Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Civilization: Beyond Earth - recenzja

48 postów w tym temacie

Co ważne, to pierwsza od czasów CivII gra z serii, która nie dostaje zadyszki po 200-300 turach. Oczywiście czas oczekiwania na nasze działania wydłuża się powoli wraz z postępami, jednak nie wykracza poza akceptowalne normy, nie występują też będące zmorą "piątki" znaczne spadki fps po odkryciu całej mapy.

Mogliby wprowadzić te optymalizacyjne zmiany do Civ5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak naprawdę większy dodatek do Civ V. Co fanom z pewnością nie przeszkadza.

PS Mysza, będzie recenzja Grimrocka II?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja dodam od siebie, że gdy odpaliłem Beyond Earth po Endless Legend, to... wyłączyłem po kilku turach :) gra wyglądała jak zmodowana "piątka", czyli pomysł i rozwiązania sprzed lat, nic nowego, nic ciekawego i dalej ten sam interfejs, tak niewygodny i mało przejrzysty po "endlessach". Ale dałem jej szansę, pograłem chwilę i nie było tak tragicznie - jest kilka nowych pomysłów i można się pobawić, tyle że to cały czas w zasadzie to samo co Civ V i dla mnie osobiście ta formuła już się przeżyła i nie wytrzymuje porównania z Endless Legend. Fajnie, że są jakieś drobneijsze nowości, ale prawdę mówiąc spodziewałem się jakiegoś epickiego rąbnięcia w stylu Alpha Centauri, a Beyond Earth jest wręcz zachowawcze i wycofane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak mod do Civ 5 wydany jako pełny produkt za 50€, do tego z DLC w dniu premiery (dodawanym za free dla pre-orderów, łaaaaał).
To ja może jednak poszukam modów do piątej części...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Będzie super po 2 dodatkach. ;p

Celne :D

Mnie recenzja cieszy - nawet dobrze się nie otarłem jeszcze o Endless Legend (a w kolejce Grimrock 2), więc na razie BE odpuszczę. Kupić ostatecznie kupię, tak jak kupiłem CIV V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> ja dodam od siebie, że gdy odpaliłem Beyond Earth po Endless Legend, to... wyłączyłem
> po kilku turach :) gra wyglądała jak zmodowana "piątka", czyli pomysł i rozwiązania sprzed
> lat, nic nowego, nic ciekawego i dalej ten sam interfejs, tak niewygodny i mało przejrzysty
> po "endlessach". Ale dałem jej szansę, pograłem chwilę i nie było tak tragicznie - jest
> kilka nowych pomysłów i można się pobawić, tyle że to cały czas w zasadzie to samo co
> Civ V i dla mnie osobiście ta formuła już się przeżyła i nie wytrzymuje porównania z
> Endless Legend. Fajnie, że są jakieś drobneijsze nowości, ale prawdę mówiąc spodziewałem
> się jakiegoś epickiego rąbnięcia w stylu Alpha Centauri, a Beyond Earth jest wręcz zachowawcze
> i wycofane.

Właśnie czekałem na taką opinię. Po przeczytaniu recenzji odniosłem wrażenie, że wiele rozwiązań prawie że żywcem wyjęto z Endless Space i Endless Legend (z tej drugiej pozycji dyplomację, z tej pierwszej IDENTYCZNIE wyglądające drzewko technologicznie - serio, sprawdźcie).

Czyli lepiej poczekać na DLC, które zmienią rozgrywkę jak przy CivV. Szkoda, że Firaxis zaczęło robić gry w EA Quality - best quality, in pieces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę zamówiłem i pewnie za jakiś czas coś tam o niej napiszę ...
Endless Legend też mam i jestem ciekawy czym to się dokładnie różni pod względem czerpania przyjemności z tego typu gier.
Recenzja ok choć bardzo wzorowana na porównaniu z poprzedniczką.
Gra wydaje się być bardziej ewolucją niż rewolucją ... do przewidzenia :p dodatki pewnie będą ciekawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem fanem Rtsow i nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem fenomenu strategji turowych !.Wolne to i gracz idzie jak po sznurku.Szkoda ze Rtsy niestety juz wymarly no ale coz.Moze kiedy powstanie jakis nowy C&C albo Warcraft 4 albo Age of empires 4 ;].

Probowalem wiele razy Civilizacje i minelo 2 godziny a ja w zasadzie nic w niej ciekawego nie zrobilem i nic sie w zasadzie nie dzialo.Wszystko to na zasadzie ikon i znakow i textow.To nie dla mnie.Wole zycie i czas zeczywisty zupelnie jak w zyciu ;].

A propo ?
Sins of solar i imperium galactica 2 jakos udowodnily ze rtsy tez potrafia byc glebokie i ambitne i skomplikowane na tyle zeby sprawialo to duza przyjemnosc.Pauza jednak robi swoje ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> jestem fanem Rtsow i nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem fenomenu strategji turowych !.Wolne
> to i gracz idzie jak po sznurku.Szkoda ze Rtsy niestety juz wymarly no ale coz.Moze kiedy
> powstanie jakis nowy C&C albo Warcraft 4 albo Age of empires 4 ;].
>
> Probowalem wiele razy Civilizacje i minelo 2 godziny a ja w zasadzie nic w niej ciekawego
> nie zrobilem i nic sie w zasadzie nie dzialo.Wszystko to na zasadzie ikon i znakow i
> textow.To nie dla mnie.Wole zycie i czas zeczywisty zupelnie jak w zyciu ;].
>
> A propo ?
> Sins of solar i imperium galactica 2 jakos udowodnily ze rtsy tez potrafia byc glebokie
> i ambitne i skomplikowane na tyle zeby sprawialo to duza przyjemnosc.Pauza jednak robi
> swoje ;].

Ja ogrywałem i rtsy i turówki. Inna koncepcja, inny szczebel zaangażowania. Turówki są bardziej każualowe i możesz poczuć się prawdziwym władcą :P Ciężko powiedzić, kwestia gustu. Hirołsy to też turówki, a emocje zawsze były ;)

BTW - @recenzja - a co z optymalizacją, bo tego się nie doszukałem. CivV, szczególnie na późniejszych turach, mulił obleśnie nawet na kompie, który znacznie przewyższa specyfikacją wymagania rekomendowane. Jak to wygląda tutaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2014 o 17:33, Urungulu napisał:

BTW - @recenzja - a co z optymalizacją, bo tego się nie doszukałem. CivV, szczególnie
na późniejszych turach, mulił obleśnie nawet na kompie, który znacznie przewyższa specyfikacją
wymagania rekomendowane. Jak to wygląda tutaj?


"Co ważne, to pierwsza od czasów CivII gra z serii, która nie dostaje zadyszki po 200-300 turach. Oczywiście czas oczekiwania na nasze działania wydłuża się powoli wraz z postępami, jednak nie wykracza poza akceptowalne normy, nie występują też będące zmorą "piątki" znaczne spadki fps po odkryciu całej mapy."

Czytaj uważniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czyli problemy z SI jak zwykle.... Jakoś nie mogłem się przekonać do Civ V ze względu na AI dostające bonusy z niczego aby było mogło stawiać jakiekolwiek wyzwanie. Jakoś irytuje mnie szczególnie w turówkach taka dysproporcja. W Galactic Civilizations II AI nie posiada żadnych bonusów, ale potrafi świetnie kontrować gracza i wykorzystywać błędy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę z nowego "Civa", co prawda będę się nim lepiej rozkoszował po paru dodatkach, ale fakt, że jest kolejna gra z co-opem to już wiem, że spędzę przy niej wiele godzin - głównie przez to, że żaden z moich znajomych nie odpuści ostatecznego starcia i pernamentnej dominacji kulturowej i militarnej (rozgrywki trwają tygodniami, z czego rekord padł: 34 dni w CivV).
Założę się że nowe dodatki zaoferują dużo, DUŻO więcej. Może znowu wprowadzą religię - w końcu ludziom towarzyszy od zawsze, pewnie dodadzą nowe technologie i rozwiną doktryny (albo dodadzą nowe!), dojdzie większa ilość sponsorów (oczywiście), pewnie nowe mapki z nowymi biomami (aby była większa różnorodność planet) i na pewno więcej nowych kosmitów.
Dlatego BE tak jak CivV przejdzie naprawdę długą drogę od stania się niemrawym następcą do wyczesanej w "kosmos" strategii i pewnie zaskoczy nas tak, jak zaskoczył nas CivV po nastaniu Brave New World.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2014 o 18:33, Bambusek napisał:

To się uśmiałem.


A to czemu? Nie musisz się szarpać z mikro i masz więcej czasu na myślenie. Nie oznacza to, że są to proste gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować