Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nasz człowiek w Japonii: zagadkowa sprawa obciętej głowy Abe`a

16 postów w tym temacie

Bartłomiej Nagórski

Tylko u nas! Naświetlamy ponurą tajemnicę zniknięcia głowy sympatycznego kosmity! Odrażające! Przerażające! Wstrząsające! Pamiętajcie - po raz pierwszy przeczytaliscie o tym na gram.pl!

Przeczytaj cały tekst "Nasz człowiek w Japonii: zagadkowa sprawa obciętej głowy Abe'a" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie częściej chciałbym widzieć tutaj tego typu artykuły. Mimo nieprzyjemnej treści czytało się bardzo dobrze i ciekawie.
Mam nadzieję, że mordercą pozostaniesz in spe i zdążysz "wyprodukować" więcej takich artykułów! :)

Swoją drogą - nie są to częste przypadki, aby zmieniano część gry ze względu na wydarzenia w świecie rzeczywistym. Zna ktoś inne przypadki? Bardzo mnie temat zainteresował. ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Swoją drogą - nie są to częste przypadki, aby zmieniano część gry ze względu na wydarzenia
> w świecie rzeczywistym. Zna ktoś inne przypadki? Bardzo mnie temat zainteresował. ;)

Masę gier zostało przerobionych po zamachu ma WTC.

Np. w CnC Red Alert 2 Yuri''s Revange zmieniono trochę misję ale i również projekt okładki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe serio, fajny artykuł, przedstawienie odciętej głowy w momencie gdy mogło to się kojarzyć z bardziej nieprzyjemnymi wydarzeniami, wręcz okrutnymi faktycznie mogło być kompletnie nie na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle szumu o jedna odciętą głowę? W Meksyku ponoć rankiem czasem łatwiej o uciętą głowę, niż świeże bułki w piekarni, a nikt nie robi afery. Ja rozumiem, ze to straszna zbrodnia, itp. itd., ale co z tego? To tak jakbym się rzucał z pięściami na każdego, kto wspomni o raku, bo ktoś mi na niego zmarł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2014 o 18:33, NemoTheEight napisał:

Tyle szumu o jedna odciętą głowę? W Meksyku ponoć rankiem czasem łatwiej o uciętą głowę,
niż świeże bułki w piekarni, a nikt nie robi afery. Ja rozumiem, ze to straszna zbrodnia,
itp. itd., ale co z tego? To tak jakbym się rzucał z pięściami na każdego, kto wspomni
o raku, bo ktoś mi na niego zmarł.

Mówimy tu o dwóch zupełnie różnych społeczeństwach. W Meksyku mordy i walki gangów to praktycznie codzienność podczas gdy Japonia jest krajem bardzo bezpiecznym i praworządnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwila, z tego co mi wiadomo to głowa przedstawiona na obrazku i "lód" to możliwa wzmianka oddworld inhabitants. W Exoddusie właśnie jest ten lód na animacji gdzie docieramy do co fee depot, wiec Japończycy być może nie ingerowali w to. To samo wiąże się z palcamim, w exoddusie. Abe też ma powiedzmy zmodyfikowaną dłoń właśnie podobną do tych, które są widoczne na okładce Abe a gogo.
Jedna rzecz mnie cieszy. A dokładnie to, że ktoś jeszcze pamięta tą wspaniałą gre :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@brrupsz
> Kolejny super art. Me likes again :)
Dzięki! Jesteś czymś w rodzaju stałego klienta na moje teksty. :)

@DuPiK96
Trochę zakręciłeś. Oddworld Inhabitants to była firma Lorne''a Lanninga, która wypuszczała gry z cyklu Oddworld. Po kolei były to: Abe''s Oddysee, Abe''s Exoddus, Munch''s Oddysee, Stranger''s Wrath.

Abe''s Exoddus było drugie w kolejności, dlatego znalazły się już w nim zmiany, o których napisałem w dwóch artykułach:
- liczba palców Mudokonów - http://www.gram.pl/artykul/2014/10/04/nasz-czlowiek-w-japonii-tabu-czterech-palcow.shtml
- "lód" czyli podmiana reklamy Mudokon Pops - opisana powyżej

Oddworld Inhabitants zostawili je przy drugiej części, żeby nie musieć robić dwóch wersji gry, na rynek japoński i dla reszty świata (jak musieli to zrobić przy części pierwszej).

W wydanym niedawno remake''u Abe''s Oddysee, noszącej podtytuł New''n''Tasty, powrócono do oryginalnej liczby palców, natomiast zostawiono "loda" czyli poprawioną wersję reklamy smakołyku z Mudokonów.

Alles klar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować