Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rozkmina na weekend: O czym jest Zaginięcie Ethana Cartera?

5 postów w tym temacie

Myślałem, że po waszych rozkminach dojdę w końcu o co chodziło w zakończeniu jednak nadal pozostaje wielka niewiadoma :) Po ukończeniu gry mam ten sam mętlik w głowie co Wy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pojawia się wzmianka o płonącym domu. Raz wyraźnie nawiązuje do Ethana i jego sekretnego pokoju, ale jeszcze wcześniej znajdujemy wycinek z gazety o tym, że w pożarze domu zginęła matka, a winny był ojciec, który zasnął z niedopałkiem.

Z tego co ja zrozumiałem w taki sposób zginęła babka Ethana, Dlatego dziadek został alkoholikiem (pił sok). No i umarł spalając się w piwnicy.

Co do matki... ważna jest karteczka którą do syna napisała - wyjaśnia to że jest furiatką, dlatego Uśpiony tak łatwo nią zawładną - Nienawiść żywi się na furii.

Co do ojca - Trzeba spojrzeć na to dlaczego akurat w kopalni znajduje się jego opowiadanie - on jest wynalazcą jednak jak mówi sam urząd patentowy marnym, dlatego trzyma się w ukryciu. Dlaczego najsilniej opiera się Uśpionemu? to jest już trudniejsza kwestia

Mógł bym dalej się wywodzić ale potem to już raczej luźne interpretacje niż przemyślenia poparte faktami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do ojca - Trzeba spojrzeć na to dlaczego akurat w kopalni znajduje się jego opowiadanie - on jest wynalazcą jednak jak mówi sam urząd patentowy marnym, dlatego trzyma się w
ukryciu.


Znajduje się w kopalni, ponieważ jego żona kazała mu to wynieść z mieszkania, uznaje go nieudacznika i słabego człowieka. On jest jej uległy

Dlaczego najsilniej opiera się Uśpionemu? to jest już trudniejsza kwestia

Najdłużej opiera się dziadek, który ginie jako ostatni. Jest powiedziane dlaczego starsi ludzie są bardziej odporni. Z podobnych przyczyn ojciec nie ulega, bo też za bardzo nie ma swoich złych cech, którymi uśpiony się żywi, bardziej jest nieudacznikiem i ofiarą żony. Ale dlatego też ostatecznie sprzeciwia się jej, bo uśpiony nie opętał go tak mocno, "nie miał się czego chwycić"

Dlatego dziadek został alkoholikiem (pił sok)

Dziadek raczej już wcześniej był alkoholikiem i może z tej przyczyny zginęła jego żona, w opowieści o pułapkach, cała wioska spłonęła gdy "dziadek" pił sok w lesie, zasnął z papierosem, co wiemy z gazety, później to już tylko "pił więcej soku"


Raz wyraźnie nawiązuje do Ethana i jego sekretnego pokoju, ale jeszcze wcześniej znajdujemy wycinek z gazety o tym, że w pożarze domu zginęła matka, a winny był ojciec


Dom, w którym aktualnie jest Ethan, jest już po pierwszym pożarze, tym z gazet, w którym zginęła jego babcia. Na końcu, jak wylatuje kamera, widać, że ten dom jest już zniszczony. Pędzą tam (wujek) nielegalnie bimber, dlatego tak łatwo się zapaliło. Widać baniaki. W grze jest w wzmianka chyba o jeszcze jednym pożarze, gdzie policja odkryła, że też pędzili bimber. Może nawet pierwszy pożar był tym tak naprawdę spowodowany, ale to już nie ma żadnych wskazówek na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moje opinii zakończenie tej gry jest zawodzi na całej linii. Osobiście nie znoszę zakońćzeń typu: "wszystko było snem! Ha zaskoczyliśmy Cię! Nieźli jesteśmy nie?". Taki chwyt jest tak tani i słaby, że aż krew mnie zalewa na myśl ile kasy władowałem w tą "grę". Lepiej było kupić parę kryminałów klasy B i jeszcze by zostało. Zakończenie jest kijowe również z tego powodu, że wszystko aż ocieka Lovecraftem, ba jeżeli dobrze się nad tym wszystkim zastanowić to morderstwa wymyślone przez Ethana to wydaje się, że to sam Etha n został opętany, nawet bardziej niż jego rodzina. Przez całą grę wydawało mi się, że to właśnie Prospero ma być ostatnią ofiara konieczną do przebudzenia Cthulhu. Słabe relacje rodzinne chłopca dodatkowo potwierdzały takową możliwość. Pisanie opowiadań dziwnych opowiadań? Przecież to objaw opętania szaleństwa powodowanego przez Przedwiecznych! Próbowaliście wyjść zawrócić Prospero tak aby opuścić miejsce gry? Nie da się, tunel kolejowy, którym wchodzi do Red Creek Valley jest tak zapętlony, że zawsze wychodzi się w tym samym miejscu. Słowem ta gra jest słaba, zarówno pod względem gameplayu jak i opowiadanej historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować