówka i potem nie zainstaluje się na tym kluczu jak by coś nie tak ze sprzętem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 09:56, Henrar napisał:

System po aktywacji można zainstalować na czysto i wtedy sam się aktywuje. Tak przynajmniej
twierdzi FAQ Microsoftu.


Na tej samej płycie głównej tak, to ja wiem, tylko kliknąć na skip gdy spyta o klucz (byleby system choć raz był tam jakiś legalny aktywowany żeby MS złapał info o twoim sprzęcie do swojej bazy). Ale mnie interesuje sytuacja w przypadku zmiany płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 09:55, Carter napisał:

To jak mój a dwie ostanie z czwartej rubrtyki to GT

Dokładnie :]

Dnia 31.07.2015 o 09:55, Carter napisał:

oby to nie była msówka i potem nie zainstaluje się na tym kluczu jak by coś nie tak ze sprzętem :)

Jakoś nie sądzę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, recznie ale nie mialem klucza a ten od win 7 nie dziala. A rezerwacji dokonalem wczoraj... Czyli mamy powod. Po prostu jeszcze nie dostalem swojej kopii. Moglbym zrobic czysta instalacje ale nie chce tracic danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 09:58, ziptofaf napisał:

> System po aktywacji można zainstalować na czysto i wtedy sam się aktywuje. Tak przynajmniej

> twierdzi FAQ Microsoftu.

Na tej samej płycie głównej tak, to ja wiem, tylko kliknąć na skip gdy spyta o klucz
(byleby system choć raz był tam jakiś legalny aktywowany żeby MS złapał info o twoim
sprzęcie do swojej bazy). Ale mnie interesuje sytuacja w przypadku zmiany płyty głównej.

Z tego co wiem to od Win 8.1 klucz przypisny zostawał do twojego konta MS a nie komputera więc pewno można zmieniać co chcesz ile razy chcesz byle byś miał dany klucz na jednym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 10:08, LaplaceNoMa napisał:

> To jak mój a dwie ostanie z czwartej rubrtyki to GT
Dokładnie :]

> oby to nie była msówka i potem nie zainstaluje się na tym kluczu jak by coś nie
tak ze sprzętem :)
Jakoś nie sądzę :P

Może to klucz servisowy a myk leży w tym co masz zapisane po rejestracji konta tam u nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować