Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GOG decyzję o dystrybucji Hatred podejmie po zapoznaniu się z grą

37 postów w tym temacie

> Oby im się nie udało...

A ja chcę, żeby im się udało.I nie dlatego, że lubię w grach strzelać do ludzi, ale dlatego, że mamy wolny rynek i każdy ma prawo wydać swoją produkcję na rynek(nawet te bardzo hardcorowe).I jestem jeszcze jednego ciekaw.Dlaczego tylko o tej grze się mówi w kontekście przemocy?Idąc takim tokiem rozumowania to 3/4 rynku powinno zostać zakazanym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem z ciekawości ten trailer, żeby wiedzieć, o co chodzi w tym całym zamieszaniu. I co muszę powiedzieć, to IMO jest obłędny. Jeżeli to przełoży się na bardzo dobrą mechanikę i frajdę z grania, to ja biorę tę grę (jeżeli nie jest to jakiś żart rzecz jasna). Uwielbiam zrobione na bogato twin stick shootery i tym podobne. A o czym jest ta gra i jak bardzo obrazowe są w niej te fatality na bezbronnych ludziach, to już mnie mało obchodzi.

Mimo to, całkowicie rozumiem gniew obrońców moralności i zwolenników teorii spiskowych o brutalnych grach. Jeżeli ktoś to porównuje do Postala, Mortala i podobnych gier z podejściem typu "Postal był okej, a teraz na to się oburzają, zakłamani", to chyba jednak mało ogarnia temat rozumkiem. Postal był również kontrowersyjny i była o niego awantura, to po pierwsze, a po drugie - generalnie w tamtej serii podejście to treści było znacznie poważniejsze, mimo formy, w jakiej ta została zaprezentowana, a ponadto przemoc nie zawsze była koniecznością. Natomiast ta gra wygląda mi na gloryfikującą (na poważnie) akt ludobójstwa popełnianego przez psychopatycznego, napędzanego nienawiścią człowieka (?), który pragnie krwawo zginąć, zabierając ze sobą kogo się da. Jak ktoś nie widzi różnicy, polecam przetrzeć szkła. Pożywka jest aniołów prawilności jest ogromna. Czy takie gry powinny powstawać, nawet jeśli mogą być dobre? Może warto darować sobie, mając na uwadze szkody, jakie wywołuje to w branży? Ludzie są jacy są. Ale to już tematy na inną dyskusję.

Hmmm... a może podoba mi się dlatego, że ogólnie nie lubię ludzi... sam już nie wiem ;P TL;DR widzę powody do awantury, ale na mnie to nie wpływa i gra może być mimo wszystko niezła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2014 o 04:28, Siriondel napisał:

Jeżeli ktoś to porównuje do Postala, Mortala i podobnych gier z podejściem
typu "Postal był okej, a teraz na to się oburzają, zakłamani", to chyba jednak mało ogarnia
temat rozumkiem. Postal był również kontrowersyjny i była o niego awantura, to po pierwsze,
a po drugie - generalnie w tamtej serii podejście to treści było znacznie poważniejsze,
mimo formy, w jakiej ta została zaprezentowana, a ponadto przemoc nie zawsze była koniecznością.

>

Z tego co pamiętam, to pierwszy Postal polegał na tym, żeby wybić wszystkich na danej planszy, a ta gra wygląda jak remake właśnie pierwszej części, więc porównanie jak najbardziej na miejscu. To, że przemoc nie zawsze była koniecznością to był ładny napis na pudełku drugiej części. Oczywiście Postal 2 epatował czarnym humorem i tam ta przemoc została przedstawiona w bardziej humorystyczny, że tak powiem sposób ale jedyne zadanie jakie można było przejść bez zabijania kogokolwiek to było chyba tylko kupienie mleka w dniu pierwszym. Reszta zadań nawet jak chcieliśmy je skończyć normalnie jak na cywilizowanych ludzi przystało, a nie jak psychopata i tak kończyła się fiaskiem i wszyscy chcieli nas zabić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2014 o 11:20, Dandzialf napisał:

Niech lepiej wysyłają klucze z AvP, a nie wpisują się w tą żałosną nagonkę. :)

Sprawdź maila, ja swój dostałem w czwartek rano :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2014 o 11:34, Dared00 napisał:

Sprawdź maila, ja swój dostałem w czwartek rano :)


A ja wciąż nic nie dostałem, ale wiem, że nie jestem w tym czekaniu samotny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brutalna gra ... kiedyś to w grach sie urywało kończyny , podrzynało gardła , krew lała się hektolitrami a teraz jak ktoś ukłuje sie igłą w grze to zakaz w Austarlii, Pegi 18, cenzura krwi na czarna lub zielona, próby blokady gier przez jakieś gejowskie stowarzyszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2014 o 11:49, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Dało się przejść bez zabijania, ale wtedy gra zmieniała się w pseudosimsy w pierwszej
osobie. Nudne i bez sensu;p


No dobra wybroniłeś napis na pudełku :) zwracam honor. Tylko jest jeden szkopuł, że tak czy siak gra nas ukierunkowuje na zabijanie przeciwników, a to co jest przedstawione na przedstawionym przez Ciebie gameplayu jest zwykłym omijaniem wrogów jak na typowym speedrunie. W takim razie w pierwszym Quake''u też nie trzeba było praktycznie nikogo zabijać oprócz bossów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy zobaczymy. Póki co wiele nie pokazali, a jedynie samą brutalność. Nie bardzo jest jak to oceniać.
Może nas zaskoczą i gra będzie mieć jakąś głęboką psychodeliczną fabułę, a to w połączeniu z brutalnością stworzyłoby perełkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie ogarniam, było tyle gta gdzie też sobie można strzelać i wypruwać ołowiem bo cywilach i często były to gry roku najlepsze w brańzy, masa nagród, masa milionów zarobionych itp itd, o co chodzi ? gra jak gra i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2014 o 19:55, Juri_gag napisał:

Trochę nie ogarniam, było tyle gta gdzie też sobie można strzelać i wypruwać ołowiem
bo cywilach i często były to gry roku najlepsze w brańzy, masa nagród, masa milionów
zarobionych itp itd, o co chodzi ? gra jak gra i tyle

Cały dowcip polega na tym że GTA poza "strzelaniem do cywili" miała jeszcze całą otoczkę. Fabułę, ciekawe postacie, fajne questy, lokacje do zwiedzania etc. etc. Hatred to po prostu gonienie przed siebie i strzelanie do wszystkiego co się rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować