Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age: Inkwizycja w 1080p tylko na PlayStation 4

41 postów w tym temacie

Skoro twórcy sami przyznają, że na PS4 da się full hd a na Xbox One już nie to coś jest na rzeczy. Pytanie dla kogo to ma tak naprawdę jakieś znaczenie? Jakby Inkwizycja na czarnulce chodziła w 60fps, a już na konsoli MS w 30 fps, to bym się już zdenerwował. Ten cały flame war o rozdzielczość jest bezpodstawny, bo to naprawdę z 3 metrów na kanapie nie robi różnicy ! Sam wiem z doświadczenia bo grałem w inne gry, a tu taka wojna w całym kraju i na świecie o taką pierdołę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Skoro twórcy sami przyznają, że na PS4 da się full hd a na Xbox One już nie to coś jest
> na rzeczy. Pytanie dla kogo to ma tak naprawdę jakieś znaczenie? Jakby Inkwizycja na
> czarnulce chodziła w 60fps, a już na konsoli MS w 30 fps, to bym się już zdenerwował.
> Ten cały flame war o rozdzielczość jest bezpodstawny, bo to naprawdę z 3 metrów na kanapie
> nie robi różnicy ! Sam wiem z doświadczenia bo grałem w inne gry, a tu taka wojna w całym
> kraju i na świecie o taką pierdołę.

Z trzech metrów może nie, ale z niecałych dwóch już widać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Najpierw polecam iść do okulisty, by zamówić/upgredować okulary, które pozwolą zobaczyć
> różnicę pomiędzy 900p a 1080p :D
>

Wiedziałem, że czegoś mi brakuje cholera ;/ Dobrze, że przynajmniej na PC będę grać w Full HD :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny "dziennikarze" pokazują klasę. Zdecydujcie się... jesteście tymi dziennikarzami kretynami albo oszustami pracującymi na rzecz marketingu. Rozumiem clickbaity itd., ale to jest już chyba przesada. Bezmyślnie albo specjalnie wpisujecie się, promujecie, uwiarygadniacie zagrywki marketingowców, zamiast je eksponować i piętnować. Podobna sytuacja była (nadal zresztą jest) z megapikselami w aparatach. Kiedy czytam takie newsy na każdej prawie stronie o grach, od razu przypomina mi się wypowiedź Swintona. "Jesteście intelektualnymi prostytutkami".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2014 o 14:55, Dandzialf napisał:

Po raz kolejny "dziennikarze" pokazują klasę. Zdecydujcie się... jesteście tymi dziennikarzami
kretynami albo oszustami pracującymi na rzecz marketingu. Rozumiem clickbaity itd.,
ale to jest już chyba przesada. Bezmyślnie albo specjalnie wpisujecie się, promujecie,
uwiarygadniacie zagrywki marketingowców, zamiast je eksponować i piętnować. Podobna sytuacja
była (nadal zresztą jest) z megapikselami w aparatach. Kiedy czytam takie newsy na każdej
prawie stronie o grach, od razu przypomina mi się wypowiedź Swintona. "Jesteście intelektualnymi
prostytutkami".

Problem w tym, że jak gra na Ps4 ma większą rozdziałkę od Xbox One, to wygląda lepiej. Nie porównuj jazd z megapikselami w aparatach do rozdzielczości wyświetlanego obrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2014 o 14:37, Kettger napisał:

Z trzech metrów może nie, ale z niecałych dwóch już widać. ;)

Wszystko zależy od wielkości telewizora. Do każdej przekątnej przy każdej rozdzielczości są zalecane przedziały odległości przy których powinno się oglądać, aby przykładowo "cieszyć oko" full HD.
A odnośnie różnicy pomiędzy 900p 1080p to żeby zobaczyć różnicę musiałbyś mieć dwie konsole w domu i dopalić je obok siebie na dwóch telewizorach. Bo porównywać to trzeba mieć co.No chyba że ktoś ma fotograficzną pamięć i zagra na Xboxie a potem pójdzie do kolegi i faktycznie zobaczy tę różnicę :)
Całe to nakręcanie na te rozdzielczości to jedna wielka bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2014 o 15:02, Henrar napisał:

Problem w tym, że jak gra na Ps4 ma większą rozdziałkę od Xbox One, to wygląda lepiej.
Nie porównuj jazd z megapikselami w aparatach do rozdzielczości wyświetlanego obrazu.


Witam naczelnego fanboja tego forum. Na wstępie zaznaczam, że nie jestem fanbojem żadnej z konsol.
Oczywiście, że sytuacja jest podobna. Megapiksele miały mały wpływ odnośnie faktycznej jakości aparatu i obrazu. Tak samo rozdzielczość (przypominam, że mówimy o różnicy między 900p a 1080p) ma mały wpływ na krańcową przyjemność z grania. Tak samo, jak merketingowcy wciskali ludziom, że czym więcej megapikseli ma matryca, tym aparat lepszy, tak samo teraz wciska się, że taka różnica między rozdzielczościami to katastrofa dla oczu. Zawsze myślałem, że to jak dobre są gry na danej platformie, definiuje jej jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak tu nie chodzi o to czy widać czy nie różnicę, tylko o fakt, że xbox nie daje rady z 1080p a PS4 już tak. Jeszcze nie kupiłem żadnej konsoli nowej generacji i do tej pory byłem nastawiony na kupno Xboxa One tak do grudnia, ale teraz już sam nie wiem. Swoją drogą trochę dali ciała konsola nowej generacji która ma wystarczyć na jakieś siedem lat już teraz nie radzi sobie z FHD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2014 o 15:38, Brolly666 napisał:

Jednak tu nie chodzi o to czy widać czy nie różnicę, tylko o fakt, że xbox nie daje rady
z 1080p a PS4 już tak.


No i o to chodzi marketingowcom. Żebyś tak właśnie myślał. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dandzialf, skoro nie ma wogóle różnicy między 900p, a 1080p to czemu nie można dać na tego xboxa 1080p, przecież to wogóle nie widać różnicy, więc nie powinno wymagać mocniejszej maszyny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować