Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rainbow Six: Siege - 60 klatek na sekundę na wszystkich platformach

24 postów w tym temacie

> Jak można grać w fps w 30 klatkach?

Ja też uważam, że 30 w fps to za mało, grałem na konsoli w dużą ilość fps i 30 klatek to po prostu za mało, bez żadnych mitów z ludzkim okiem. 40 to już fajnie się gra. Cieszy mnie to, że będzie 60 fps, ale co oznacza proceduralne zniszczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"klatek sekundę", "będzie działa"... swój własny serial z literówkami tu jest tworzony ;)

Akurat mnie Siege nie jara, ale potem chętnie obczaję te zniszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2014 o 15:34, saborcat-14 napisał:

60fps będzie ale zapewne nie w 1080p. No ale wypadku FPSów ważniejsze jest te stabilne
60fps niż wysoka rozdzielczość.

W multi jest ważna tak samo jak klatki, rozdzielczosć ponieważ masz większy kąt widzenia a co za tym idzie szybciej ogarniesz przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Do czego to doszło, twórcy chwalą się, 60 fps :D

Ostatnio się chwalili a może raczej bronili opinii że 30 fps jest lepsze niż 60 więc już chyba nic mnie nie zdziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość nie ma żadnego wpływu na kąt widzenia. To zupełnie inny parametr, zwany z angielska Field of View.

Anyway, znając życie, 60FPSów na XBO/PS4 zostanie osiągnięte kosztem rozdzielczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio się chwalili a może raczej bronili opinii że 30 fps jest lepsze niż 60 więc
> już chyba nic mnie nie zdziwi.

Tak tylko że bronili tej tezy przy grach zręcznościowych w stylu asasynów bo jak ustawili na większą ilość klatek ponoć gra nie wyglądała za dobrze. Ponoć bo żadnych chyba materiałów z Unity w 60fps nie udostępnili. Dodali jednak w tym samym materiale że w grach FPP lepiej jest mieć 60fps. Tak więc nie określali 30fps na wszystkie rodzaje gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mnie te wyliczanki na FPSy męczą? co za różnica. I tak się tego nie odczuwa ;] może być i 30, jeden pies. Dajcie po prostu grę do grania i koniec. Ważne żeby się dobrze grało, a nie miało jakąś niebotyczną ilość FPSów, gdzie to jeden pies, dopóki nie zejdzie poniżej 25 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo w grach FPS wybitnie potrzeba 60 klatek, bo na 30tu przegram. 30 klatek to jest płynność i jak ktoś pisze "jak można grać w 30fps" to już szuka dziury w całym. Jasne, 60 jest lepsze, ale w 30 spokojnie można grać. Nawet w shootera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2014 o 21:46, Levario napisał:

Czy tylko mnie te wyliczanki na FPSy męczą? co za różnica. I tak się tego nie odczuwa
;] może być i 30, jeden pies. Dajcie po prostu grę do grania i koniec. Ważne żeby się
dobrze grało, a nie miało jakąś niebotyczną ilość FPSów, gdzie to jeden pies, dopóki
nie zejdzie poniżej 25 ;]


Opinia typowego Kowalskiego, który nie ma o niczym zielonego pojęcia i będzie się cieszył ze wszystkiego, co mu twórcy wcisną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No i to powinien być standard a nie jak u UBI tłumaczenie z czterech liter.
Rozumiem, że chodzi Ci o AC: Unity ? Nie ma jak porównywać wielki otwarty świat Assasina z duża ilością NPC do FPSa który raczej będzie skupiał się na ograniczonych mapach bez dodatkowych postaci (może nie licząc zakładników). Mam nadzieję, że dostrzegasz różnice ? Nie licząc tego, że Siege też będzie od Ubi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2014 o 16:37, Ancient_Viewes napisał:

W multi jest ważna tak samo jak klatki, rozdzielczosć ponieważ masz większy kąt widzenia
a co za tym idzie szybciej ogarniesz przeciwników.


Seriously? To ja nie wiem jakim cudem mogłem grać w Quake''a z fovem 120 w czasach gdy 800x600 było topową rodziałką. Pewnie jakiś cheat...

Potem tacy znawcy biorą się za wmawianie ludziom w Media Marktach, że dany TV jest im niezbędny bo ma tak dupny kontrast, że zobaczą nawet murzyna nocą, w ciemnym pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować