Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ujawniono zalecane wymagania sprzętowe Call of Duty: Advanced Warfare

20 postów w tym temacie

Uff 760tka, nie jest źle, jeszcze pewnie troszkę zawyżone. No nic będzie można pograć, martwi mnie tylko ten śmieszny trend z ilością pamięci RAM, nie sądzę, aby aż tyle było potrzebne chociaż żadnym specjalistą nie jestem. Może czas najwyższy dokupić te 4GB? Tanie są jak barszcz nie ma co oszczędzać imo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano 6-8GB RAM to teraz praktycznie standard nawet jeśli gra wykorzystuje tylko połowę tego. Co do wymagań praktycznie spełniam wszystkie z wyjątkiem 4GB na grafice < już nawet roczny gtx 770 nie jest wstanie obsłużyć gier na ultra HD :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Statystyki steam pokazują że już 1/3 graczy ma 8 GB lub więcej ramu i jest to trend rosnący. Obstawiam że wolą się zabezpieczyć na wypadek kiedy wraz z systemem startuje masa innych programów i żeby te 2gb był wolne na samą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Uff 760tka, nie jest źle, jeszcze pewnie troszkę zawyżone. No nic będzie można pograć,
> martwi mnie tylko ten śmieszny trend z ilością pamięci RAM, nie sądzę, aby aż tyle było
> potrzebne chociaż żadnym specjalistą nie jestem. Może czas najwyższy dokupić te 4GB?
> Tanie są jak barszcz nie ma co oszczędzać imo?

Podejrzewam, że nawet troszkę bardzo zawyżone. Tym bardziej, że przeskok graficzny względem poprzedniczek jest nędzny, a po co niektórych teksturach i ogólnym wyglądzie gry nadal widoczny jest leciwy, ździebko podkręcony IW Engine. Zaś im bardziej ten silnik "poprawiają" tym nędzniejsze są wymagania, bo technologia już zwyczajnie nie wyrabia. Najlepszym przykładem jest CoD: Ghosts, który powinien śmigać poprawnie na przeciętnym C2D i GTX 260 tak samo jak MW2, a działa koszmarnie na GTX 660 ze względu na mocno kulejącą optymalizację, której nie posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ano 6-8GB RAM to teraz praktycznie standard nawet jeśli gra wykorzystuje tylko połowę
> tego. Co do wymagań praktycznie spełniam wszystkie z wyjątkiem 4GB na grafice < już
> nawet roczny gtx 770 nie jest wstanie obsłużyć gier na ultra HD :D

Gdyby Windows nie był tak pamięciożerny, to 4 GB by wystarczyło... Ale łon taki jus jest, ze im wiencej mo, tym wiencej zezre... Poza tym 8 GB powinno już pozwolić na używanie kompa bez pliku wymiany. Są na ten temat różne sprzeczne opinie, ale ja jeśli tylko mogę sobie na to pozwolić wyłączam plik wymiany. Na szczęście jestem w tej komfortowej sytuacji, że jako grafik kupuję nowe bebechy na firmę i zawsze wychodzi taniej o VAT i podatek, więc u mnie RAMu dostatek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Uff 760tka, nie jest źle, jeszcze pewnie troszkę zawyżone. No nic będzie można pograć,
> martwi mnie tylko ten śmieszny trend z ilością pamięci RAM, nie sądzę, aby aż tyle było
> potrzebne chociaż żadnym specjalistą nie jestem. Może czas najwyższy dokupić te 4GB?
> Tanie są jak barszcz nie ma co oszczędzać imo?

Sam system win 8 "zre" 2 gb ramu chyba:P a wymaganie myslalem ze beda wieksze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2014 o 20:28, Crew_900 napisał:

Grafika od lat stoi w miejscu a wymagania z roku na rok coraz to większe. Acticrap osiągnął
kolejny szczyt absurdu sztucznie obciążając swoją padlinę.


Za przekręcanie nazwy firmy DEGRAD -1 . Chociaż patrząc na Twoją historię to powinien być raczej ban, to daje Ci ostatnie ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Grafika od lat stoi w miejscu a wymagania z roku na rok coraz to większe. Acticrap osiągnął
> kolejny szczyt absurdu sztucznie obciążając swoją padlinę.

Szczytem absurdu jest to, że "sikasz po majtkach" nie mogąc doczekać sie nowego CoDa i jako jeden z pierwszych kupisz ta grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować