Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

ATI 3D vision czyli obraz trój wymiarowy dzięki nowej karcie ATI bez okularów-REWOLUCJA czy ściema?

53 postów w tym temacie

Chyba nie przeczytałeś uważnie. Po pierwsze ta grafa o ktorej mowa nie ma być przekonstruowana od nowa, tylko poddana pewnym modyfikacjom. Poza tym jak napisałem, nie chodzi o to by karta była 2, 4 , 10 razy mocniejsza, ona musi byc setki razy bardziej wydajna, bo setki razy więcej procesow będzie musiała obliczyć.
Co do monitora, to piszesz o synchronizaci częstotliwości ekranu do częstotliwośi fal mozgowych, tylko że karzdy ma inną tę częstotliwość, więc musielby to jakoś sprawdzić, i co w zestawie z kartą dadzą ci przyzsawkę dop czoła ktora będzie badać częstotliwość twojego mozgu, I don`t think so.
A złudzenie obrazu to mozna mieć już teraz nie potrzeba do tego nowych technologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 21:04, PsychoMan napisał:

Chyba nie przeczytałeś uważnie. Po pierwsze ta grafa o ktorej mowa nie ma być przekonstruowana
od nowa, tylko poddana pewnym modyfikacjom. Poza tym jak napisałem, nie chodzi o to by karta
była 2, 4 , 10 razy mocniejsza, ona musi byc setki razy bardziej wydajna, bo setki razy więcej
procesow będzie musiała obliczyć.
Co do monitora, to piszesz o synchronizaci częstotliwości ekranu do częstotliwośi fal mozgowych,
tylko że karzdy ma inną tę częstotliwość, więc musielby to jakoś sprawdzić, i co w zestawie
z kartą dadzą ci przyzsawkę dop czoła ktora będzie badać częstotliwość twojego mozgu, I don`t
think so.
A złudzenie obrazu to mozna mieć już teraz nie potrzeba do tego nowych technologii.

tja ale jakim kosztem... ból oczu po kilkunastu minutach poza tym nie koniecznie musi być to ta karta, tak napisali ale premiera pod koniec roku więc coś mi się jednak nie wydaje ja stawiam na chip z Xboxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 21:07, Dark SMG napisał:

tja ale jakim kosztem... ból oczu po kilkunastu minutach poza tym nie koniecznie musi być to
ta karta, tak napisali ale premiera pod koniec roku więc coś mi się jednak nie wydaje ja stawiam
na chip z Xboxa


Czy czytałeś cały moj post? Chip z XBoxa moze się zchować w porowaniu z tym czego wymaga ten system.
To jednak musi być ściema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 21:19, PsychoMan napisał:

> tja ale jakim kosztem... ból oczu po kilkunastu minutach poza tym nie koniecznie musi
być to
> ta karta, tak napisali ale premiera pod koniec roku więc coś mi się jednak nie wydaje
ja stawiam
> na chip z Xboxa

Czy czytałeś cały moj post? Chip z XBoxa moze się zchować w porowaniu z tym czego wymaga ten
system.
To jednak musi być ściema.

eh... czy ja pisałem nie wyraźnie?? moc obliczeniowa Xboxa 360 to ok. 8 razy więcej niż najlepszego kompa na rynku ( 1 TeraFlop) a co do bulu oczu to pisałem o goglach i innych okularkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 21:23, Dark SMG napisał:

eh... czy ja pisałem nie wyraźnie?? moc obliczeniowa Xboxa 360 to ok. 8 razy więcej niż najlepszego
kompa na rynku ( 1 TeraFlop) a co do bulu oczu to pisałem o goglach i innych okularkach


eh... czy ja pisałem niewyraźnie?? Moc obliczeniowa potrzebna do tego systemu jest dziesiątki razy większa od mocy XPudła (360 żeby nie było wątpliwości :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 21:28, PsychoMan napisał:

> eh... czy ja pisałem nie wyraźnie?? moc obliczeniowa Xboxa 360 to ok. 8 razy więcej niż
najlepszego
> kompa na rynku ( 1 TeraFlop) a co do bulu oczu to pisałem o goglach i innych okularkach


eh... czy ja pisałem niewyraźnie?? Moc obliczeniowa potrzebna do tego systemu jest dziesiątki
razy większa od mocy XPudła (360 żeby nie było wątpliwości :)).

a mogę wiedzieć dlaczego tak uwarzasz? to twoje "Xpudło" ma 8 razy większą wydajność niż najlepszy komp a mogą zdaje się jeszcze opracować nad tym rozwiązaniem? czy im zabraniasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 20:56, Dark SMG napisał:

To bardzo proste karta będzie o całkiem innej mocy obliczniewej, dla przykładu komputer PC
wyposażony w 4 płyty gł. 4 k. graficzne, 4 procki itd (najlepsze sprzęty na rynku) jego moc
obliczeniowa to 500 Giga Flopów (GF)
a Xbox 360 (ukłąd ATI, to mówi wiele) moc obliczeniowa tej konsolki to 1 Tera flop (TF) czyli
2 razy więcej niż wyżej wymieniony PC,

Chyba jak wydubiesz te 4 karty, procki i plyty z commodore''ow :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 23:51, Monastor napisał:

> To bardzo proste karta będzie o całkiem innej mocy obliczniewej, dla przykładu komputer
PC
> wyposażony w 4 płyty gł. 4 k. graficzne, 4 procki itd (najlepsze sprzęty na rynku) jego
moc
> obliczeniowa to 500 Giga Flopów (GF)
> a Xbox 360 (ukłąd ATI, to mówi wiele) moc obliczeniowa tej konsolki to 1 Tera flop (TF)
czyli
> 2 razy więcej niż wyżej wymieniony PC,
Chyba jak wydubiesz te 4 karty, procki i plyty z commodore''ow :P

wyraźnie pisałęm że chodzi o maszynkę nie dla ludzi, to są szeregowo podpięte płyty główne i nie pytaj jak nie mam pojęcia a C64 to se możesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 20:33, Dark SMG napisał:

> przeciez to artykul z 1 kwietnia czyli prima aprilis ;)
Ty a gdzie to jest napisane?? ja tam widze tylko kwiecień, 2006 z tego co pamiętam kwiecień
ma minimum 30 dni więc??


wiec jestem stalym czytelnikiem benchamark.pl i pamietam ze dali to na prima aprilis ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez mowie, ze to bylo na Prima Aprills, a nawet mowili na kolejny dzien, ze to byla sciema... zreszta czytajac to mozna bylo dojsc do takiego wniosku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest, ale ja mam sposób na uzyskanie wydajności 10 razy większej niż procka X360. 20 kart GF6800 połączonych w trybie super SLI ;) Będzie to zajmować jedną obudowę komputerową i potrzebować chłodzenia ciekłym azotem :D Ale czego się nie robi dla gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 21:55, Dark SMG napisał:

a mogę wiedzieć dlaczego tak uwarzasz? to twoje "Xpudło" ma 8 razy większą wydajność niż najlepszy
komp a mogą zdaje się jeszcze opracować nad tym rozwiązaniem? czy im zabraniasz??


Przeczytaj co napisałem kilka postow wyżej (ze zrozumieniem) to zrozumiesz :)
I jak widzisz coraz więcej ludzi mowi że to był prima aprilis :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 09:07, PsychoMan napisał:

> a mogę wiedzieć dlaczego tak uwarzasz? to twoje "Xpudło" ma 8 razy większą wydajność niż
najlepszy
> komp a mogą zdaje się jeszcze opracować nad tym rozwiązaniem? czy im zabraniasz??

Przeczytaj co napisałem kilka postow wyżej (ze zrozumieniem) to zrozumiesz :)
I jak widzisz coraz więcej ludzi mowi że to był prima aprilis :D

siedź cicho bo niszczysz mażenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 13:00, Pilnick2 napisał:

Każdą nową kartę warto kupić jeśli ma się kase.

no nie do końca bo na przykład inwestycja w 7900GX2 to kasa w błoto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 13:09, Dark SMG napisał:

> Każdą nową kartę warto kupić jeśli ma się kase.
no nie do końca bo na przykład inwestycja w 7900GX2 to kasa w błoto...


Racja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że ATI może się popisać tylko swoim X1900 XTX i tylko ten model wygrywa z GF. A co do reszty produktów, to i 7600 GT jest lepsze od X1600 XT i 7300 GT jest lepsze od X1300 PRO. Ot co, Nvidia górą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować