Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Minęły już dwa tygodnie od premiery DriveClub, a Evolution Studios nadal boryka się z problemami

14 postów w tym temacie

Można elaboraty pisać odnośnie zaistniałej sytuacji. Można też całość podsumować jednym słowem: kompromitacja.

Szkoda jedynie tych, którzy wydali pieniądze (niemałe) podczas premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra miała być tytułem startowym na PS4, nie była. Miało być chyba coś ala pełna wersja dla Plusowiczów, później zmiana banana. Rok później premiera, brak zapowiadanej wersji dla plusowiczów, serwery leżą... tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2014 o 13:59, Amiga4ever napisał:

Jedyna gra jaką znam której przesunięcie wyszło tylko na dobre to GTA V. Gra wyśmienita.

Czy ja wiem? Tam też tryb online kulał niemiłosiernie i wciąż nie ma części obiecanych funkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2014 o 14:07, Dared00 napisał:

> Jedyna gra jaką znam której przesunięcie wyszło tylko na dobre to GTA V. Gra wyśmienita.

Czy ja wiem? Tam też tryb online kulał niemiłosiernie i wciąż nie ma części obiecanych
funkcji.


Grałem tylko singiel....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2014 o 12:46, jasnygwint napisał:

to jest jeden z tych przypadków gdzie przesunięcie premiery dla dopracowania gry rozbija
się o kant tyłka...

Problem w tym, że zwiększony ruch sieciowy a dopracowanie samej gry to dwie zupełnie różne sprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jedyna gra jaką znam której przesunięcie wyszło tylko na dobre to GTA V. Gra wyśmienita.
Lol, GTA Online miało podobne problemy na starcie. Chyba ze 4 dni nie byłem w stanie się połączyć.
Fakt, że w przypadku DriveClub to zupełnie inna skala problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > to jest jeden z tych przypadków gdzie przesunięcie premiery dla dopracowania gry
> rozbija
> > się o kant tyłka...
> Problem w tym, że zwiększony ruch sieciowy a dopracowanie samej gry to dwie zupełnie
> różne sprawy...

Nie do końca. DC było reklamowane jako wyścigówka z mocno zaakcentowanymi funkcjami społecznościowymi. Ba, z dominującymi wręcz!

Chodzi o to, że nie mogę zrozumieć co oni robili przez tak długi czas. Gra wcale nie ma tak wielu tras, jeśli dokładnie się przyjrzeć (różnice są niewielkie w ramach regionu), samochodów jest mało (a części nie odblokujemy bez jeżdżenia na w klubie, co jest niemożliwe -> patrz funkcje społecznościowe), muzyki nie ma. Mamy ładną grafikę (choć i tu można polemizować, bo o ile same auta są przepiękne, to przy wyższej prędkości ma się wrażenie, że reszta tekstur leży, np. drogi), brak deszczu/śniegu i średnio grywalny tryb nocny.

Ja zrobiłem upgrade dla Plusowiczów za 169 zł, wg mnie i tak za drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2014 o 15:06, Urungulu napisał:

Chodzi o to, że nie mogę zrozumieć co oni robili przez tak długi czas.

Kompromitacja to rzeczywiscie za duze slowo, ale jak piszesz - gra miala byc wlasnie nastawiona w gruncie rzeczy na aspekcie spolecznosciowym (bez tego widac, ze gra traci SPORO i brakuje nawet czegos tak trywialnego jak rankingi zawodo) i dziwne jest, ze gra nie dziala juz praktycznie dwa tygodnie. Slabo, slabo.

Dnia 21.10.2014 o 15:06, Urungulu napisał:

muzyki nie ma.

A przepraszam jest. Tyle, ze domyslnie jest WYLACZONA i trzeba ja wlaczyc. Zreszta, przy takich dzwiekach samochodow to az grzech. Ja do tej pory nie slyszalem - tylko w menu.

Dnia 21.10.2014 o 15:06, Urungulu napisał:

to przy wyższej prędkości ma się wrażenie, że reszta tekstur leży, np. drogi

Czyli jak w zyciu - wszystko sie rozmazuje ;)

Dnia 21.10.2014 o 15:06, Urungulu napisał:

brak deszczu/śniegu

Wtopa. Sam na to czekam, bo jazda w nocy w deszczu bedzie cudowna. Do tego lekki sniezek gdzies tam. Jak sie postaraja (a na filmikach/gifach widac, ze sie postarali) to nie bedzie czemu grafice zarzucic.

Dnia 21.10.2014 o 15:06, Urungulu napisał:

i średnio grywalny tryb nocny.

Za bardzo sie w innych grach przyzwyczailes ;). Nocne jezdzenie i to, ze slabo cos widac jest super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To strach pomyśleć co było rok temu jak miała się ukazać z PS4 na start, a później wzmianki że warunki pogodowe później, a teraz te problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to wiadome co bylo rok temu - kompletne NIC. Stawiam na jeden wyscig, jeden samochod i oblesne menu rodem z Pegazusa i brak multiplayera. Jedna z tych rzeczy nie ulegla zmianie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2014 o 07:54, Piotrek_K napisał:

Ale to wiadome co bylo rok temu - kompletne NIC. Stawiam na jeden wyscig, jeden samochod
i oblesne menu rodem z Pegazusa i brak multiplayera. Jedna z tych rzeczy nie ulegla zmianie
;D


Tutaj się zgadzam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować