Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Konkurs z okazji premiery filmu Udając gliniarzy

44 postów w tym temacie

Tylko jeden film? Jest ich cała masa, ale skoro muszę to zdecydowanie Cobra. Jestem fanem kina akcji, zwłaszcza tego z lat 80. Szczerze mówiąc dla mnie Cobra jest najlepszym filmem, w którym zagrał Stallone. Sly nie wciela się w zwykłego krawężnika, o nie! Porucznik Cobretti to ktoś kogo wzywa się w sytuacjach bez wyjścia. Mógłbym pisać godzinami, ale ograniczę się do krótkiego podsumowania. W Cobrze mamy wszystko twardziela, który rozwala wszystko i wszystkich rzucając kozackimi tekstami, damę w opałach, świetną scenę pościgu i obowiązkową walkę w hucie.
Nagroda: Naga broń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej w pamięć zapadł mi film "Szklana Pułapka 3" (Die with Vengeance), gdyż był to pierwszy film o przygodach Johna McClane''a, jaki widziałem. Pamiętam moją radość na twarzy, gdy jako małe dziecko obejrzałem ten film. Wciąż pamiętam charakterystyczną scenę dla tej części, gdy John stał z tablicą, na której napisane było "I hate niggers" - https://www.youtube.com/watch?v=dwpfSkB8nls.

Nagroda: Naga broń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może bedę tendencyjny ale no.1 to "Die Hard" część 1! Pierwowzór nowoczesnej opowieści sensacyjnej. Świetny czarny charakter Pan Hans Gruber (a jakże, prawie jak w Wolfensteinie:) ze swoimi sługusami oraz swoim najwiekszym błędem - początkowym bagatelizowaniem bohatera pozytywnego :) Bruce Willis w swoim żywiole i jego legendarny "finisher słowny" "Yupikayey mo*&%$@" jest kultowy jak "Hasta la vvista baby" z "Terminatora 2". Poza tym John McClane brzmi twardo jak Clint Eastwood. Apropo - "Brudny Harry" to klasyka, ale nigdy nie kręciła mnie tak bardzo w odrużnieniu od ...

... "Bullit" z kreacją Steve''a McQueena. Typowe imię dla policjanta z mrocznego filmu - Frank, nazwisko Bullit (prawie jak "bullet" czyli "kula") daje pokaz bycia upartym twardzielem. Klimat bycia samemu przeciwko całemu światu i to nie ze względu, że jest się samemu w "paszczy lwa" i ubija się tych złych. Samemu przeciw mafii i przeciw skorumpowanej policji. Do tego te klasyczne muscle cary i legendarny pościg z moim wymarzonym klasykiem z za oceanu - Dodge''em Chargerem (to taki jak w ostatniej scenie z "Fast & Furious") - polecam każdemu. Trzeba tylko trochę cierpliwości i chęci - bo film jest gęsty i raczej powoli się rozkręca. Po prostu film z roku 68'' poprzedniego wieku.

Uwielbiam też całą serię "Lethal Weapon" - z prostego powodu: sensacja + humor. Najlepszy duet w branży (sorry Tango i Cash). Walnięty szajbus kreowany przez Gibsona (Riggs) i Danny Glover (Murtaugh) jako głowa rodziny, blisko emerytury. Te dowcipy, które robią sobie w pracy, akcje z wybijaniem sobie barku świetnie udawane przez Gibsona, materiały wybuchowe pod deską sedesową ... co tam dużo pisać - banan na twarzy i zaprzyjaźnienie się z bohaterami gwarantowane! Nie wspominając już o tej solidnej porcji "sensacji".

Co do polubienia bohaterów - Axel Foley (Ediie Murphy) w "Gliniarzu z Beverly Hills" to mistrz improwizacji z charakterystycznym usmiechem rodzaju "total whitening" hehe ;) . Obok "Gwiezdnych Wojen" - moje pierwsze wspomnienie z oglądania filmu w domu z kasety VHS. Oglądałem z ojcem i nie wiem czy ten pierwszy raz bardziej mi się podobał bo tata zarażał mnie swoim śmiechem (klimat wspólnego oglądania zachodnich filmów w dzieciństwie) czy sam film. Fakt jest taki, że jest to jeden z moich ulubionych filmów, który mógłby lecieć na święta częściej niż "Kevin sam w domu" :D

Wspominając dzieciństwo doszedłem do wniosku, że bez tych posiadówek (cud, że rodzice mi pozwalali to oglądać - chyba przez to abym właśnie "powąchał kultury zachodu" w latach osiemdziesiątych) przy serialu "Mami Vice" się obejść nie może. Tak - nie o serialach miała byc mowa...
więc ograniczę się tylko do tego, że film kinowy z 2006 roku to cienka namiastka pierwowzoru (w zasadzie całkiem inny), ale godny polecenia ze wzgledu na klimat i zakończenie. Nie chcę nikomu spoilerować, dlatego na zakończę...

Warto jeszcze wspomnieć o filmie z para policjantów (bardziej thillerze/horrorze niż sensacji) "Seven". Wiem, wiem - klasyka kina z Bradem Pittem i Morganem Freemanem... po prostu musiałem. I też to zakonczenie - jeśli ktoś nie widział - obowiązkowo zalogłość do nadrobienia.
Dorzucę też jeszcze jeden film z Freeman''em, Gene Hackman''em, Thomasem Jane''em (to ten od Franka Castle''a z nowszej części "Punishera") i Monicą Belluci. Mowa o "Under Suspicion" ("Podejrzany"). Może jest to studium człowieka przesłuchiwanego na posterunku policji (który nie dogaduje się z żoną) ale para dobry-zły glina (przyjaciel podejrzanego - niedoświadczony młodziak) jest przednia. Film może nie do zestawienia - ale szczerze polecam.

A żeby sie jeszcze później troche pośmiać dla odmiany: "21 jump street" obie wersje :) Myśle, ze to dobry wstęp przed filmową premierą "Udając Gliniarzy".
Komedie Lesliego Nielsena są fajno-lekkie - ale ich nie dodam do rankingu...

Mógłbym tak godzinami, wygrzebując więcej szczegółów... ale to najlepiej "live" i z mlekiem w ręku ;P
Ewentualnie czekam na dyskusję na gram.pl

Mój wybór nagrody - ba! Oczywiście, że "Beverly Hills Cop" !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film z udziałem gliniarzy, który najbardziej zapadł mi w pamięć, to Godziny Szczytu (1998r). Komedia pełna dowcipu i akcji.

Córka Hana zostaje porwana. Porywacze żądają okupu w wysokości 50 mln dolarów. Ojciec córeczki postanowił oddać sprawę w ręce jego przyjaciela, policjanta.
Doświadczony i znający się na fachu jak mało kto policjant Lee (Jackie Chan) obywatelstwa Hong-Kong, otrzymuje do pomocy aroganckiego detektywa Jamesa Cartera (Chris Tucker), który chce zrobić na każdym dobre wrażenie. Następuje mieszanka dwóch różnych osobowości. Czy to mogło się udać? Na samych początkach współpracy nie było kolorowo... Nie znosili się nawzajem i oglądając ten film miało się wrażenie, jakby zaraz mieli się pozabijać, ale... W dalszych momentach można było zauważyć, że w pełni się uzupełniali.

Czarnoskóry detektyw zrobił na mnie ogromne wrażenie w tej produkcji. Jego rola pokazała, że nawet będąc w duecie z osobą, której po prostu nie znosił, to zawsze znajdzie się czas aby podowcipkować. Film warty obejrzenia! Dobrze dobrani główni bohaterowie - bez wątpienia. Dla kogoś, kto uwielbia szalone duety ratujące ludzkie życie, a zarazem lubi mocną dawkę śmiechu, Godziny Szczytu są rekomendowane.

Nagroda: "Gliniarz z Beverly Hills"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemów ze wskazaniem filmu z udziałem ,,gliniarzy" który zapadł mi najbardziej w pamięć nie miałem.
Niewątpliwie jest to ,,Bad Boys 2".
Mimo, że film obejrzałem ponad 10 lat temu, do dziś przechodzą mnie dreszcze na wspomnienie szalonego pościgu autostradą w LA.
Moment w którym na głównych bohaterów, czyli Mike Lawreya i Marcusa Burentta jadących przepięknym Ferrari 575 Maranello (jedno z najpiękniejszych aut ever według mnie) lecą zrzucane z ciężarówki auta mam po dziś dzień przed oczami. Efektów specjalnych użytych w tym filmie nie powstydziłyby się filmy wydawane aktualnie. A przecież film debiutował ponad 10 lat temu!!
Film zapamiętałem właśnie dzięki świetnym efektom specjalnym, pościgom i oczywiście dzięki wspaniałym kreacjom stworzonym przez Willa Smitha i Martina Lawrence''a.
Wszystkiego dopełniła gra o tym samym tytule która pozwoliła wcielić się w głównych bohaterów i tym samym Bad Boys 2 jeszcze bardziej utkwił mi w pamięci.

Jako nagrodę wybieram pakiet filmów z serii "Gliniarz z Beverly Hills".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulujemy wygranej!

Pakiet Naga Broń pojedzie do użytkowników:

- ultimate_pl
- Dario123
- Dziab_Dziab

Pakiet Gliniarz z Beverly Hills pojedzie do użytkowników:

- Ring5
- Martimat
- Citkowsky

Z nagrodzonymi osobami skontaktujemy się drogą mailową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ulala, nie sadzilem, ze tak ekspresowo beda wyniki.
Bardzo sie ciesze z wygranej. Poprawiliscie mi humor w pracy:)

Jeszcze raz wielkie dzieki i czekam na maila i naturalnie na przesylke:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow O_o dzieki! A nie mozna tych filmow na laptopa zamienic? Bo moj wlasnie umarl... ;)

A powazniej - ciesze sie niesamowicie, bo dawno juz Gliniarza... nie ogladalem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2014 o 09:32, Ring5 napisał:

Z podziękowaniem :)

oO, tak szybko doszlo? Ciekawe czy jak wroce z pracy to tez bede mogl takie zdjecie zrobic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2014 o 10:47, Citkowsky napisał:

oO, tak szybko doszlo? Ciekawe czy jak wroce z pracy to tez bede mogl takie zdjecie zrobic;)


Tez sie zdziwilem. Wczoraj dostalem mail z prosba o dane, dzis z samego rana telefon od kuriera, czy za godzine kogos zastanie w domu. Bardzo mily prezent, raz jeszcze serdecznie dziekuje gramowi, wlasnie zaczalem sobie maraton z Axele Foleyem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z pracy i co i co?
I leży sobie i czeka paczka od Was;)

Szacun za szybkość podania zwycięzców i mega szybką wysyłkę.

Inni mogą się od Was uczyć (mam na myśli chociażby Kompanię Graczy)

Dlaczego zdjęcie na klawiaturze? Ano dlatego, że ten zestaw jest jedną z wielu nagród jakie wygrałem kilka lat temu tu na gram.pl przy okazji konkursów Extra Klasyki.

Zestaw dumnie działa już ładnych kilka lat (jak się tam zastanowić to do 10 lat się zbliża).

Jeszcze raz wielkie dzięki i liczę na kolejne konkursy w których może znów uda się coś wygrać bo ta wygrana jest pierwszą od wielu, wielu lat;)

20141104162514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2014 o 16:51, Xavier455 napisał:

Dziękujemy za dobre słowo! :)

Śledźcie kolejne konkursy na gram.pl Na pewno ich nie zabraknie :)


Gdzie mam się zgłosić po nagrodę? :( Reszta już otrzymała.

Na mailu pusto, w spamie też nic nie ma. Gdzie się odezwać? Na "długi weekend" by się przydała nagroda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować