Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Plotka: wymagania sprzętowe Assassin`s Creed: Unity

82 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2014 o 20:51, Qbon11 napisał:

Zaczyna się wylewanie żali jak przy każdej większej premierze :D Nic tylko wygodnie usiąść,
poczytać i się pośmiać. Jak to dobrze mieć konsolę i się nie przejmować bzdurnymi cyferkami.


Za trafną ripostę masz ode mnie Łapkę w Górę ~^v^~

20141023224420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, wymagania są wysokie. Ja spełniam rekomendowane, ale mam nadzieję, że w zamian faktycznie zobaczę świetną grafikę i gra będzie chodzić płynnie, bez najmniejszej przycinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Śmieszna firma podała śmieszne wymagania co tu się dziwić. Nie dawno coś tam psioczyli
> że 30fps trzeba zrobić standardem bo konsole cisną a 1080p to za dużo a teraz to hahaha.

Niedługo wszystkie firmy będą walić ci takie wymagania rynek ma się rozwijać a nie stać w miejscu. Komputer ma być na 3-5 lat z czego 2-3 lata grasz na wysokich a resztę na minimum. Wtedy wychodzi taki unity czy ina gra i kompa wymieniasz. Rynek i tak stał przez ostatnie 3 lata dość stabilnie. Specjalnie będą zawyżać wymagania byś znów kupił kompa na kolejne cztery zimy. To czy będziesz zły na ubisoft nic nie zmieni bo i tak części kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2014 o 23:23, Renchar napisał:

To czy będziesz zły na ubisoft nic nie zmieni bo i tak części
kupisz.

Niekoniecznie. Część ludzi może się wkurzyć i kupić konsolę (albo olać najbardziej wymagające tytuły*). Tym bardziej, że jak wspominasz, stabilny rynek odzwyczaił konsumentów od częstego wymieniania podzespołów.

*ale bym się śmiał, gdyby Rouge sprzedał się lepiej od Unity ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż nieźle polecieli z tymi wymaganiami. Osiągniecie stałych 60FPS(ze wszystkim na ultra) w Black Flag było dużym wyzwaniem dla najmocniejszych konfiguracji, a w Unity widocznie idą po rekord :> Swoja drogą nie rozumiem tego pesymizmu w komentarzach. Może Ubi rzeczywiście zrobiło tak wymagającą produkcję ? Po zwiastunach i filmach z rozgrywki zapowiada się sanbox, który jest w stanie przebić Infamous Second Son i Watch Dogs(oczywiście WD z modami,SweetFX, downsamplingiem i efektami od zielonych)
@fenr1r
No to mało grałeś w tego KZ. Gra wygląda znacznie lepiej niż Metro i Battlefield(w szczególności na średnich zwłaszcza, że Redux na PS4 działa wg. DF w ustawieniach bliskich do maksymalnych na PC, a mówimy tu o grze multiplatformowej, więc to raczej logiczne, że Guerilla czyli twórcy gier wyciskających maksimum z PS3 dali radę zrobić coś jeszcze ładniejszeg.) Co najwyżej Crysis 3 z downsamplingiem wygląda lepiej niż Shadow Fall, ale i tak obie gry są o krok wstecz za Ryse SoR, który jeszcze długo pozostanie liderem w kwestii najładniejszej gry na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2014 o 23:02, Rick napisał:

Mam Geforce''a GTX 670... Znaczy, że lipa i lepiej zainwestować w Cień Mordoru niż się
meczyć przy Unity?


Nie trać nadziei. To, że piszę GTX 760 nie oznacza, że na GTX 670 będzie chodzić gorzej. Raptem będziesz miał w porywach 5 fpsów mniej. To nie tak dużo prawda ? Bardziej martwił bym się o procesor, który będzie się pocił. Chyba, że masz zbliżonego do tego ze zdjęcia :) Ogólnie wymagania sprzętowe powinno się brać na dystans. Nie zawsze się sprawdzają a poza tym, nie wiemy jak będzie wyglądać optymalizacja końcowa gry. Zawsze konfigurację gorszę sprawdzają się bardzo dobrze, niż zalecane :) Mój sprzęt to potwierdza w 200% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Z jednej strony tragedii nie ma o ile gra się na stacjonarce... Jak się ma lapka, to trzeba by go zmienić na bardziej gamingowy... No ale zobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 23.10.2014 o 23:23, Renchar napisał:

To czy będziesz zły na ubisoft nic nie zmieni bo i tak części
kupisz.


Nie, nie kupię na pewno nie dla gier z tej śmiesznej firmy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O moja karta już w minimalnych? Ciekawe...

Ile w ogóle tych asasynów wychodzi w najbliższym czasie? Zostały im jeszcze jakieś chwytliwe tytuły do rejestrowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wy się tak burzycie. Przecież wymagania gier będą coraz wyższe, to normalna sprawa. Zresztą, gdy zobaczyłem wymagania Shadow of Mordor bardzo bałem się, że mój komputer nie udźwignie jej przynajmniej na średnich detalach. W rzeczywistości wszystko mam ustawione na high/ultra i nie mam problemów z płynnością. AC zawsze był dobrze zoptymalizowany, poczekajcie aż zagracie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ahahahah, w konsolach siedzą karty pokroju 7850, a od PC wymaga się 7970? Muhehehehheeh,
> Ubisoft sobie niezłe jaja robi, szkoda, że gracze nie potrafią portfelem głosować.

Potrafią, dlatego na świecie słupki sprzedanych gier na konsolach i na pc wyglądają jak wyglądają. W państwach byłego bloku sowieckiego może być inaczej, ale świata to nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam grafikę za 8 stów i nie pyknie mi to na minimalnych? To jak oni na konsolach w to pograją? Będą musieli dwie Playstation połączyć ze sobą w SLI? -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania zawyżone spokojnie o 30-40% - Cień Mordoru i The Evil Within też miały nie wiadomo czego wymagać od blaszaków, a skończyło się tak, że śmigają jak złe na przeciętnych maszynach.

Z reguły nie szukam teorii spiskowych, ale to w końcu Assassin''s Creed - panika w pecetowym narodzie i związane z tym gromadne bieganie do sklepu po upgrade''y przed faktycznym odpaleniem gry dobrze wpływają na portfele producentów sprzętu, których Ubi lubi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor mam i5... No dobra, póki co sie wstrzymam. Miałem zamawiać pre-order, ale poczekam jak się będzie uruchamiało na innych komputerach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, co siedzę trochę w grafice komputerowej i animacji. Nie twierdzę, że jestem pro i ekspert, ale ja nie widzę co miało by tak pożerać w nowym ACU moc obliczeniową. Jakość grafiki nie skoczyła jakoś szałowo względem 4, spadło z 60 do 30 fps. Jak mówili poprzednicy, zlano optymalizację. Zmowa z producentami sprzętu PC?
Niestety chyba jestem zmuszony skończyć przygodę z serią AC, a szkoda bo jestem jej fanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2014 o 11:06, Leoniadas napisał:

Wiecie, co siedzę trochę w grafice komputerowej i animacji. Nie twierdzę, że jestem pro
i ekspert, ale ja nie widzę co miało by tak pożerać w nowym ACU moc obliczeniową. Jakość
grafiki nie skoczyła jakoś szałowo względem 4, spadło z 60 do 30 fps. Jak mówili poprzednicy,
zlano optymalizację. Zmowa z producentami sprzętu PC?

Dużych rozmiarów miasto, budynki w skali 1:1, wiele budynków ma bogate wnętrza, tysiące postaci na raz na ekranie.
Moim zdaniem, wymagania są uzasadnione o ile gra będzie dobrze działać na podanym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2014 o 11:06, Leoniadas napisał:

Wiecie, co siedzę trochę w grafice komputerowej i animacji. Nie twierdzę, że jestem pro
i ekspert, ale ja nie widzę co miało by tak pożerać w nowym ACU moc obliczeniową. Jakość
grafiki nie skoczyła jakoś szałowo względem 4, spadło z 60 do 30 fps. Jak mówili poprzednicy,
zlano optymalizację. Zmowa z producentami sprzętu PC?
Niestety chyba jestem zmuszony skończyć przygodę z serią AC, a szkoda bo jestem jej fanem.


Tak szczerze, czy te wymagania są AŻ TAK szokujące? Czterordzeniowy procesor z co najmniej 3GHz na jaju, karta graficzna za pi razy drzwi 500 złotych z do bólu standardowym 2GB pamięci, 6GB RAM-u - dla mnie to nie jest sprzęt, który jest jakiś kosmiczny w 2014 roku. Oczywiście można sobie wpisać do wymagań zalecanych nawet i Titana, ale wiadomo, że mówimy o puszczaniu gry na Ultra w wysokich rozdzielczościach. Na większości normalnych komputerów i w rozdzielczościach rzędu 1440/1600 gra będzie przyzwoicie chodzić i dobrze wyglądać.

Osobiście jedynym, co mnie rozłożyło na łopatki, jest ilość wymaganego miejsca na twardzielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować