Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Civilization: Beyond Earth - recenzja

48 postów w tym temacie

Dnia 25.10.2014 o 11:31, Numenpl napisał:

Dla mnie jedyna zaleta tej gry to taka, że firaxis wreszcie weźmie się za XCOM''a.

Na oficjalnym forum już są przesłanki że pracują nad nową grą/dodatkiem.


a widziałeś w materiałach do civ:be ludzi odpowiedzialnych za xcom? ;] imho od bardzo dawna czuć że kolejny xcom jest w drodze, w końcu za coś muszą im płacić ;]

samo beyond earth - po jednej skończonej grze - nazwanie gry klonem civ albo modem jest błędem, ale czuć że mogli trochę odważniej zagrać tematem. Gra jest niezła ale jest miejsce pod duże dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem już i muszę powiedzieć, że gra jest bardzo ciekawa, całkiem dobrze się grało, jednak nie skończyłem całej, ale mam zamiar do niej wrócić. Fajna recenzja swoją drogą, mocno obiektywna. Jak ktoś potrzebuje spolszczenie do tej lub innej gry to tutaj znajdzie gry i spolszczenia [m]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2014 o 16:34, dark_master napisał:

podbijam pytania o porównania z Alpha Centautri, czemu tak uparcie je pominięto, jakby
gry nigdy nie było? Przecież to jedna rodzina :|


Pokusiłem się zaledwie o zagranie w demo i mogę coś powiedzieć o różnicach między Beyond Earth a Alfa Centauri jakie zauważyłem. 100 tur to mało żeby powiedzieć coś konkretnego, ale :
- surowce - tak jak w cywilizacji czyli więcej niż w AC gdzie była tylko żywność , produkcja i energia.
- świat płaski jak w cywilizacji , nie ma możliwości zmiany wysokości nad poziomem morza, albo zmiany głębokości morza przy pomocy terraformerów
- chyba nie ma możliwości kostruowania własnych jednstek tak jak w AC, a jest wybór w co mają się przekształcać te które mamy
- obcych-tambylców jest mnóstwo, dużo dużo więcej niż w AC
Ogólnie więcej jest podobieństw do Civ5 niż Alfa Centauri.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2014 o 18:12, rikov napisał:

Grałem już i muszę powiedzieć, że gra jest bardzo ciekawa, całkiem dobrze się grało,
jednak nie skończyłem całej, ale mam zamiar do niej wrócić. Fajna recenzja swoją drogą,
mocno obiektywna. Jak ktoś potrzebuje spolszczenie do tej lub innej gry to tutaj znajdzie
gry i spolszczenia [m]

[m]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2014 o 18:40, rikov napisał:

[m]



Jak myślisz po co z edytowałem Twojego posta i usunąłem link? Gram.pl nie jest tablicą reklamową, ale widzę, że konto założone w tym właśnie celu - BAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2014 o 18:27, Lucek napisał:

Ogólnie więcej jest podobieństw do Civ5 niż Alfa Centauri.

czyli tak w skrócie, jakby porównywać do AC to Civ:BE mogłoby wyglądać.. no duża szansa, że mniej korzystnie. Oh gram..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować