Zaloguj się, aby obserwować  
Prince_Miki

Windows 10 - temat ogólny

833 postów w tym temacie

Dnia 11.08.2015 o 08:35, lis_23 napisał:

Jak to jest ze sterownikami? ( karta graficzna, płyta główna, itp. ) Trzeba je instalować
przed aktualizacją systemu, czy po?
Jakie sterowniki trzeba pobrać i zainstalować?


Instalujesz system i wchodzisz w Menedżera Urządzeń.

Jak nie ma żółtych znaków zapytania lub wykrzykników, to jest OK i jedynie można się zainteresować sterownikami do karty graficznej i dźwiękowej.

Czasem użytkownik woli korzystać ze swoich sprawdzonych.

Do WIN10 jest już parę wersji sterownika grafiki, stąd moja sugestia.

Do dźwiękówki też można sobie dograć swoje sterowniki, gdy mamy odpowiednią kartę, a ja akurat taka mam i korzystam ze sterownika dźwięku P17X 3.0 Creative.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2015 o 10:23, leven napisał:


Instalujesz system i wchodzisz w Menedżera Urządzeń.

Jak nie ma żółtych znaków zapytania lub wykrzykników, to jest OK i jedynie można się
zainteresować sterownikami do karty graficznej i dźwiękowej.

Czasem użytkownik woli korzystać ze swoich sprawdzonych.

Do WIN10 jest już parę wersji sterownika grafiki, stąd moja sugestia.

Do dźwiękówki też można sobie dograć swoje sterowniki, gdy mamy odpowiednią kartę, a
ja akurat taka mam i korzystam ze sterownika dźwięku P17X 3.0 Creative.



Pytam, bo w poradniku na PCLab piszą, żeby stery zainstalować przed aktualizacją systemu.
Poza tym, ja potrafię tylko zainstalować stery do karty grafiki ( Nvidia wydała już więcej niż jedne stery pod W10? ), może inaczej: nigdy nie instalowałem sterowników do płyty głównej, karty dźwiękowej, itp. zawsze robił to ktoś, kto instalował mi system, stąd moje pytania i niepewność, czy sobie poradzę ... nawet nie wiem, gdzie szukać jaką mam kartę dźwiękową ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś z was może z konfiguracją pppoe? Starałem się skonfigurować Netię (na linii TPSA) tak aby router działał w trybie bridge, ale niestety mi się nie udało. W Win7 robił to za mnie cfos (miał własny sterownik), na 10 już niestety nie działa. Podejrzewam, że w rzeczywistości łączył nie pppoe ale pppoa którego wymaga Netia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2015 o 10:31, lis_23 napisał:

Pytam, bo w poradniku na PCLab piszą, żeby stery zainstalować przed aktualizacją
systemu.
Poza tym, ja potrafię tylko zainstalować stery do karty grafiki ( Nvidia wydała już więcej
niż jedne stery pod W10? ), może inaczej: nigdy nie instalowałem sterowników do płyty
głównej, karty dźwiękowej, itp. zawsze robił to ktoś, kto instalował mi system, stąd
moje pytania i niepewność, czy sobie poradzę ... nawet nie wiem, gdzie szukać jaką mam
kartę dźwiękową ;)


Menedżer Urządzeń pokaże wszystkie sterowniki w systemie.

Jak masz tak jak na fotce, to niczego nie musisz instalować.

20150811112747

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2015 o 11:11, LaplaceNoMa napisał:

Wie ktoś czy MS, zamierza dodać w ogóle rozszerzenia do Edge''a?


Mają być, ale nie za szybko.

Sam program ma sporo bugów do naprawienia.

A reklamy w Edge, to massakra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2015 o 10:31, lis_23 napisał:

Poza tym, ja potrafię tylko zainstalować stery do karty grafiki ( Nvidia wydała już więcej
niż jedne stery pod W10? )

I pewnie taka wiedza wystarczy. Sam jak na razie nic więcej nie instalowałem.

Dnia 11.08.2015 o 10:31, lis_23 napisał:

może inaczej: nigdy nie instalowałem sterowników do płyty
głównej, karty dźwiękowej, itp. zawsze robił to ktoś, kto instalował mi system, stąd
moje pytania i niepewność, czy sobie poradzę ...

Chyba za bardzo się przejmujesz. Z moim update poszedłem na żywioł. Problem miałem tylko z tym nieszczęsnym cfosem. Reszta zadziałała z automatu. Najlepiej zrób sobie listę czy masz coś nietypowego: jakiś soft od łączenia się z internetem, jakąś nietypową klawiaturę z bajerami, albo czytnik do kart. Cała reszta powinna zadziałać z automatu.

Dnia 11.08.2015 o 10:31, lis_23 napisał:

nawet nie wiem, gdzie szukać jaką mam kartę dźwiękową ;)

Skoro się tym nie interesowałeś przy zakupie, to pewnie masz taką wbudowaną w płytę. Opcje weryfikacji są dwie: albo manager urządzeń, albo spojrzenie na tył obudowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2015 o 10:31, lis_23 napisał:

Pytam, bo w poradniku na PCLab piszą, żeby stery zainstalować przed aktualizacją
systemu.

Meh, lepiej instalować po instalacji Windowsa, zwłaszcza nowe dedykowane Win10.

Dnia 11.08.2015 o 10:31, lis_23 napisał:

Poza tym, ja potrafię tylko zainstalować stery do karty grafiki ( Nvidia wydała już więcej
niż jedne stery pod W10? ), może inaczej: nigdy nie instalowałem sterowników do płyty
głównej, karty dźwiękowej, itp. zawsze robił to ktoś, kto instalował mi system, stąd
moje pytania i niepewność, czy sobie poradzę ...

Pobierasz, klikasz dwa razy na ikonie instalatora, przeklikujesz next, robisz restart komputera i gotowe.

Dnia 11.08.2015 o 10:31, lis_23 napisał:

nawet nie wiem, gdzie szukać jaką mam kartę dźwiękową ;)

Jak nie kupowałeś osobnej karty, to sterowniki do dźwięku pobierasz ze strony producenta płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> Menedżer Urządzeń pokaże wszystkie sterowniki w systemie.
>
> Jak masz tak jak na fotce, to niczego nie musisz instalować.

Jeszcze nic nie mam bo nie robiłem aktualizacji ;)
Na razie trochę się obawiam robić aktualizacje żeby nic się nie pokrzaniło ( np. internet, przeglądarki, itp. ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2015 o 12:34, lis_23 napisał:

Na wszelki wypadek pobrałem sobie to, co na fotce i zastanawiam się nad aktualizacją.


WIN10 sam pobiera najlepsze sterowniki dla całej platformy, dla tego nawiązałem do Menedżera Urządzeń.

W MU możesz zaktualizować każdy sterownik klikając na dane urządzenie PPM i wybrać jak na fotce nr.1

Fotka nr.2 pokazuje, że aktualizacja sterownika grafiki jest niepotrzebna, ponieważ system zainstalowal najlepsze sterowniki dostępne w sieci internet.

20150811132014

20150811132017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czego bać. Jeśli nawet w czasie instalacji się zepsuje, to gdy zresetujesz kompa to wróci do siódemki w Twoim przypadku. Ja musiałem instalować system na czysto, aktualizować i przez mediacreationtoola zrobić aktualizację. Wszystko bez problemu. Ale widzę, że i tak jesteś przygotowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2015 o 10:19, leven napisał:

Pokaż te okno, jak u mnie na fotce.

Ba. Aż taki dobry, to ja nie jestem :-D
Będę się musiał tym pobawić w wolnej chwili, to może mi się uda to zrobić.

Dnia 11.08.2015 o 10:19, leven napisał:

Jeżeli masz tam drugi adres, to go usuń.

Próbowałem, ale albo się nie daje, albo nie umiem tego zrobić (bardziej prawdopodobna jest druga wersja).

Dnia 11.08.2015 o 10:19, leven napisał:

Co pokazuje aplet dotyczący kont użytkowników ?
Masz tam jakiegoś gościa ?

????!

Dnia 11.08.2015 o 10:19, leven napisał:

Zakładałeś grupę ?

Z całą pewnością - nie.

Dnia 11.08.2015 o 10:19, leven napisał:

Może masz tajemniczego mieszkańca, który się dołączył ? :P

Tego nie wiem. Możliwe. :-)
Ale bardziej, to chyba sam coś musiałem namieszać w moich pierwszych próbach usuwania hasła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Chodzi Ci o to? masz tak jak ja?

Bo to zdaje się efekt stworzenia grupy w sieci domowej (i np. udostępnienie drukarki czy plików domownikom).

Gdy masz to okno to możesz wejść u góry w "zaawansowane", a następnie "zaawansowane zarządzanie użytkownikami". Wtedy pojawi Ci się to okno co mam po prawej. Tam kliknij : użytkownicy > i tam zaznaczasz i kasujesz lub wyłączasz.

20150811164123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2015 o 10:10, mad_cinus napisał:


> 2. Jak jest z działaniem programów i gier? Czy są problemy?
Mi część programów nie chciało poprawnie działać jak nie uruchomiłem ich na prawach admina
np. Dropbox, oprogramowanie do skanera, GTA V, a taki GOG Galaxy bez uprawnień admina
wywalał błędy przy próbie instalacji patcha do Wiedźmina 3.



A jak Steam, Origin, Battlenet itd.? Nie stwarzają problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w W10 nie ma już problemu z normalnym zamykaniem systemu, jaki występował w W8 ze względu na brak menu start? Tutaj jest już chyba normalnie?
Niektórzy piszą, że jest problem z oknem logowania do systemu po włączeniu PC - czy jeżeli nie mam hasła i nigdy go nie tworzyłem to takie okno nie będzie mi wyskakiwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2015 o 18:50, Andrzej15 napisał:

A jak Steam, Origin, Battlenet itd.? Nie stwarzają problemów?

Wszystkie te aplikacje działają bez zarzutu. Jedyne, z którymi rzeczywiście są problemy to Samsung Magician (nie da się włączyć trybu Rapid dla SSD, bo wykrywa niewspierany system) i Razer Synapse (niby go instaluje w trakcie upgrade, ale nie chce się potem uruchomić i trzeba go zainstalować ręcznie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2015 o 19:21, lis_23 napisał:

Czy w W10 nie ma już problemu z normalnym zamykaniem systemu, jaki występował w W8 ze
względu na brak menu start? Tutaj jest już chyba normalnie?
Niektórzy piszą, że jest problem z oknem logowania do systemu po włączeniu PC - czy jeżeli
nie mam hasła i nigdy go nie tworzyłem to takie okno nie będzie mi wyskakiwać?


będzie, ale można wyłączyć..

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=96518&pid=517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2015 o 16:45, Assurubalit napisał:

Chodzi Ci o to? masz tak jak ja?

Tak. Dokładnie o to chodzi.

Dnia 11.08.2015 o 16:45, Assurubalit napisał:

Bo to zdaje się efekt stworzenia grupy w sieci domowej (i np. udostępnienie drukarki
czy plików domownikom).

Jeżeli to tylko to, to nic groźnego i ostatecznie mógłbym machnąć ręką.

Dnia 11.08.2015 o 16:45, Assurubalit napisał:

Gdy masz to okno to możesz wejść u góry w "zaawansowane", a następnie "zaawansowane zarządzanie
użytkownikami". Wtedy pojawi Ci się to okno co mam po prawej. Tam kliknij : użytkownicy i tam zaznaczasz i kasujesz lub wyłączasz.

Tylle, że ja w tym środkowym oknie, tam gdzie Ty masz całą listę (Administrator, Gość itd.) ja mam tylko napis: "Ta przystawka nie może być używana z tą wersją Windows 10. Aby zarządzać kontami użytkownika tego komputera użyj narzędzia Konta użytkowników."
Tymczasem w zakładce Kont nie mam możliwości usuwania konta a wyłącznie dodania.
Chyba rzeczywiście dam sobie spokój (choć trochę irytuje mnie, że jest to prawdopodobnie możliwe a ja nie mogę tego zrobić :-D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować