Zaloguj się, aby obserwować  
Rick

Dziennikarstwo

157 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2015 o 13:56, Wszystkozajete napisał:

>(...)

Podobnie jak Rick również chyba nie nadążam za trendami, bo jeszcze pamiętam jak
parę lat wstecz obserwowałem paru youtuberów, gdy cały ten światek znajdował się można
by rzec w powijakach. A teraz proszę wywiady, plakaty, rzesze "fanów", za niedługo pewnie
kontrakty reklamowe i biznes się kręci. A jak tak zajrzeć na kanały niektórych osób to
często nawet ciężko powiedzieć o czym one konkretnie są, a popularność zdobywają chyba
głownie osobowością.


Na początku można mówić o specjalizacji i jakichś konkretnych treściach, a potem... przykład: jeden z bardziej znanych polskich gameplayerów.

Pobudka, tyłek swędzi, tweetujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2015 o 18:04, rob006 napisał:

Kotarski od Polimatów już gra w reklamie Banku Milenium. I to od jakiegoś czasu.

Wardęga za swój film z psem-pająkiem zgarnął z reklam 250 tys. złotych. Pewdiepie kosi już coś ponad milion dolarów rocznie. Ogólnie jeśli kanał cieszy się popularnością, to jest to niezły interes. Dlatego tak wszyscy żebrzą o suby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2015 o 18:04, rob006 napisał:

Kotarski od Polimatów już gra w reklamie Banku Milenium. I to od jakiegoś czasu.

I jest (albo był, bo nie wiem czy dalej to puszczają) współprowadzącym jakiegoś teleturnieju na Focus TV. Dodatkowo będzie prowadził program Tajemnice historii.
Co do tej popularności. To normalna kolej rzeczy. Youtuberzy mają swoich fanów, fani chcą się dowiedzieć czegoś więcej o swoim idolu. Znajduje się ktoś, kto im tych wiadomości dostarcza (za pieniądze) i hajs się zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje sposoby na zarobek i nie można mieć blogerom lub vlogerom za złe, że lokują w swoich wypowiedziach lub filmach jakieś produkty. Nikt nie powiedział, że jedyną właściwą pracą jest ta, gdzie grzejemy swój tyłek na krześle w biurze przez osiem godzin lub harujemy z łopatą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2015 o 10:45, Rick napisał:


Zawsze mnie denerwowało takie gadanie. Żeby była jasność, nie piję do Ciebie ;)

Wzrost oglądalności jest bezpośrednią konsekwencją burzy, która się wokół niego uruchomiła. Nie wiem ilu z tych 7,2 tys. obserwatorów, to tzw. "bekowicze", którzy lajkują i followują wszystko, co aktualnie na topie. Jak na moje, to po całej aferze stracił resztki wiarygodności, jeśli kiedykolwiek miał jakieś jej ochłapy. Ważne jest jak mówią. Chociaż w dzisiejszych czasach ludzie mało myślą i lecą za odpowiednią retoryką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2015 o 12:02, Tuchaczevsky napisał:

Wzrost oglądalności jest bezpośrednią konsekwencją burzy, która się wokół niego uruchomiła.

No to jest oczywiste, ale tu właśnie nie chodzi o same obejrzenia, ale o wzrost fallowersów. Co w zasięgu krótkofalowym przerabia się na konkretny zysk. Nie wiem czy za kilka miesięcy będzie kogokolwiek obchodziło czy był on wiarygodny. Poza tym ludzie bardzo często lajkują i później nie usuwają tych subskrypcji, i "jakoś tak zostaje". W ogólnym rozrachunku jednak on wygrywa, bo zamiast ściągać program, bo nikt go nie chce oglądać, on odnotowuje rekordy wyświetleń. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2015 o 17:24, Rick napisał:

W ogólnym rozrachunku jednak on wygrywa, bo zamiast ściągać program, bo nikt go nie chce oglądać, on odnotowuje rekordy wyświetleń. :P


Uściślając, poprawnie brzmiałoby swoje WŁASNE rekordy wyświetleń, bo w skali YouTube ma całkiem mierną oglądalność.

Swoją drogą, ciekawostka. Gdzieś mi dziś mignęło, że jest produktem wypromowanym przez agencję PR. Surprise, surprise...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/gamerzy-dominuja-wsrod-czolowych-polskich-youtuberow-liderami-rezigiusz-stuu-games-i-blowek

Troszkę już stare, ale przypomniał mi się odcinek south parka, w którym ludzie woleli oglądać jak ktoś gra niż grać samemu. Strasznie mnie ciekawi czy ten trend będzie u nas też rósł, chciałbym cos takiego zbadać. Ktoś chętny do pomocy? :D Serio, poważnie pytam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2015 o 12:37, Rick napisał:

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/gamerzy-dominuja-wsrod-czolowych-polskich-youtuberow-liderami-rezigiusz-stuu-games-i-blowek

Troszkę już stare, ale przypomniał mi się odcinek south parka, w którym ludzie woleli
oglądać jak ktoś gra niż grać samemu. Strasznie mnie ciekawi czy ten trend będzie u nas
też rósł, chciałbym cos takiego zbadać. Ktoś chętny do pomocy? :D Serio, poważnie pytam.
:)

Ja bardzo lubię sobie pooglądać. Fakt, że w dużej mierze jest to kwestia laptopa, którego używam w Lublinie (nawet przy NFS Underground 2 ma problemy ze stabilnością jeśli chodzi o klatki i nieraz mam pokaz slajdów). Ale ja przede wszystkim "e-sport", ale jeśli Cię to interesuje to pomogę chętnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2015 o 13:18, akwyx napisał:

Ja bardzo lubię sobie pooglądać. Fakt, że w dużej mierze jest to kwestia laptopa, którego
używam w Lublinie (nawet przy NFS Underground 2 ma problemy ze stabilnością jeśli chodzi
o klatki i nieraz mam pokaz slajdów). Ale ja przede wszystkim "e-sport", ale jeśli Cię
to interesuje to pomogę chętnie.

Nie chodzi mi o osoby, które lubią oglądać, tylko o te, które znają i mają ogarniętą metodologię badań. ;) Mam jakiś zarys, ale potrzebuję się skonsultować czy myślę w dobrym kierunku. Już teraz, na etapie planów wyszło mi kilka grup osób mających (przypuszczalnie) mniejszy i większy wpływ na postawione pytanie badawcze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Boszsz... Aż mnie w kiszkach skręca, jak sobie przypomnę Metody i Techniki Badawcze. Wybitnym autorytetem nie jestem, ale mógłbym pomóc, póki jeszcze coś mam w głowie. Dobór próby celowy rozumiem. Jak chcesz badać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tu jakiś kozak, który chce pomóc? Nijak nie mogę tego znaleźć...

5. Znajdź 1 artykuł w języku polskim i 1 artykuł w języku angielskim, skopiuj je i zaznacz funkcję każdego paragrafu określając: lid, paragraf/y wspierające lid, paragraf/y podające szczegóły wydarzenia, paragraf/y luźno związane z głównym tekstem.

8. Znajdź artykuł z gazety w języku polskim lub angielskim, podkreśl w nim i opisz: wyrazy lub frazy określające stanowisko autora, wyrazy i frazy kreujące nastrój i/lub wyrażające współczucie, wyrazy i frazy określające sympatyzowanie autora z określoną stroną zdarzenia.

11. Znajdź 5 różnych nagłówków na ten sam temat, które ilustrują różną postawę wobec opisywanej osoby (np. używając różnych nazw stygmatyzujących, kategoryzujących, określających przynależność do grup społecznych czy form adresatywnych – przykład z Mr President vs Mr Barack lub King of Pop vs Michael Jackson lub riotors versus demonstrators). Opisz krótko, jakie ukryte informacje zawierają te nagłówki w odniesieniu do stereotypów, postaw czy opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2015 o 13:37, Baluk25 napisał:

5. Znajdź 1 artykuł w języku polskim i 1 artykuł w języku angielskim, skopiuj je i zaznacz
funkcję każdego paragrafu określając: lid, paragraf/y wspierające lid, paragraf/y podające
szczegóły wydarzenia, paragraf/y luźno związane z głównym tekstem.

W każdym artykule masz paragrafy. Przeczytaj go, a później przyporządkuj, któremu paragrafowi najbliżej do podanych wyznaczników.

Dnia 14.05.2015 o 13:37, Baluk25 napisał:

8. Znajdź artykuł z gazety w języku polskim lub angielskim, podkreśl w nim i opisz: wyrazy
lub frazy określające stanowisko autora, wyrazy i frazy kreujące nastrój i/lub wyrażające
współczucie, wyrazy i frazy określające sympatyzowanie autora z określoną stroną zdarzenia.

Zwracaj uwagę zwłaszcza na epitety jak: biedny, odważny, niesmiały itd.; rzeczowniki typu brutal, szaleniec itd.; i jakieś hiperbole. Właściwie wszystkie określenia będą wpływały na emocje.

Dnia 14.05.2015 o 13:37, Baluk25 napisał:

11. Znajdź 5 różnych nagłówków na ten sam temat, które ilustrują różną postawę wobec
opisywanej osoby

Ostatnio zmarł Bartoszewski. Weź sobie pismo lewicowe i prawicowe i hulaj dusza. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postaram się wskrzesić topic, bo trochę obumarł,a szkoda, bo jest potencjał dla entuzjastów.

Panie i Panowie, w dobie zawirowań i zmian, które następują nie tylko przy ul. Wiejskiej, mamy do czynienia ze zmianami w mediach publicznych. Chciałbym z Wam poruszyć tę sprawę i zebrać opinie.

Co myślicie o nowej ustawie medialnej oraz idącymi za nią konsekwencjami?

Treść ustawy: http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/Projekty/8-020-60-2015/$file/8-020-60-2015.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować