Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wasteland 2 można ukończyć w kwadrans

18 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2014 o 20:41, Zdzichacz napisał:

Tylko, że to nie jest prawdziwe zakończenie :P W Falloucie było podobnie, jeśli daliśmy
się pojmać supermutantom w Kryptopolis.

Jest taka magiczna opcja "spoiler" wiesz nie wszyscy grali w Fallouta i mogłeś komuś właśnie popsuć zabawę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2014 o 21:35, marif napisał:

Czy w ogóle oglądałeś ten filmik?


A racja Nop :D ja to wysadziłem troche szybciej chyba :D albo mi sie zdaje. Next time jak będę grał postram się skoksić kogoś aby to rozbroił :D ciekawe czy się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jest taka magiczna opcja "spoiler" wiesz nie wszyscy grali w Fallouta i mogłeś komuś
> właśnie popsuć zabawę :).
Spoilerem jest zdradzenie nazwy miasta? No nie sądzę. -.- Nie zdradziłem nic związanego z fabułą Fallouta. Jesteś chyba przewrażliwiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jest taka magiczna opcja "spoiler" wiesz nie wszyscy grali w Fallouta i mogłeś komuś
> właśnie popsuć zabawę :).

Tak jest prawda, więc nie muszę ogląda i totalne głupoty speedrun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jest taka magiczna opcja "spoiler" wiesz nie wszyscy grali w Fallouta i mogłeś komuś
> właśnie popsuć zabawę :).

Wydaje mi sie, ze w przypadku 15-letniej gry mozna sobie darowac kwestie spoilerowania :) Jesli ktos przez 15 lat po nia nie siegnal, to juz raczej tego nie zrobi :)

A tak z innej beczki, ktory geniusz wymyslal polskie nazwy lokacji w Falloutach? Chcialbym mu podac jakis srodek przeczyszczajacy, zeby mial mniej takich pomyslow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2014 o 21:50, Zdzichacz napisał:

Spoilerem jest zdradzenie nazwy miasta? No nie sądzę. -.- Nie zdradziłem nic związanego
z fabułą Fallouta. Jesteś chyba przewrażliwiony.

jeśli daliśmy się pojmać supermutantom w Kryptopolis.

Samo miasto spoilem nie jest ale już to co pogrubione i owszem jest.

EddekFZ No nie bardzo bo sa ludzie którzy nie grali, wejdzie taki młody człowiek i co już ma zabawę zepsutą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> jeśli daliśmy się pojmać supermutantom w Kryptopolis.
>
> Samo miasto spoilem nie jest ale już to co pogrubione i owszem jest.
>
> EddekFZ No nie bardzo bo sa ludzie którzy nie grali, wejdzie taki młody człowiek
> i co już ma zabawę zepsutą.

Ja nie grałem w żadne Fallouty (tylko na chwilkę odpaliłem pierwszego), ale nie uważam, żeby to był jakiś ważny wątek, zwrot akcji czy coś, co miałoby mi zepsuć rozgrywkę. Wciąż chyba chciałbym w nie zagrać. Zresztą wydaje mi się, że to taki bardziej "easter egg", jak też np. w Half-Life: Opposing Force kierując żołnierzem można było wbiec za Gordonem Freemanem do teleportu, wylądować w innym miejscu niż on i przez to zginąć. Jednak i tak nie jest to część fabuły (wtedy trzeba wczytać stan gry, żeby grać dalej i już tak nie robić), więc czemu miało by to psuć zabawę?

Bądź nawet jakby się zdradziło coś niezbyt istotnego dla przedstawionej historii, ale jest jej częścią, że np. w Half-Life 1 (i nawet w 2) trzeba uciec ze zgniatarki na śmieci. W czym miałoby to komuś zepsuć granie?

Takim prawdziwym spoilerem, to by było, jakby ktoś np. zdradził jakiś ważny dla fabuły zwrot akcji czy zakończenie, nie uważacie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> jeśli daliśmy się pojmać supermutantom w Kryptopolis.
> Samo miasto spoilem nie jest ale już to co pogrubione i owszem jest.

A ty chociaż wiesz, że to nie jest obowiązkowe? Pisanie o swego rodzaju easter-eggach w żadnym wypadku spoilerem nie jest. Rozumiem, jakbym napisał jakieś rzeczy związane z fabułą, ale ja tylko napisałem o pobocznym wątku. Ba, nie powiedziałem nawet dokładnie co się stanie jeśli się damy pojmać. Więc, raczej nikomu zabawy to nie zepsuje. Możliwe nawet, że zachęci, bo ktoś będzie chciał zobaczyć o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie to nawet zaciekawiło. Przechodziłem tę grę kilkanaście razy, ale nie kojarzę takiej sytuacji :)

A tak swoją drogą, fajnie że twórcy w ogóle pokusili się o taką możliwość jak zakończenie gry w tak krótkim czasie. Ostatnio to rzadkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2014 o 07:31, Zdzichacz napisał:

A ty chociaż wiesz, że to nie jest obowiązkowe? Pisanie o swego rodzaju easter-eggach
w żadnym wypadku spoilerem nie jest. Rozumiem, jakbym napisał jakieś rzeczy związane
z fabułą, ale ja tylko napisałem o pobocznym wątku. Ba, nie powiedziałem nawet dokładnie
co się stanie jeśli się damy pojmać. Więc, raczej nikomu zabawy to nie zepsuje. Możliwe
nawet, że zachęci, bo ktoś będzie chciał zobaczyć o co chodzi.

No ale ja nie grając w grę nie patrząc na filmiki itd nie chciałbym wiedzieć np że "Dajemy się porwać supermutantom" w jakiejś misji obojętnie czy to poboczna czy główna. Ja osobiścię tą grę znam bo przeszedłem ją dawno temu za dzieciaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2014 o 09:26, Tarasada napisał:

No ale ja nie grając w grę nie patrząc na filmiki itd nie chciałbym wiedzieć np że "Dajemy
się porwać supermutantom" w jakiejś misji obojętnie czy to poboczna czy główna.

Tylko , że aby przejść grę poprawnie trzeba NIE DAĆ się złapać supermutantom. Więc to nie zdradza nic związanego z fabułą, questami pobocznymi etc. Jest to zwykła forma ciekawostki, która w żadnym razie spoilerem nie ma prawa być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować