Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

12 modów, które odmienią Twoje spojrzenie na Dragon Age`a

42 postów w tym temacie

Willow

Dragon Age: Początek, mimo młodych lat, już urosła do rankingu legendy. Gracze pokochali wielki, brutalny świat, ciekawą historię i duże możliwości rozwoju postaci. Dzięki uprzejmości EA teraz możesz mieć tę grę całkowicie za darmo. A my pokażemy Ci, jak ją ulepszyć.

Przeczytaj cały tekst "12 modów, które odmienią Twoje spojrzenie na Dragon Age'a" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebię tylko dorzucę no helmet hack. Hełmy w Dragon age wyglądają tak sobie i zwsze lepiej oglądać twarz swojej postaci nie tylko w cutscenkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tak wszyscy na tego biednego pieska się uwzięli. Ja uważam, że ogar mabari to naprawdę silny towarzysz i zwyczajnie daje sobie radę, czasem nawet lepiej niż Sten czy Alistair.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alistair to w ogóle słaby zawodnik. Postać posługująca się mieczem i tarczą to po prostu kiepska kombinacja w tej grze. A Mabari nie rozwija się na dalszym etapie rozgrywki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodane do zakładem bo ostatnio zastanawiałem się nad ponownym przejściem DA:O, ale prawdę powiedziawszy to jedynka stała się legendą chyba tylko poprzez niespełnienie oczekiwań przez dwójkę. Origins wcale takie rewelacyjne nie było chociaż rzeczywiście można przypisać mu odnowienie hype''u na tego typu RPGi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to mi się podoba. EA udostępniło grę za darmo dla wszystkich chętnych (przez ograniczony czas, ale po dodaniu gry do konta pozostaje ona już na nim na zawsze i będzie ją można sobie ściągnąć i uruchomić za np. 5 lat), a na gram.pl pojawia się tekst jak dobrą grę jeszcze bardziej ulepszyć. Bardzo fajna incjatywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczone, ze moze sie przydac.
Ja po paru godzinach chcialem juz rzucic gre w "kąt".

Jestem graczem starej daty i grafika z reguly nie jest najwazniejsza ale to co serwuje Dragon Age wykręca mi kiszki za kazdym razem gdy na nia patrze. Chociaz z drugiej strony to moze niewiele pomoc poniewaz nabardziej mnie męczy dizajn a nie techniczna warstwa.

Zreszta fabularnie i grywalność tez nie sa najwyzszych lotow.

Nie rozumiem za co ludzie tak cenia ta grę.

EDIT. Skorzystałem z ostatniej łaskawości EA. Pierwszy raz grałem dopiero teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> I to mi się podoba. EA udostępniło grę za darmo dla wszystkich chętnych (przez ograniczony
> czas, ale po dodaniu gry do konta pozostaje ona już na nim na zawsze i będzie ją można
> sobie ściągnąć i uruchomić za np. 5 lat), a na gram.pl pojawia się tekst jak dobrą grę
> jeszcze bardziej ulepszyć. Bardzo fajna incjatywa.

Dziękuję za ciepłe słowo! Mam nadzieję, że będziemy niedługo częściej tak robić. Nie tylko z powodu darmowych gier od EA :) Trzeba wychodzić bardziej ku graczom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 18:52, Willow napisał:

Alistair to w ogóle słaby zawodnik. Postać posługująca się mieczem i tarczą to po prostu
kiepska kombinacja w tej grze. A Mabari nie rozwija się na dalszym etapie rozgrywki :)

Na wyższych poziomach trudności granie bez tanka (a takowym jest Alistair) to mordęga. No, chyba, że samemu się jest tankiem, to wtedy jest niepotrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 18:52, Willow napisał:

Alistair to w ogóle słaby zawodnik. Postać posługująca się mieczem i tarczą to po prostu
kiepska kombinacja w tej grze. A Mabari nie rozwija się na dalszym etapie rozgrywki :)


Otóż nie. W samej grze spotkamy mnóstwo przeróżnych duchów, upiorów itp. Alistair jest templariuszem do tego wyposażonym w tarczę. Jest to lepsza wersja tanka, bo nie można go powalić po uaktywnieniu odpowiedniego skilla. Bardzo się przydaje przeciwko grupie mocno opancerzonym. Mówię tutaj o takich bestiach jak Ogry,golemy,duchy czy smoki które nie mogą go powalić. Dlaczego jest słaby ? Radzę dodać mu więcej pkt kondycji, bo na starcie ma on ich dość mało jak na wojownika. No i radzę nim grać taktycznie i używać skillów templariusza. Naprawdę można zdziałać cuda, zwłaszcza przeciwko magom. Sam kiedyś robiłem woja z tarczą i ciężko było im mnie zabić. Choć zdaje sobie sprawę, że wojownik z dwoma mieczami po prostu niszczy inne klasy. Wydaje się, że jest to op klasa.

Mabari jest dobre na słabych wrogów. Silniejsze go ubijają po paru sekundach. Do tego jego skill na powalenie nie działa praktycznie wcale na takich przeciwników. Ja rozwinąłem mabar na max jego umiejętności, więc nie rozumiem o co ci chodzi :)

Do modów dodałbym jeszcze dwa, które sprawdziłem wczoraj osobiście. To Anto Hairstyles i More Hairstyles. Ale niestety, jak we wszystkich modach na fryzury, brody.. nie mają one żadnej fizyki, więc efekt może być zabawny i czasami żałosny. Są sztywne jak nie powiem co :) Ale piękną kobietę można stworzyć :3~~ Co do listy to chętnie skorzystam z paru nowych modów, bo akurat przechodzę jeszcze raz DA. Powiew świeżości :) Dzięki.

@czaczi87 - byłem tak samo sceptyczny co ty. Ale po dłuższej partii w DA zmieniłem zdanie. Naprawdę scenariusz wciska w fotel no i znana ta filmowość od BioWare swoje robi. A też nienawidziłem tak wolnych walk, ale przyzwyczaiłem się. Pewnie też dlatego, że jest w pełni zlokalizowany, co jeszcze bardziej buduję klimat mrocznego świata. Daj jej szansę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie rozumiem fenomenu tej mocno średniej gry. Wychowałem się na baldurach, tormentach czy gothicach i pamiętam jak czekałem na tę grę prawie jak na objawienie mesjasza, na szumnie reklamowanego "duchowego następcę Baldur''s Gate". Zawiodłem się na niej jeszcze bardziej niż na Neverwinter Nights. Wszystko w tej grze jest po prostu słabe albo średnie, nic się nie wybija ponad przeciętność. Począwszy od sztampowej fabuły, poprzez nudne postacie (których męska część ewidentnie chce zerżnąć... nie będę kończył), skończywszy na nędznej grafice i walce jak z niedorobionego mmo. No i jeszcze postacie groteskowo uwalone w morzu krwii po każdej potyczce, czy niemy bohater patrzący się w nicość gdy inni rozmawiają...

Druga część była jeszcze gorsza, choć miała jeśli nie przełomową to przynajmniej ciekawą konstrukcję fabularną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to ten DA był nawet gorszy od dwójki...która w sumie tez była słaba, ale jakoś trzymała się fabularnie, że nawet pozwoliłem sobie na dwa przejścia, jedynka za to mnie nuuuudziła. Mam nadzieje, że trójka połączy co najlepsze i będzie git :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie DA:Origins to jeden z najlepszych cRPG w jakie kiedykolwiek grałem. Mam zainstalowanych około 50 różnych (od walki przez grafikę po postacie i questy) modów. Dzięki nim gra jest niemal doskonała. Wymienione wyżej to tylko czubek góry lodowej. Zainteresowanych odsyłam na Nexusa. Wystarczy trochę pogrzebać w kategoriach i każdy może zmodyfikować grę do swoich potrzeb. Społeczność nie jest już tak aktywna jak 3-4 lata temu czy jak ta związana ze Skyrimem, ale nowe mody wciąż powstają. Niektóre z nich to małe perełki bez, których nie wyobrażałbym sobie kolejnego podejścia do Dragon Age''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 20:32, colin_james napisał:

Jak dla mnie DA:Origins to jeden z najlepszych cRPG w jakie kiedykolwiek grałem. Mam
zainstalowanych około 50 różnych (od walki przez grafikę po postacie i questy) modów.
Dzięki nim gra jest niemal doskonała. Wymienione wyżej to tylko czubek góry lodowej.
Zainteresowanych odsyłam na Nexusa. Wystarczy trochę pogrzebać w kategoriach i każdy
może zmodyfikować grę do swoich potrzeb. Społeczność nie jest już tak aktywna jak 3-4
lata temu czy jak ta związana ze Skyrimem, ale nowe mody wciąż powstają. Niektóre z nich
to małe perełki bez, których nie wyobrażałbym sobie kolejnego podejścia do Dragon Age''a.


Hah kiedyś nie było modów i robiłem co rusz nowe podejście do DA na obczajonych mechanizmach :) I wiesz, że mnie to nie znudziło ? Najlepszy według mnie mod przedstawiony tutaj, to ten, który przesuwa naszą zabawę w pustce do sam koniec. Rany, to jest dopiero męczarnia i nuda ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 18:52, Willow napisał:

Alistair to w ogóle słaby zawodnik. Postać posługująca się mieczem i tarczą to po prostu
kiepska kombinacja w tej grze.

Nie zgadzam się, u mnie szedł na pierwszy ogień w pełnej zbroi Templariusza i nic go nie mogło ubić, a sam sporo ubijał. Do tego z tego co pamiętam, to jako Templariusz był skuteczny przeciw wszelkiej magii.

Fatalna to jest walka bronią dwuręczną w tej grze, Stena trzymałem tylko z powodu świetnego dubbingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mój lapek uciągnie grę to chętnie sprawdzę darmowego Dragon Age''a, obowiązkowo z modem Redesigned - nie mogę zdzierżyć oryginalnych twarzy.

Swoją drogą, ekstra sprawa z tym artykułem. Tego rodzaju tekstów mi brakowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny artykuł, nawet nie wiedziałem, że do DA powstawały jakieś modyfikacje. Myślałem, że gry BW odkąd przejęło je EA są niemodowalne. ;P Z chęcią z niektórych skorzystam, gdy już pobiorę grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować