Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Śródziemie: Cień Mordoru - wrażenia z pecetowej wersji gry

35 postów w tym temacie

Michał 'Myszasty' Nowicki

Kilka dni temu pojawiła się na naszym portalu recenzja Cienia Mordoru, która powstała w oparciu o wersję konsolową. Doszliśmy jednak do wniosku, że warto również przyjrzeć się nieco bliżej pecetowej wersji gry.

Przeczytaj cały tekst "Śródziemie: Cień Mordoru - wrażenia z pecetowej wersji gry" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"gram na swoim kilkuletnim już pececie, wyposażonym w procesor Intel i7 950, 12 GB RAM i referencyjny model GTX 580." - rzeczywiście, iście archaiczny sprzęt o bardzo niskiej wydajności :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło, że taki tekst pojawił się na gramie, tego mi było trzeba. Cały czas się martwiłem, czy mój lapek to udźwignie, ale odnoszę wrażenie, że powinien sobie poradzić bez problemów. Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na koniec rzecz może mało ważna, ale również świadcząca o przyłożeniu się twórców do wersji PC. Gra doskonale znosi kombinacje klawiszy Alt + Tab, a także wręcz wzorowo zwalnia zasoby po zminimalizowaniu. W takiej formie ogólne obciążenie procesora nie przekracza u mnie 13-15%, dodatkowo gra zajmuje około 1 GB pamięci RAM, co pozwala na komfortową i bezproblemową pracę z innymi, nawet wymagającymi aplikacjami bez konieczności zamykania gry.

Znaczy gra nadaje się do grania w pracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tą bezproblemową minimalizacją to niby detal, ale o jego istotności przekonałem się chociażby przechodząc Far Cry 3. Zmiana trybu z pełnoekranowego na "okno", losowa szansa na obniżenie rozdzielczości oraz crashe co 3-4 próby powrotu do gry - po dłuższym czasie cholernie irytujące przypadłości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"bogate opcje graficzne pozwalają dostosować ją do możliwości niemal każdego komputera"

czy to oznacza że odpalam grę nawet na karcie nie obsługującej dx11? :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma moim MSI Twinfroz GTX660, przy maksymalnych ustawieniach oprócz cieni mam stałe 50 fps przy full HD. Jeśli chodzi o optymalizacje ta gra powinna być wzorem dla innych twórców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra przereklamowana, jedyne co ma wspólnego z władcą pierścieni do znajome nazwy i grupy orków. Mordor wygląda ubogo jak jakies slamsy, fabuła naiwna lub raczej jej kompletny brak. Bardziej od tej gry polecam Powrót Króla gdzie fabuła , rozgrywka, wybór postaci do grania jest na bardzo wysokim poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2014 o 12:58, Gohan1989 napisał:

Bardziej od tej gry polecam Powrót Króla gdzie fabuła , rozgrywka, wybór postaci
do grania jest na bardzo wysokim poziomie


Że co proszę? Chyba nie mówimy o tym samym Powrocie Króla... Mówisz o tej nawalance, na filmowej licencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się bez bicia, że na początku pobrałem wersję "legalną", bo nie wiedziałem czego się spodziewać. Pograłem może z godzinę i stwierdziłem, że jednak kupię sobie oryginała bo naprawdę, bardzo, bardzo przyjemna gra. Kochałem Powrót Króla, przeszedłem przynajmniej kilkanaście razy, więc i to przypadło mi do gustu. Dynamizm, otwartość świata, udźwiękowienie, bardzo fajny system walki, grafika, ciosy kończące, te krótkie przerywniki przed walką z kapitanami, wierzchowce, dużo ciekawostek, opisów... Jako całość mega pozytyw i zaskoczenie bo powiem szczerze, że nie wiedziałem o tej grze przed premierą.

> Gra przereklamowana, jedyne co ma wspólnego z władcą pierścieni do znajome nazwy i grupy
> orków. Mordor wygląda ubogo jak jakies slamsy, fabuła naiwna lub raczej jej kompletny
> brak. Bardziej od tej gry polecam Powrót Króla gdzie fabuła , rozgrywka, wybór postaci
> do grania jest na bardzo wysokim poziomie


@Gohan1989 A czy widzisz w tytule gry: Władca Pierścieni? Chyba nie bez powodu jest "Śródziemie". To tak samo jakbyś powiedział, że np. Silmarillion jest do bani bo nie dzieje się w trakcie wojny o pierścień, nie powstał na jego podstawie film itp. Sorry, ale Twój komentarz jest bez sensu. Fabułę Powrót Króla zawdzięcza książce, grafikę, muzykę filmowi. Piszę to jako fan książek, filmów, gier, całego uniwersum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam uwielbiałem te gre ;p
No ok, ale chyba nie powiesz, że była na BARDZO WYSOKIM poziomie. Chociaż muszę przyznać, że jak na filmówkę ściśle opartą na fabule filmu to faktycznie była dobra.

Swoją drogą - stwierdzenie "stereotyp <<słabizny opartej na filmowej licencji>>" jest tutaj trochę nie na miejscu, bo ta gra nie jest na filmowej licencji, tylko na licencji danej marki, a takich gier akurat jest bardzo dużo na bardzo wysokim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra skończona :) Według mnie:
Minusy:
-zakończenie (szczególnie jego trudność),
-mało umiejętności, dodatkowych "bajerów" bohatera.
Zalety:
-grafika i optymalizacja,
-intuicyjność poruszania się i walki,
-system NEMEZIS,
-ciągła akcja, walki z tłumem przeciwników,
-szybkość i efektowność walk,
-stopniowe przyswajanie ruchów, kombinacji, rzeczy "do zapamiętania".

Chciałbym nadmienić iż jest to moje osobiste zdanie, a moje ostatnie przygody z grami to była konsola XBOX 360, niedawno kupiłem nowego PCta a poprzedni leciwy komputerek służył tylko i wyłącznie do grania w ABSOLUTNIE GENIALNE Enemy Territory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Mimo dość wysokich ustawień, komputer bardzo dobrze radzi sobie z silnikiem gry, osiągając we wbudowanym benchmarku średnio 52 fps"

A na PS4 jest minimalnie 60fps''ów z włączonym v-sync. Nie wiem ile średnio i co to w ogóle znaczy średnio?! Czy to znaczy, że miałeś dropy do 15? Bo na PS4 nie ma mowy, żeby coś takiego się wydarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2014 o 19:06, RastaNS napisał:

Gra skończona :)


Ile czasu zajęło Ci ukończenie gry?
Ja mam 15 h na liczniku i jakieś 7% gry ;) no może teraz trochę więcej, ostatni raz grałem w niedziele, zanim komp mi się nie zrestartował od gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować