Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age: Inkwizycja w 1080p tylko na PlayStation 4

41 postów w tym temacie

Dnia 13.10.2014 o 16:36, Shinigami napisał:


LOL Ty też byś nie zauwazył róznicy. Problem w inteligętnych "róznicach" jest taki że jak obok siebie postawisz 2 rózne zestawienia to róznice widać. to jak z 30 klatek i 60. W wiekszości przypadków 60 klatek mało kto odczytuje, a pajace nazwijmy ich "gimbami" pokazują jakieś testy że dwa obrazy obok siebie. Wtedy ZAWSZE widać różnice, BA jak pokazesz dwa takie same obrazki w 70% ludzie będą widzieć róznice chociaż ich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jest to bzdura. Rozdzielczość ma ogromny wpływ na jakość obrazu, bo mówimy tu o wyświetlaniu na ekranie o stałej liczbie pikseli. To nie monitory CRT tylko LCD/plazma/OLED (jak ktoś posiada) - tylko mapowanie 1:1 daje dobrą jakość obrazu i żaden upscaling ci tego nie da. Jak nie widzisz różnicy między 1080p a 900p na ekranie FullHD, polecam pójście do okulisty.

Dnia 13.10.2014 o 15:34, Dandzialf napisał:

No i o to chodzi marketingowcom. Żebyś tak właśnie myślał. :)

Bo to prawda. Xbox One jest słabszy od PS4. Wie to każdy, kto ma chociaż niewielkie pojęcie o podzespołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2014 o 17:39, Henrar napisał:

I jest to bzdura. Rozdzielczość ma ogromny wpływ na jakość obrazu, bo mówimy tu o wyświetlaniu
na ekranie o stałej liczbie pikseli. To nie monitory CRT tylko LCD/plazma/OLED (jak ktoś
posiada) - tylko mapowanie 1:1 daje dobrą jakość obrazu i żaden upscaling ci tego nie
da. Jak nie widzisz różnicy między 1080p a 900p na ekranie FullHD, polecam pójście do
okulisty.


Ja tobie polecam innego specjalistę. :)

Dnia 13.10.2014 o 17:39, Henrar napisał:

Bo to prawda. Xbox One jest słabszy od PS4. Wie to każdy, kto ma chociaż niewielkie pojęcie
o podzespołach.


Co nie znaczy, że Xbox jest gorszą konsolą. Wie to każdy, kto ma choć trochę oleju w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2014 o 17:31, Kafar napisał:

W wiekszości przypadków 60 klatek mało kto odczytuje, a pajace nazwijmy ich "gimbami"
pokazują jakieś testy że dwa obrazy obok siebie.


O tak! Nie ma to jak w prywatnej wojence poobrażać wszystkich dookoła, za to że dostrzegają różnice, których ty nie widzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że przeskalowana rozdzielczość nie będzie wyglądać tak dobrze jak natywna, więc na monitorze/telewizorze Full HD 1080 będzie lepiej wyglądać niż 900. Różnica nie powinna być jednak kolosalna. Ciekawsze, czy jakieś ustawienia graficzne musieli obniżyć. Jako PC-towca, śmieszą mnie trochę te wojenki na rozdzielczości. Najważniejsze żeby na każdej platformie dało się zagrać komfortowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2014 o 17:31, Kafar napisał:

W wiekszości przypadków 60 klatek mało kto odczytuje
jak pokazesz dwa takie same obrazki w 70% ludzie będą widzieć róznice chociaż ich nie ma

Dnia 13.10.2014 o 17:31, Kafar napisał:

LOL


Lepiej tego co napisałeś skwitować nie sposób, nawet nie komentuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh... znowu wojna. I tak jeszcze przez kilka lat życia nowych konsol...
Jest różnica? Jest.
Zauważalna i mająca znaczenie dla Kowalskiego, który nie ma dwóch telewizorów i konsol dla porównania? Nie.

Moim zdaniem to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na PC będzie 1920x1080 czy też nam ograniczą rozdzielczość i szybkość klatek do 30, żeby konsolowcy nie byli oburzeni ? :) PS4 i Xbox One - obie konsole to relikty przeszłości. Kto jeszcze wierzy, że te konsole są nowe lub reprezentują nową generację ? Szkoda mi tylko graczy, którzy są przez całą żywotność konsol, ograniczeni przez 30 fps. To chyba jakaś klątwa i kara dla nich, że wybrali inną platformę, niż PC-ty. Mi by przeszkadzały pokazy slajdów i kosmiczne ceny za gry, które nie są warte więcej niż 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> LOL Ty też byś nie zauwazył róznicy. Problem w inteligętnych "róznicach" jest taki że
> jak obok siebie postawisz 2 rózne zestawienia to róznice widać. to jak z 30 klatek i
> 60. W wiekszości przypadków 60 klatek mało kto odczytuje, a pajace nazwijmy ich
> "gimbami" pokazują jakieś testy że dwa obrazy obok siebie.

Różnicy między 50 Hz TV a 200 Hz też pewnie nie widzisz?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Och god... Nawet mnie zaczyna męczyć ciągłe wyliczanie rozdzielczości i FPS''ów.

Ile można?!
XBOX one < Play Station 4 < PC. Proste? Proste. Chyba każdy ( pomijam ślepych fanboyów ) Zdążył to zauważyć...

Ale warto by to poprzeć argumentami....
Argumenty typu "PC jest drogie" są z 4 liter wyjęte, PC w cenie 3k będzie miało naprawdę sporo większą moc od konsol, a różnica w cenie gier sprawi, że ostatecznie na jedno wyjdzie, a czasem nawet na korzyść PC. Obecna generacja to pomyłka. Zwykle konsole były kupowane za mniej niż były warte. Wydawcą zwracało się to w większych kosztach gier. A tutaj? Zarabiają i na grach i na konsolach... Przeciętny PC ( do 2500 zł ) miażdży konsole, a można nawet sklecić równie dobrego w cenie konsoli ( sporo z tym zachodu, ale da się ). A co do Xbox one vs PS4... Cóż tutaj widać liczby. Po prostu PS4 jest lepsze. Przelewy z Redmount tego nie zmienią.
Tym samym liczę, że skończy się wieczne gadanie o FPSach i rozdzielczościach. Jest jak jest, tak tego nie zmienimy. Dziwi mnie tylko wysyp artykułów typu "gra X jest w rozdzielczości/fpsach ROZDZIELCZOŚĆ na konsoli Y. Naprawdę, niby nie chcecie wojenek, a sami je generujecie.

A teraz pytano - 900p czyli 1440x900 pixeli, czy 1600x900 pixeli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2014 o 23:02, fenr1r napisał:

Różnicy między 50 Hz TV a 200 Hz też pewnie nie widzisz?


Może zacznij od tego.. czy ty kiedyś posiadałeś konsole?:D bo chyba nie. Nie nie widać różnic między 900 a 1080 a wiesz dlaczego? Bo na konsolach nie gra sięjak na PC z mordą przy monitorze a w pewnej odległości 2-3 metrów np. Więcm imo iż różnica jest to jej nikt nie zauważy. Inaczej jest jak zbliżysz oko do TV ale c''mon tak nikt nie gra ;)

Do moda bo chyba jakiś nowy, wyluzuj.. normalna rozmowa się toczy. Może od razu zabraniać udzielania się na forum to będzie łatwiej ;D. Tam gdzie ludzie to i są różne zdania i opinie a nie że każdy się będzie zgadzał bo inaczej po co w ogóle pisać co kolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na konsolach i na PC i jako gracz też konsolowy też uważam że argument bo PC są droższe jakoś do mnie nie trafia. Ja za swój składany w przeciągu tam 1-2 lat zdałe około 2k w sumie i nadal ma świetne osiągi BA powiem że nawet często gęsto bije tą nową generacje konsol, co nie zmienia faktu ze komfort grania i bezrpoblemowość na konsolach rządzi. Mimo tych 2 lat często sięgam po dema jak za starych czasów aby określić czy na konsoli czy u mnie będzie to lepiej wyglądało. Na szczęście mój PC jeszcze daje radę ;]

Co nie zmienia faktu co do FPS i rozdziałki. Na PC jest bardziej zauważalna bo bliżej jest się ekranu więc różnice szybciej zobaczy się. Chociaż jak pisałem różnice widać zazwyczaj tlyko wtedy gdy się obok siebie dwie różne odpali tego samego miejsca w grze. Inaczej nikt nie zauważy ;P


Pomijam fakt że osoba która ocenia gra tylko po rozdzielczośc i fps kwalifikuje się obok piany na pysku psa u mnie to jednak jak ktoś głupio gada uważam że powinno się reagować by nie ogłupiał innych ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2014 o 17:31, Kafar napisał:

W wiekszości przypadków 60 klatek mało kto odczytuje

Jakieś dane na ten temat? :D

Dnia 13.10.2014 o 17:31, Kafar napisał:

BA jak pokazesz dwa takie same obrazki w 70% ludzie będą widzieć róznice chociaż ich nie ma.

Nie wiem jak można "ruch" poznać po "obrazkach", ale ok.

Dnia 13.10.2014 o 17:31, Kafar napisał:

to jednak jak ktoś głupio gada uważam że powinno się reagować by nie ogłupiał innych ;P

Hmmm... dziwnie to tak czytać? XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2014 o 12:03, LaplaceNoMa napisał:

Nie wiem jak można "ruch" poznać po "obrazkach", ale ok.


A gdzie konkretnie napisałem że w tym przypadku tyczy sięto fps? Bo rozdzielczość po obrazkach można poznać. Wspominałem o fps i rozdziałce a dyskusja w tym temacie głównie tyczy się rozdziałki, myślałem że się jak coś ludzie domyśla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 13:32, Kafar napisał:

Bo rozdzielczość po obrazkach można poznać.

Miałeś kiedyś dwa ekrany obok siebie o różnych rozdzielczościach? Chyba, nie.

Dnia 14.10.2014 o 13:32, Kafar napisał:

Wspominałem o fps i rozdziałce a dyskusja w tym temacie głównie tyczy się rozdziałki,
myślałem że się jak coś ludzie domyśla.

Jeżeli A ma wynikać z B, a B jest błędne. To logicznie rzecz ujmując wychodzi, że A też jest błędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 13:44, LaplaceNoMa napisał:

> Bo rozdzielczość po obrazkach można poznać.
Miałeś kiedyś dwa ekrany obok siebie o różnych rozdzielczościach? Chyba, nie.


Cały czas tak mam. Mam 3 ekrany dokładnie ujmując. Takie same monitory więc mogę spokojnie na 2 maszynach klasy PC odpalić grę i porównać. I nie raz to robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 13:48, Kafar napisał:

Cały czas tak mam.

Problem w tym, że nie.

Dnia 14.10.2014 o 13:48, Kafar napisał:

Mam 3 ekrany dokładnie ujmując.

Nie ma znaczenia. Mają być 2 różne, bo tak to wystarczy jeden.

Dnia 14.10.2014 o 13:48, Kafar napisał:

Takie same monitory więc mogę spokojnie na 2 maszynach klasy PC odpalić grę i porównać. I nie raz to robiłem.

I co porównywałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować