Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Urodzinowe wspominki, czyli pradzieje gram.pl

25 postów w tym temacie

Łukasz Wiśniewski

Nie raz już miałem okazję wspominać gramowe początki. Tym razem poprosiłem o pomoc trzy osoby, które już w gramie nie pracują, a odegrały kluczową rolę w powstawaniu portalu: Soleilę, Hakkena i Spaykiego. Ponadto wypowiadają się Pepsi i Mielu.

Przeczytaj cały tekst "Urodzinowe wspominki, czyli pradzieje gram.pl" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, przypomniało mi się jak (chyba pierwszy raz) dowiedzieliśmy się jak wygląda Sol. Na gram.pl była relacja z jakichś targów, może i PGA. Któryś z uzytkowników napisał "A kto to ta ładna Pani w różowym?". Wtedy jeden z niebieskich szybko odpowiedział: "To Sol, a jakże! :D". I się zaczęło. :D

Sam od siebie pamiętam to oczekiwanie, aż zegar w końcu pokaże 00:00:00. Kiedyś miałem gdzies screena z ostatnią sekundą. :D Pamiętam każdy konkurs, oczywiście zjazd gramowiczów w Bałtowie (niestety jedyny, na którym byłem), ludzi na forum (którym sie ufało bardziej niż niejednemu znajomemu), no i masa, masa wydarzeń. To miejsce żyło. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na Gramie od lutego 2007 roku. Wtedy poznałem ten serwis, który już od pierwszych minut był moim ulubionym.Jeszcze w innej szacie graficznej. Kto by pomyślał, że to już tyle lat. Jak by nie patrzeć to czytam tutaj newsy każdego dnia, święta czy nie święta, bez wyjątku :) Pamiętam wPLNy i rejestrowanie gier, które potem przeniesiono na strony CD Projektu. Miło także wspominam panią Annę "Akne" Stanulewicz ze sklepu, która załatwiała mi mnóstwo spraw i problemów a także darmowe wysyłki ;)
Myślę, że jeszcze przez wiele lat będę regularnie odwiedzał gram.pl.
Życzę wielu sukcesów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do dzisiaj zapamiętałem jak Soleila pochwaliła mojego avatara, a był num Legolas ;)
Taka mała rzecz a cieszyła i cieszy nadal ;)

Poza tym Soleila jest jedyna chyba osobą, z którą do dzisiaj mam kontakt to jest miłe :)

Ehh ale ten czas zleciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytanie tych paru słów to jak oglądanie starego, znalezionego u babci na strychu albumu ze zdjęciami rodzinnymi. Zwykłe nawiązanie do tamtych czasów wywołuje lawinę wspomnień. Jak ten czas szybko minął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2014 o 21:18, Rick napisał:

Kurcze, przypomniało mi się jak (chyba pierwszy raz) dowiedzieliśmy się jak wygląda Sol.

To ciekawe, bo ani nie byłem nigdy w jakichś bliższych relacjach towarzyskich z Sol, ani nie śledziłem każdego jej ruchu na forum, a jednak to właśnie jej twarz mam do dzisiaj przed oczami, kiedy zbiera mi się na wspominanie dawnej ekipy. Ciotka Sol i jej robaczki :)

Dnia 10.10.2014 o 21:18, Rick napisał:

Pamiętam każdy konkurs

Być może to przez mój kompletny brak doświadczenia w internecie, ale pierwsze konkursy na gram.pl wydawały mi się rewolucyjne, fantastyczne i niezwykle zbliżające ze sobą społeczność. Kurde no, zarywanie świątecznej nocy przez polowanie na mogącą w każdej chwili wyskoczyć bombkę z nagrodą miało miażdżący klimat. W konkursowym temacie na forum co rusz pojawiały się posty kolejnych szczęśliwców, a ty z coraz większym ciśnieniem szukałeś swojej bombki :) Dyskutowało się o tym, wymieniało bezwartościowymi poradami i namiarami, snuło się całe teorie spiskowe co do wpływu koloru bombki na jej zawartość i miejsce występowania... Magia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już w innych wątkach urodzinowych wspominałem o moich początkach w kontakcie z gram.pl. Nie będę się powtarzał, dorzucę coś - o czym nie wspomniałem.

U mnie otwarcie strony/sklepu gram.pl zbiegło się... z instalacją pierwszego szerokopasmowego dostępu do netu w miejscu w którym mieszkałem!
To był po stokroć bardziej niesamowity czas, niż gdybym miał same łącze a Gram by nie istniał!
Rewolucja, ewolucja, granie, pisanie i ... cóż - imprezowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj pamiętam bodajże pierwsze urodziny gramu! Przyjechałem na spontan z wielkopolski i będąc już w Warszawie łażąc na zakupach zadzwoniła do mnie Sol bym przyjechał i pomógł w przygotowaniach (rozwieszanie balonów itp):)
Spajk ten nick od razu kojarzy mi się z wspólną grą w siatę na pierwszych dwóch zjazdach gramowiczów (bo na tylu byłem):)

Tego było o wiele więcej, ale to zachowam dla siebie, plus nie chce mi się rozpisywać:) Sami fajni ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jestem od początku, ale Miela jakoś nie pamiętam..?
Za to pamiętam jakie burze były na cdprojekt forum i obawy czy forum zostanie skasowane, czy nie i w ogóle co to będzie. Ludzie robili archiwa i te archiwa cdp forum są zapewne jeszcze dostępne :)
Pamiętam rozmowy z HumanGhostem na temat kto zakłada jakie tematy na początek na nowym forum. On wziął sobie książki i etherlords, ja zaś zgarnąłem zaszczyt założenia wątku o morrowindzie. Pamiętam, że było trochę walk o zakładanie tematów, bo czasami oryginalni założyciele mieli pretensje, że ktoś im temat zgarnął na nowym forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, zjazdy forum to bylo to :) Wilkasy, Baltow, zjazdy u Baccow. Spotkania z klimatem, nie ma co :)

Polecam przeczytac sobie cztery czesci relacji ze zjazdu w Wilkasach, gdzies tu jest na gramie ;)

Pamietam tez rozkladanie ze Spaykim na szybko PS3 i TVkow pod rzeczone Mistrzowstwa Polski w PESa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 10:23, Budo napisał:

Jestem od początku, ale Miela jakoś nie pamiętam..?



Bo Miela nie było jeszcze w ekipie :)
Mielu doszedł w tym roku do ekipy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak to "To znaczy ja byłem młody i o coś mi chodziło."???

To znaczy, że... jakby to powiedzieć... yyy... no Orzech już wtedy najmłodszy nie był, prawda? ;)

Piterus_Von_Drackus > o, przepraszam, ja wspominam, Sol w domyśle również.

Gohan1989> krótkie podsumowanie? Nie ma szans! To 9 lat, setki (tysiące?) wydarzeń, wspomnień, wartych upamiętnienia chwil. Warto chyba pogrzebać w archiwum. A my, cóż, chcąc nie chcąc uderzyliśmy w odrobinę melancholijną nutę.

Za rok 10-lecie. Może by tak, nawet nieformalnie, jakiś zjazd (ostatni zajazd?) zorganizować? Tak tylko rzucam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2014 o 13:01, Spayki napisał:

Za rok 10-lecie. Może by tak, nawet nieformalnie, jakiś zjazd (ostatni zajazd?) zorganizować?
Tak tylko rzucam.

No to się zacznie! :D Oby, oby, tylko przydałby się jeszcze organizator ze zmysłem... eee... organizatorskim. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zjazdł w Bałtowie ahh jak chciało by sie wrocic do tamtych lat . Sol jakos zawsze bedzie mi sie kojarzyła z gramem i całym "ciepłem" wypływającym z tego serwisu . Co do zjazdu za rok ,ja zawsze za tylko najlepiej gdyby była to inicjatywa samegu gramu a nie tylko użytkowników : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Co do zjazdu za rok ,ja zawsze za tylko najlepiej gdyby była to inicjatywa samegu gramu a nie tylko użytkowników : )

Najlepszy zjazd to byl ten, ktory w ogole na forum nie byl ogloszony :D

Co do ewentualnego zjazdu za rok - wystarczy ze Furr sie zgodzi i juz jest miejscowka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tu niestety nie jestem od samego początku, bo od maja 2009, a już mam do tego forum duży sentyment. Pamiętam jeszcze S1G jako Moderatora i do końca będę go mile wspominał, ponieważ był dla mnie jako nowego użytkownika bardzo wyrozumiały i nie strzelał degradami, dlatego też zawsze był i będzie dla mnie wzorem idealnego Moderatora. A tak z innej beczki, to brakuje mi konkursu na najładniejsze Gramsajty. Ehh, do dziś pamiętam ten zapał do tworzenia nowych lay''ów i tę konkurencję. :( Aż się łezka w oku kręci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować