Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

ATI 3D vision czyli obraz trój wymiarowy dzięki nowej karcie ATI bez okularów-REWOLUCJA czy ściema?

53 postów w tym temacie

Dnia 14.07.2006 o 01:01, Archaon2 napisał:

> > przeciez to artykul z 1 kwietnia czyli prima aprilis ;)
> Ty a gdzie to jest napisane?? ja tam widze tylko kwiecień, 2006 z tego co pamiętam kwiecień

> ma minimum 30 dni więc??

wiec jestem stalym czytelnikiem benchamark.pl i pamietam ze dali to na prima aprilis ^^

Tak jak pisalem pare postow wczesniej... to sie nie trzyma kupy i od razu widac, ze to sciema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 17:53, Monastor napisał:

> > > przeciez to artykul z 1 kwietnia czyli prima aprilis ;)
> > Ty a gdzie to jest napisane?? ja tam widze tylko kwiecień, 2006 z tego co pamiętam
kwiecień
>
> > ma minimum 30 dni więc??
>
> wiec jestem stalym czytelnikiem benchamark.pl i pamietam ze dali to na prima aprilis ^^

Tak jak pisalem pare postow wczesniej... to sie nie trzyma kupy i od razu widac, ze to sciema

no doba a co powiesz jak to jest prawda i wejdzie na rynek?????? co wtedy zrobisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 18:29, Dark SMG napisał:

> Tak jak pisalem pare postow wczesniej... to sie nie trzyma kupy i od razu widac, ze to
sciema
no doba a co powiesz jak to jest prawda i wejdzie na rynek?????? co wtedy zrobisz?

Ale co to jest "to", bo oni tam pisali, pisali i niewiele napisali :P
To jest artykul na prima aprilis, bajka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 20:20, Monastor napisał:

> > Tak jak pisalem pare postow wczesniej... to sie nie trzyma kupy i od razu widac,
ze to
> sciema
> no doba a co powiesz jak to jest prawda i wejdzie na rynek?????? co wtedy zrobisz?
Ale co to jest "to", bo oni tam pisali, pisali i niewiele napisali :P
To jest artykul na prima aprilis, bajka :P

wiesz to prowda malutko jest info ale mam przynajmnij nadzieję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 20:35, Dark SMG napisał:

wiesz to prowda malutko jest info ale mam przynajmnij nadzieję :P

Spoko, beda takie fajne rzeczy, ale trzeba poczekac... i przynajmniej beda sie bardziej trzymaly kupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 20:58, Monastor napisał:

> wiesz to prowda malutko jest info ale mam przynajmnij nadzieję :P
Spoko, beda takie fajne rzeczy, ale trzeba poczekac... i przynajmniej beda sie bardziej trzymaly
kupy

ale wiesz można przekwalifikować temat na temat takich rozwiązań (3D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to podobne technologie są już dostępne. Z tego co znalazłem w googlach, to m. in. sharp czy firma seereal produkują monitory zapewniające obraz 3D. Działają na tej samej zasadzie co gogle stereoskopowe - wyświetlają różne obrazy dla lewego i prawego oka korzystając z filtra polaryzacyjnego (czyli jak np. trójwymiarowe widokówki). Oprócz tego nalazłem stronkę z projektem urządzenia wyświetlającego pradziwie trójwymiarowe obrazy (na razie tylko punkty świetlne) - http://www.aist.go.jp/aist_e/latest_research/2006/20060210/20060210.html Ponadto od dawna już można tworzyć hologramy przy użyciu luster i laserów - choćby koncerty Gorillaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 21:31, Sanguineus napisał:

W sumie to podobne technologie są już dostępne. Z tego co znalazłem w googlach, to m. in. sharp
czy firma seereal produkują monitory zapewniające obraz 3D. Działają na tej samej zasadzie
co gogle stereoskopowe - wyświetlają różne obrazy dla lewego i prawego oka korzystając z filtra
polaryzacyjnego (czyli jak np. trójwymiarowe widokówki). Oprócz tego nalazłem stronkę z projektem
urządzenia wyświetlającego pradziwie trójwymiarowe obrazy (na razie tylko punkty świetlne)
- http://www.aist.go.jp/aist_e/latest_research/2006/20060210/20060210.html Ponadto od dawna
już można tworzyć hologramy przy użyciu luster i laserów - choćby koncerty Gorillaz

Mozliwe... ale to nie wchodzi w jakims tam nowym radeonie i nie predko to zobaczymy na PC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 21:43, Sanguineus napisał:

> Mozliwe... ale to nie wchodzi w jakims tam nowym radeonie i nie predko to zobaczymy na
PC ;)

taak? hehe http://www.sharpsystems.com/products/lcd_monitors/15-17_inch/ll-151-3d/ i spójrz
na cenę :)

WoW 500 dolców!!!! to nie całe 2 tys. !!!!!! jakie to ma możliwości co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 21:31, Sanguineus napisał:

W sumie to podobne technologie są już dostępne. Z tego co znalazłem w googlach, to m. in. sharp
czy firma seereal produkują monitory zapewniające obraz 3D. Działają na tej samej zasadzie
co gogle stereoskopowe - wyświetlają różne obrazy dla lewego i prawego oka korzystając z filtra
polaryzacyjnego (czyli jak np. trójwymiarowe widokówki). Oprócz tego nalazłem stronkę z projektem
urządzenia wyświetlającego pradziwie trójwymiarowe obrazy (na razie tylko punkty świetlne)
- http://www.aist.go.jp/aist_e/latest_research/2006/20060210/20060210.html Ponadto od dawna
już można tworzyć hologramy przy użyciu luster i laserów - choćby koncerty Gorillaz


Czytałem kiedyś o czymś podobnym. Nie wiem czy to to samo, ale jacyś japończycy wymyślili system w ktorym specjalna maszynka wydziela gazy (jak to brzmi :)) o rożnej gęstośći (bla, bla, bla) na ktorych promienie lasera załamują się, i zmieniają kolor i rożne takie tam, i mamy obraz 3D jak w Star Wars.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować