Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dreamfall Chapters straciło polskiego wydawcę

19 postów w tym temacie

No nie dziwie się - zwoływać ekipę za każdym razem, gdy wychodzi epizod to dość problematyczne. Szkoda, bo poprzednie części miały na prawdę świetny dubbing, a lokalizacja po wydaniu wszystkich epizodów chyba mija się z celem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemcy jakoś nie mają z tym problemu,i gra ukaże się w pełni po niemiecku. Tak samo jak Francja i Norewgia dostanie napisy. Więc niech i Polska je dostanie,a po wydaniu wszystkich części niech zrobią dubb. Tylko ciekawe czy ktoś kupi tę grę tylko dla dubbingu zapewne jakiś rok po premeirze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedna z tych naprawdę nielicznych gier które lepiej brzmią po polsku niż w oryginale. April Ryan = Edyta Olszówka i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Niemcy jakoś nie mają z tym problemu,i gra ukaże się w pełni po niemiecku. Tak samo jak
> Francja i Norewgia dostanie napisy. Więc niech i Polska je dostanie,a po wydaniu wszystkich
> części niech zrobią dubb. Tylko ciekawe czy ktoś kupi tę grę tylko dla dubbingu zapewne
> jakiś rok po premeirze..
Kupią, ta seria gier ma bardzo dobry dubbing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Dandzialf, @Noma

Ale o co wam chodzi? Przeczytaliście chociaż newsa do końca? Przecież CDP nawet nie będzie wydawcą tych gier. Miejcie żal do twórców, którzy zmienili model gry na epizydoczne wyciskanie kasy, a nie do firmy która stwierdziła, że nie ma zamaru brać udziału w tym procederze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie zrobi tego CDP to zrobią to fani.

Dokładnie. The Walking Dead i The Wolf Among Us to najlepsze przykłady. Ja osobiście grałem w oryginale (wolę), ale moja luba grała korzystając ze spolszczenia i jest dość dobre, chociaż można się przyczepić w kilku kwestiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2014 o 19:43, Dan14NR napisał:

Dokładnie. The Walking Dead i The Wolf Among Us to najlepsze przykłady. Ja osobiście
grałem w oryginale (wolę), ale moja luba grała korzystając ze spolszczenia i jest dość
dobre, chociaż można się przyczepić w kilku kwestiach.


Co można to można lokalizować poprzez napisy, ale Dreamfalla mieliśmy od zawsze w pełnym dubbingu i o ile pamiętam dobrze, to była to bardzo dobra obsada. CDP po prostu dało ciała. Nie pierwszy raz z resztą. Przecież nie uwierzę, że nagle zabrakło im pieniążków na mała lokalizację. Gra została podzielona na epizody, bo naszła taka moda przez WD. A skoro to epizody to raczej nie będzie tam, aż tyle dialogów do podkładania na raz. Razem to pewnie by wyszło jak w pełnej nie podzielonej grze. Uważam to za porażkę polskich dystrybutorów. Jak zwykle zresztą. Polacy nic się nie stało :) Czuje się jak gracz niższej kategorii, niż gracze z Niemiec i innych państw Europy. Dlatego nie widzę sensu wspierania rodzimy dystrybutorów. Cena pewnie jak zwykle 50 zł a lokalizacji brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę wstyd. Gdzie ten CDP z dawnych lat? Bogate portfolio, pełne lokalizacje, niskie ceny, fajne gadżety do każdego wydania i przede wszystkim troska o klienta. A teraz? Marny sklepik internetowy i parę tytułów na krzyż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>Przecież nie uwierzę, że nagle zabrakło im pieniążków

Dnia 13.10.2014 o 20:11, vegost napisał:

na mała lokalizację.

nawet mala lokalizacja jest cholernie droga, dlatego dostają ją tylko największe tytuły. A co tu mówić o grze z KSa, gdzie najwięksi fani i tak już ją kupili w trakcie zbiórki. Można się na CDP obrażać lub nie, ale prawda taka, że nie są instytucją charytatywną i nie będą dokładać do interesu, zwłaszcza w momencie, gdy dział wydawniczy przynosi najmniejsze zyski lub wręcz straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 01:06, cedricek napisał:


Ok. Wkurzyłem się. CDP, właśnie straciliście klienta. I zyskaliście bojkot z mojej strony.



To fajnie. Na wszystkich innych dystrybutorów w Polsce też się obraziłeś bo nie chcą wydawać twojej gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

leszeq - pracujesz dla cdp czy tylko jesteś ich fanbojem i internetowym obrońcą? Prawda jest taka, że ostatnio jako wydawca cały czas dają ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2014 o 17:32, leszeq napisał:

To fajnie. Na wszystkich innych dystrybutorów w Polsce też się obraziłeś bo nie chcą
wydawać twojej gry?


Tak, dokładnie tak. Robią moją grę, a potem rezygnują. Niewybaczalne.

A serio, to Dreamfall zawsze był z polskim dubbingiem. Rezygnowanie z tego na chwilę przed premierą, przez firmę, która reklamuje się, że "klient jest dla nas ważny", to bardzo nieciekawa zagrywka. Z każdego punktu widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować