Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DriveClub - recenzja

20 postów w tym temacie

> Uuuuu, a tyle hajpu było i tylko 7.8. :D

Przeczytaj recenzje a nie patrz tylko na ocenę. Z tekstu wynika że gra jest bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając recenzję spodziewałem się na koniec oceny w granicach 8.5, a tu taki zonk :D Trochę źle zbalansowane, ale fajnie napisane.

Nie zgodzę się tylko z Panem Berlikiem odnośnie kar. Spowalnianie samochodu jest bardziej akuratne niż nie zaliczanie okrążeń. Osoby, które grały w multi Forzy na pewno kojarzą gości, którzy zamiast hamulca używają innych graczy, a zamiast skręcać opierają się o pojazdy przeciwników. Spowalnianie kojarzę już z Gran Turismo i to był akuratny system, który zmuszał do czystej jazdy, a to z kolei przekłada się na większą satysfakcję z wygranej. Poza tym - na jakim torze w Forzie warto ścinać zakręty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, ocena 7.8 w tym wypadku oznacza nic innego jak szkolną "mocną czwórkę" (dla kogoś może to być nawet "minus piątka"), więc Driveclub w żadnym wypadku nie jest lipą, choć oczywistych wad nie można mu odmówić.

Ja natomiast płaczę, że w grze nie ma trybu podzielonego ekranu :( Ścigałka, w którą nie moża zagrać z kumplem siedzącym na tej samej kanapie wiele traci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość recenzji na innych portalach raczej potwierdza dzisiejsze znaczenie 7... czyli nic specjalnego, nie dotykać zanim nie przecenią. Ba, jest nawet sporo ocen po 6... miał być hit a wyszedł bardzo przeciętny średniak. I nawet piękne widoki go nie uratowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, choć ja chyba najbardziej czekam na oceny najnowszego F1. Dla DriveClub raczej bym konsoli nie kupił, ale pokręcić się w kółko na znanych torach to bardzo chętnie ;D

Poza tym - jeszcze pojawi się w miedzyczasie The Crew, teraz F1 2014, wcześniej był GRID Autosport, jeszcze dochodzi Forza Horizon 2. W tym roku raczej gracze nie mają co narzekać na brak gier wyścigowych, a jeśli oceny będą koło 8.0 to może być jeszcze tak, że niektórzy będą do końca zastanawiać się w które gry zainwestować. Choć każda z nich nieco inny model rozrywki prezentuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7.8 to w moim mniemaniu bardzo dobra ocena, staram się nie dewaluować skali ocen, więc potraktujcie ją proszę jako bardzo mocną czwórkę z plusem. Ładnie to zresztą wyjaśnił Michael-O :)

A co do split screena - cóż, nigdy w żadnej grze nie grało mi się wygodnie w tym trybie. Wolę pościgać się ze znajomymi w multi mając do dyspozycji pełen obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedoróbki techniczne to chyba w tym studiu norma - przypominam sobie WRC 2 na PS2 gdzie nie można było zagrać trybu szybkiego wyścigu bez uprzedniego zapisu ustawień na karcie pamięci - coś takiego bardzo irytowało. Do tego stopniowanie nacisku na dual shocka - palec można było zwichnąć.
Zwolnienie po uderzeniu - jako ortodoks Gran Turismowy napisze że trochę to pierdoły, jednak w sumie może jest w tym racja - GT rozpieściło mnie bezkarnością.
Podzielony ekran jest super - ile to razy wyrłem w coś bo zapatrzyłem się na swój pojazd w ekranie oponenta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage ile konsola musi liczyc juz dla jednego gracza, to przy dwoch graczach z podzielonym ekranem (i wszystkimi zaleznosciami w fizyce/oswietleniu/itp) konsola mogla byc ulec samozapaleniu ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Hej, ocena 7.8 w tym wypadku oznacza nic innego jak szkolną "mocną czwórkę" (dla kogoś
> może to być nawet "minus piątka"), więc Driveclub w żadnym wypadku nie jest lipą, choć
> oczywistych wad nie można mu odmówić.
>
> Ja natomiast płaczę, że w grze nie ma trybu podzielonego ekranu :( Ścigałka, w którą
> nie moża zagrać z kumplem siedzącym na tej samej kanapie wiele traci...

Evolution Studios na szczęście słucha graczy i uwzględnili możliwość pojawienia się Split Screena w późniejszym terminie :) Muszę tylko dopracować to co już obiecali, czyli pogodę i photo mode ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra recenzja, zgadzam się mniej więcej z autorem. Moja ocena: 7/10
Został może tylko pewien niedosyt, bo chyba wykorzystano tak z 70% potencjału w wielu aspektach rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak się grą, grafiką i całokształtem niektórzy podniecali. Cóż, zobaczymy jak wypadnie na tle innych nadchodzących samochodówek. Plus taki, że udało im się utrzymać stabilne 30 FPS ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować