Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Państwowy Instytut Sztuki Filmowej dofinansuje film Wiedźmin

33 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2014 o 19:52, L33T napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=jWzQToimcwY boje się... bardzo się boję... Jeszcze by
brakowało by mi się za Achajkę zabrali :/


Co nas straszysz... to tylko zwiastun kolejnego tomu serii a nie pełnometrażowego filmu :)
Ale fakt, poziom taki sam jak ten Wiedźmina z Żebrowskim...
A jak zobaczyłem ''Lorem ipsum dolor sit amet'' w "biblii" to o mały włos nie spadłem z krzesła ze śmiechu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2014 o 17:24, borias napisał:

Właśnie, jak animacja od Tomka Bagińskiego - to by było naprawdę coś (np. na miarę kultowego
Final Fantasy z 2001), ale z aktorami? Cały czas widzę żenującą produkcję z Żebrowskim,
przepraszam, ale nie mogę się z tego otrząsnąć...


FF z 2001 uważany jest za klapę tak pod względem finansowym jak i merytorycznym. Ogólnie sprzedał się źle, nie spodobał się fanom i ogólnie firma pluła sobie w brodę ile stracili na tym kasy i wizerunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> https://www.youtube.com/watch?v=jWzQToimcwY boje się... bardzo się boję... Jeszcze by
> brakowało by mi się za Achajkę zabrali :/
A tak zapytam a co złego w tym filmiku widzisz. Bo ja widzę przyzwoity, klimat, dobrze dobranych aktorów (fajny lektor). Akurat obecnie oglądam Salem o bardzo podobnych klimatach i jakoś nie uważam by ten filmik mógł się czegoś wstydzić z porównaniu z odcinkami, które widziałem. Na pewno jest wiele bardziej klimatycznie słowiańsko, czego amerykanie nie potrafią przekazać. Więc nie rozumiem twojego strachu. A jeśli by zrobili Achajkę bez kropli cenzury, to nie wiem kto zdecydowałby się na sponsoring tego filmu. Bo mohery by go na widłach wyniosły. Za np. obóz pracy, do którego Achajka trafiła i co tam robiła by przeżyć oraz o warstwach społeczeństwa, która tam funkcjonowały.

Phobos_s - typowo stereotypy

Amerykańskie dobre bo za miliony i fajne gęby i ładni.
Ale, Gra o Tron która osiągnęła sukces na światową skalę, powoduje nie raz co 10 minut atak panicznego śmiechu cóż za debilizm się tam wyprawia. Ale hit ostatnich lat. Czy też telenowela The Walking of Dead, ale dobre bo Amerykańskie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2014 o 20:21, misioo napisał:

Jak Bagiński to myślałem że będzie pełnometrażowa animacja. W sumie szkoda...


Pełnometrażowa animacja o jakości podobnej np. do trailerów/czołówek Wiedźmina, powstawałaby minimum pięć lat, oczywiście zakładając że TB miałby podobnej (wysokiej) klasy specjalistów i konkretny budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, z ta kasą może być różnie. Kilka miesięcy temu rozmawiałem z Jackiem Szymczakiem (dla niezorientowanych: http://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1125501) i powiedział, że Amerykanie na samą scenografię wydają więcej niż my na cały film. Nie znaczy to, że nie można u nas zrobić dobrego filmu. Pewne rzeczy jednak po prostu kosztują i ich nie da sie przeskoczyć.

Liczę natomiast na wiedzę i doświadczenie Tomasza Bagińskiego. To jednak film fantasy i efekty specjalne będa tu kluczowe (albo jedne z wazniejszych) i mam nadzieję, że Bagiński puści tylko to, co sam uzna za dobre i efektowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 00:16, Piotr145 napisał:

Phobos_s - typowo stereotypy

Amerykańskie dobre bo za miliony i fajne gęby i ładni.


Que? A kto mówi o fajnych gębach i urodzie? Ten filmik wygląda po prostu bardzo amatorsko i cierpi na typową chorobę polskiego aktorstwa: granie w filmie w sposób teatralny i przerysowany. A czasem po prostu drewniany.

Dnia 11.10.2014 o 00:16, Piotr145 napisał:

Ale, Gra o Tron która osiągnęła sukces na światową skalę, powoduje nie raz co 10 minut
atak panicznego śmiechu cóż za debilizm się tam wyprawia. Ale hit ostatnich lat. Czy
też telenowela The Walking of Dead, ale dobre bo Amerykańskie ;)


Przykro mi, nie oglądałem ani Gry o Tron, ani The Walking Dead. Generalnie nie oglądam seriali.
A jeśli nie wiesz o co chodzi, gdy piszę o "Lorem ipsum" to poszukaj po prostu w googlu. Może wtedy coś Ci w głowie zaświta i przestaniesz sadzić farmazony o jakimś "dobrym bo Amerykańskim".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budżet Miasta 44 to 25 mln, co biorąc pod uwagę, że wystąpili młodzi, nieznani aktorzy sugeruje, że większość tej kasy to efekty itd. W Wiedźminie efekty, kostiumy itp pewnie pochłoną większość kasy. Mam nadzieję, że podobnie jak w Mieście 44 zobaczymy nowych (a nie połowa budżetu na Karolaków czy innych) aktorów. Podsumowując wg. mnie 20 mln to dolna granica budżetu całego filmu przy której można mieć nadzieję, że powstanie coś przyzwoitego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z 20mln to powinno pójść na samą scenografię. :) Żeby to wszystko, co zostanie zrobione na green screenie wyglądało jak najbardziej prawdziwie.

P.S. Przypominam, że film Wiedźmin miał 18,8 mln budżetu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czy film będzie polski? Polscy aktorzy? Bo mi zależy na słowiańskim klimacie i tekstach, które są tak bardzo polskie :) a w angielskiej wersji wiedźmina za ma tego za grosz. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować