Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

ATI 3D vision czyli obraz trój wymiarowy dzięki nowej karcie ATI bez okularów-REWOLUCJA czy ściema?

53 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2006 o 20:05, Dark SMG napisał:

Witam zapoznajcie się z tym artykułem i włączcie się do dyskusji oto link http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://www.benchmark.pl/artykuly/rewolucja/strona-1.html

Jasna choroba co się cholera nazywa... jeżeli to prawda... kurde normalnie rewolucja! Artykuł i screeny nie kłamią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 20:14, PsychoMan napisał:

Ja przeczytałem ten artykuł, i nie wiem o co chodzi :D
Jakiś ten język nieprzystępny taki :D

Artykuł może i niezrozumiały,ale spójrz na obrazki.
Miałeś kiedyś okulary 3d? To to samo tylko,że bezpośrednio na monitorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 20:14, PsychoMan napisał:

Ja przeczytałem ten artykuł, i nie wiem o co chodzi :D
Jakiś ten język nieprzystępny taki :D

no właśnie o to chodzi jak by napisale suche fakty to konkurencja by nieco zczaiła a benchmark.pl poleciał by z hukiem/hulkiem :)
a znalazłem takie info chodzi oczywiście o GPU obsługujące te technologie:

"Znamy już oficjalną nazwę odświeżonego Radeona 1900. Następca, chip R580+, ochrzczony będzie "imieniem" Radeon 1950XT lub XTX. Nowa seria zastąpić ma poprzednią, 1900XT/XTX. Dla przypomnienia: do samej architektury nie zostaną wprowadzone żadne zmiany. Karty graficzne wyposażone w nowe GPU będą jednak korzystały z nowej pamięci GDDR4, co zapewne znacząco wpłynie na poziom taktowania pamięci. Nowych kart spodziewać należy się na przełomie września i października."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele! Nie no marzyło mi się coś takiego jak byłem mały a teraz może się to urzeczywistnić :) Ciekawe czy gdy wejdzie to do powszechnego użytku, twórcy gier to wykorzystają w jakiś bardziej kreatywny sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 20:20, Artur von Fornal napisał:

Ja pierdziele! Nie no marzyło mi się coś takiego jak byłem mały a teraz może się to urzeczywistnić
:) Ciekawe czy gdy wejdzie to do powszechnego użytku, twórcy gier to wykorzystają w jakiś bardziej
kreatywny sposób

Z tego co czytałem to karty te mają im wręcz ułatwić pracę:) I to już pod koniec lata.
W życiu sie nie spodziewałem że zobacze coś takiego przed 2010 rokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym jest coś nie tak. A screeny, pierwszy niewyraźny(może będą to usprawniać, ale to napewno zajęłoby im więcej niż poł roku) a drugi to przeciez fake.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 20:23, Archaon2 napisał:

LUDZIE!

przeciez to artykul z 1 kwietnia czyli prima aprilis ;)

Cholender, wiedziałem że to zbyt piękne by było prawdziwe:) Teraz wiadomo czemu pisane takim językiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 20:25, Darkstar181 napisał:

> LUDZIE!
>
> przeciez to artykul z 1 kwietnia czyli prima aprilis ;)
Cholender, wiedziałem że to zbyt piękne by było prawdziwe:) Teraz wiadomo czemu pisane takim
językiem.


A to całkiem możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe ze tylko Archaon2 to zauważył. Widać kto tu jest trzeźwo myślący (i być może wogule trzeźwy :)).
To było zbyt piękne by było prawdziwe, i nie do podźwignięcia dla dziesiejszych kompow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 20:23, Archaon2 napisał:

LUDZIE!

przeciez to artykul z 1 kwietnia czyli prima aprilis ;)

Ty a gdzie to jest napisane?? ja tam widze tylko kwiecień, 2006 z tego co pamiętam kwiecień ma minimum 30 dni więc?? temat jest nadal aktualny a ja ciągle szukam informacji a językiem naukowym jest to napisane bo jak już pisałem nie mogli napisać otwarcie bo to było by złamanie umowy !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jakies piramidalne bzdury :/

W artykule tak naprawde nic nie jest napisane... technologiczny belkot i zero logicznego wytlumaczenia dzialania efektow wizualnych... fajnie, rendering sprzetowy... ale jak do diaska to ma byc przenoszone z monitora do oczu wytwarzajac 3d (prawdziwe) bez gogli :/

No i do tego porownanie tego czegos z radkiem x1900xt cos nie pasi w ukladzie sil :P


Luudzie... zostawiam was na kilka dni samych i juz robicie jakas alternatywna rzeczywistosc... radeony z kosmosu i jakies ogromne pajaki (nie spider daedry) w Obku... i to na arenie w walce o range...
Na szczescie wracam do domu w sobote i bede mogl zaprowadzic porzadek na swiecie... kota nie ma, myszy harcuja :/ :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 20:32, PsychoMan napisał:

Swoją drogą ciekawe ze tylko Archaon2 to zauważył. Widać kto tu jest trzeźwo myślący (i być
może wogule trzeźwy :)).
To było zbyt piękne by było prawdziwe, i nie do podźwignięcia dla dziesiejszych kompow.

sory za spam.. przecież pisze wyraźnie że potrzeba nowej karty graficznej od ATI !!!!!!! pisze wyraźnie, na dzisiejszych kompach jasne że czefoś takiego nie zrobisz bez grzebania na płytce karty i multi-gigantycznej wiedzy (niemożliwe :) ) i super sprzętu do przeprowadzenia takiej operacji na karcie ( też mało prawdopodobne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 20:35, Dark SMG napisał:

> Swoją drogą ciekawe ze tylko Archaon2 to zauważył. Widać kto tu jest trzeźwo myślący (i
być
> może wogule trzeźwy :)).
> To było zbyt piękne by było prawdziwe, i nie do podźwignięcia dla dziesiejszych kompow.

sory za spam.. przecież pisze wyraźnie że potrzeba nowej karty graficznej od ATI !!!!!!!
pisze wyraźnie, na dzisiejszych kompach jasne że czefoś takiego nie zrobisz bez grzebania na
płytce karty i multi-gigantycznej wiedzy (niemożliwe :) ) i super sprzętu do przeprowadzenia
takiej operacji na karcie ( też mało prawdopodobne)


Nie przeżywaj tego tak. W artykule pisze o nowej wersji tegoż Radeona. Pisze też o tym że to wszystko będzie obliczane za pomocą funkcji matematycznych, tak się składa że z matmy to ja akurat dobry jestem i powiem ci że obiczanie takiej ilości danych funkcjami to liczba działań na sekundę niebezpiecznie zbliżajaca się do nieskończoności. Zwroć uwagę ze teraz obraz wyświetlany jest na jednej płaszczyźnie markującej 3d, komputer liczy dwi płaszczyzny czyli x*y, w tym systemi będzie liczył x*y*z czyli dla przykładu dla x=10 y=10 i z=10, teraz kompy obliczją 10*10=100, a z tym DX11 10*10*10=1000, czyli dziesięć razy więcej i to w prostym przypadku, a co jeśli z będzie wynosił 1000? :)
No i jescze to że do generowania takiego obrau wystarczy zwykłe LCD, nie rozśmieszaj mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To bardzo proste karta będzie o całkiem innej mocy obliczniewej, dla przykładu komputer PC wyposażony w 4 płyty gł. 4 k. graficzne, 4 procki itd (najlepsze sprzęty na rynku) jego moc obliczeniowa to 500 Giga Flopów (GF)
a Xbox 360 (ukłąd ATI, to mówi wiele) moc obliczeniowa tej konsolki to 1 Tera flop (TF) czyli 2 razy więcej niż wyżej wymieniony PC, informacje sprawdzone. starczy wejść na jaką kolwiek stronkę i to sprawdzić (stronę o tym temacie oczywiście) co do monitorów to dzisiaj żeby zobaczyć obraz 3D trzeba mieć okulary (kolorowe lub przeźroczyste) jeśli natomiast zsynchronizuje się częstotliwość wyświetlania obrazu na poszczegulnych monitorach do częstotliwości pracy danej półkuli mózgu nie będą potrzebne żadne nowe monitory, albo zostaną dodane specjalne filtry (najbardzie prawdopodobne rozwiązanie) które sprawią ZŁUDZENIE obrazu 3D (takie jak w okularach z kina Imax)
podkreślam złudzenie poniewarz to nie będzie hologram tylko złudzenie takie jak w filmach 3D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować