• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Hoplita

Wiedźmin 2 - problem z płytą DVD [Rozwiązany]

Pytanie

Wzięła mnie chęć, aby jeszcze raz zagrać sobie w Wieśka 2, jednak mam problem z zainstalowaniem gry. Mianowicie po włożeniu płyty do napędu komputer widzi na niej jedynie plik "desktop.ini" i to jako "gotowy do zapisania" (wrzucam screen). Inne płytki działają, więc raczej nie jest to wina napędu. Co może być tego przyczyną?

20141011141628

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 11.10.2014 o 14:17, Hoplita napisał:

Wzięła mnie chęć, aby jeszcze raz zagrać sobie w Wieśka 2, jednak mam problem z zainstalowaniem
gry. Mianowicie po włożeniu płyty do napędu komputer widzi na niej jedynie plik "desktop.ini"
i to jako "gotowy do zapisania" (wrzucam screen). Inne płytki działają, więc raczej nie
jest to wina napędu. Co może być tego przyczyną?


Ja bym na napęd postawił. Weź go sprawdź z jakąś inną płytką lu sprawdź te płytę w innym napędzie.

A jeśli chcesz zagrać w Wieśka a z płyty nie idzie instalować to na GOG.com możesz zarejestrować swój egzemplarz i ściągnąć go z tego serwisu ja tak zrobiłem bo też był problem z płytą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.10.2014 o 15:35, doctorwho napisał:

Ja bym na napęd postawił. Weź go sprawdź z jakąś inną płytką lu sprawdź te płytę w innym
napędzie.

Tak jak pisałem inne płytki w tym napędzie działają. Teraz sprawdziłem też płytę Wiedźmina na moim laptopie i tam jest normalnie czytana.

Dnia 11.10.2014 o 15:35, doctorwho napisał:

A jeśli chcesz zagrać w Wieśka a z płyty nie idzie instalować to na GOG.com możesz zarejestrować
swój egzemplarz i ściągnąć go z tego serwisu ja tak zrobiłem bo też był problem z płytą.

Właśnie po napisaniu tematu sobie przypomniałem o tej możliwości ;) Gra się ściąga, ale ciekawi mnie, czemu płyta nie działa na moim pc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.10.2014 o 15:50, Hoplita napisał:

Właśnie po napisaniu tematu sobie przypomniałem o tej możliwości ;) Gra się ściąga, ale ciekawi mnie, czemu płyta nie działa na moim pc.

Nie pamiętam już dokładnie szczegółów błędu i wydaje mi się że raczej było to coś w stylu instalacji która się w połowie urywała bo nie mogła czegoś znaleźć ale napęd w moim kompie też nie chciał współpracować z drugim Wiedźminem i musiałem grę instalować okrężnie przekładając na czas instalacji napęd z innego kompa. Z tego co pamiętam błąd występował u wielu innych osób i wynikał z nietypowej lub zbyt dużej kompresji danych na płycie z którą część napędów po prostu sobie nie radziła i tyle (między innymi właśnie dlatego CDP Red stworzył obejście pozwalające na ściągnięcie gry z netu).
Jakby co napęd który Wiedźmina 2 mi nie czytał mam do dzisiaj i wciąż mi służy więc myślę że swojemu też możesz na razie zaufać i póki nie zacznie robić problemów z innymi płytami nie myśl o jego zmianie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.10.2014 o 16:47, Karharot napisał:

> Właśnie po napisaniu tematu sobie przypomniałem o tej możliwości ;) Gra się ściąga,
ale ciekawi mnie, czemu płyta nie działa na moim pc.
Nie pamiętam już dokładnie szczegółów błędu i wydaje mi się że raczej było to coś w stylu
instalacji która się w połowie urywała bo nie mogła czegoś znaleźć ale napęd w moim kompie
też nie chciał współpracować z drugim Wiedźminem i musiałem grę instalować okrężnie przekładając
na czas instalacji napęd z innego kompa. Z tego co pamiętam błąd występował u wielu innych
osób i wynikał z nietypowej lub zbyt dużej kompresji danych na płycie z którą część napędów
po prostu sobie nie radziła i tyle (między innymi właśnie dlatego CDP Red stworzył obejście
pozwalające na ściągnięcie gry z netu).
Jakby co napęd który Wiedźmina 2 mi nie czytał mam do dzisiaj i wciąż mi służy więc myślę
że swojemu też możesz na razie zaufać i póki nie zacznie robić problemów z innymi płytami
nie myśl o jego zmianie ;)


Też miałem ten problem, wyczytałem na forach CDP że wczesne wersje płyt wieśka słabo współpracowały z Windows 7 64 bit nie pamiętam już dokładnie na czym błąd polegał(potwierdzone naukowo bo ta sama płyta u mojej siostry na laptopie działała i gra się zainstalowała a ma W7 32 bit) . Dlatego ja też musiałem przez GOG ściągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.10.2014 o 18:27, doctorwho napisał:

Też miałem ten problem, wyczytałem na forach CDP że wczesne wersje płyt wieśka słabo współpracowały z Windows 7 64 bit nie pamiętam już dokładnie na czym błąd polegał(potwierdzone naukowo bo ta sama płyta u mojej siostry na laptopie działała i gra się zainstalowała a ma W7 32 bit) . Dlatego ja też musiałem przez GOG ściągać.

Ja wtedy miałem Win 7 32 więc u mnie wersja 64 problemem nie była. Tak czy siak coś z tą płytą czy też raczej sposobem zapisania danych na niej było nie tak ale na szczęście znalazło się na to rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.10.2014 o 18:41, Karharot napisał:

> Też miałem ten problem, wyczytałem na forach CDP że wczesne wersje płyt wieśka słabo
współpracowały z Windows 7 64 bit nie pamiętam już dokładnie na czym błąd polegał(potwierdzone
naukowo bo ta sama płyta u mojej siostry na laptopie działała i gra się zainstalowała
a ma W7 32 bit) . Dlatego ja też musiałem przez GOG ściągać.
Ja wtedy miałem Win 7 32 więc u mnie wersja 64 problemem nie była. Tak czy siak coś z
tą płytą czy też raczej sposobem zapisania danych na niej było nie tak ale na szczęście
znalazło się na to rozwiązanie.


I cała moja teoria naukowa poszła do piachu :D

Ale tak czy inaczej jak napisałeś rozwiązanie się znalazło więc teraz nie ma już sensu szukać przyczyny błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.10.2014 o 18:27, doctorwho napisał:

Też miałem ten problem, wyczytałem na forach CDP że wczesne wersje płyt wieśka słabo
współpracowały z Windows 7 64 bit nie pamiętam już dokładnie na czym błąd polegał(potwierdzone
naukowo bo ta sama płyta u mojej siostry na laptopie działała i gra się zainstalowała
a ma W7 32 bit) .

Mam właśnie W7 64 bit ;) W Wieśka już grałem na tym samym kompie, ale wtedy miałem zainstalowany chyba jeszcze XP więc może rzeczywiście system operacyjny coś tu się kłóci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.10.2014 o 20:21, Hoplita napisał:

Mam właśnie W7 64 bit ;) W Wieśka już grałem na tym samym kompie, ale wtedy miałem zainstalowany chyba jeszcze XP więc może rzeczywiście system operacyjny coś tu się kłóci.

Miałeś wtedy ten sam napęd?
Przy okazji - jak już ściągniesz i zainstalujesz to napisz czy się udało i czy wszystko działa (żeby było wiadomo czy temat wciąż jest potrzebny czy też można zamknąć).

@ doctorwho

Dnia 11.10.2014 o 20:21, Hoplita napisał:

I cała moja teoria naukowa poszła do piachu :D

Możliwe że w tym wypadku trafiłeś w sedno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.10.2014 o 20:57, Karharot napisał:

Miałeś wtedy ten sam napęd?
Przy okazji - jak już ściągniesz i zainstalujesz to napisz czy się udało i czy wszystko
działa (żeby było wiadomo czy temat wciąż jest potrzebny czy też można zamknąć).

Tak, ten sam. Gra po ściągnięciu z GOGa śmiga bez problemów więc temat można zamknąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować