Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - intro już dostępne!

83 postów w tym temacie

Technicznie bardzo ładne. Na takim samym poziomie jak wcześniejsze CGI.

Natomiast reszta... no tutaj już gorzej. Rozumiem, że to fantasy, ale jednak wiedźmin przynajmniej jeśli o walkę idzie był pod tym względem zbliżony bardziej do realizmu niż do high fantasy. Tymczasem tutaj facet ścina głowę koniowi w pełnym galopie. Mieczem dwuręcznym.
Szarża też wyszła słabo. Jak już ktoś tutaj wspomniał, wychodzi jej naprzeciw piechota... uzbrojona w tarcze i miecze. Przecież zwykły piechur nie mający żadnej piki czy czegoś podobnego zwiewałby przed tą konnicą gdzie pieprz rośnie a nie wychodził jej naprzeciw. To już jest zupełnie nielogiczne i "fantasy" nie jest żadnym wytłumaczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 00:40, Garett napisał:

Piekne kozaczki. A poza tym ladny render glowy kruka i twarzy giermka (?) wieska.


A Yennefer nie ładna?
Moim zdaniem ładniejsza od Triss ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 00:42, Isildur napisał:

> Piekne kozaczki. A poza tym ladny render glowy kruka i twarzy giermka (?) wieska.


A Yennefer nie ładna?
Moim zdaniem ładniejsza od Triss ;]


Byc moze, ale jesli sie przefarbuje, srednio lubie brunetki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 01:20, Garett napisał:

Byc moze, ale jesli sie przefarbuje, srednio lubie brunetki :)


Ja wolę Blondynki, ale Yennefer mi się akurat podoba, nie myślałem, że Redzi aż tak ładnie ją zrobią ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza scena, walka trwa między żołnierzami. Można wywnioskować, że facet z dwuręcznym mieczem bez hełmu, de fakto mógł stracić hełm wcześniej pod czas walki lub odrzucić go, gdyż został zniszczony.
A co do szarży samej w sobie. Tak jak wcześniej, konnica dołącza później i prawdopodobnie atakuje flankę ( podkreślam słowo prawdopodobne). Więc wątpliwe, że są tam pikinierzy lub nagle znajdą się wojownicy przeciwko konnicy. Jakby nie patrzeć jak rozpocznie się bitwa, rozpoczyna się chaos,

Zgadzam się z innymi, to Intro nie jest najwyższej klasy jak poprzednie. Za dużo polityki. Za mało starego dobrego wiedźmina, zabójcy potworów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2014 o 18:37, Infinitiv napisał:

Co tu się dzieje. (...)

A nie przeszkadza Ci, że w grze są czary? Albo potwory? Czy ktoś udowodnił istnienie potworów? Albo sejwy? Przecież w prawdziwym życiu nie można robić sejwów, giniesz i koniec. A tutaj co? Zupełny brak realizmu. Żal, a nie gra. Nie wspominając o tym, że w grze nie trzeba jeść i pić. Przyjrzałbym się też temu, czy Geralt na pewno płaci podatki w Temerii.
Niektórzy zachowują się co najmniej tak, jakby oczekiwali od Wiedźmina, że będzie to symulator rycerza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zła kolejność panowie.
Najpierw powinni puścić nam ten shit ;(
A potem trailer Zabijam potwory. I byłby nieziemski hype przed premierą, a tak sami spuścili powietrze. Jest słabo, chaotycznie. A bitwa rozwiązana beznadziejnie. Atak klonów. Po co robić bitwę jak się nie ma funduszy ? Klony biją się pomiędzy sobą. Sama uciekająca pani śliczna, ładnie zrobiona. Jest sporo ciekawych wątków nad ruszonych. Ale proszę was to miało zrobić hype! A przeciętny gracz z zachodu po oglądnięciu tego tylko ziewnie i zapomni. Cd red same rzuca sobie kłody po nogi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 10:26, Rusty-Luke napisał:

Niektórzy zachowują się co najmniej tak, jakby oczekiwali od Wiedźmina, że będzie to
symulator rycerza...



Święta racja, mnie się np. bardzo podoba intro, a muzyka po prostu ryje beret... No to byle do lutego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 12:21, Odrin napisał:

Intro świetne. Dobre wprowadzenie do fabuły Wiedźmina 3. Czy to Vesemir był towarzyszem
Geralta?


Tak to był Vesemir ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intro niezłe, ale jakoś ciarki mnie nie przechodziły gdy oglądałem...
Jakoś ten nowy Wiesław mnie nie bardzo porywa. Może jak już wyjdzie, to się bardziej zainteresuję, bo na razie to nawet newsów o nim nie czytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem te narzekania na klimat intra. Przecież to jest kwintesencja sagi o Wiesławie, z tą różnicą, że miast smarkuli Geralt podąża śladem Yen, co akurat też mi jakoś pasuje do poprzednich części gry...Świetny filmik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Średnio mi się podoba ten z dwójki na statku był o wiele lepszy. Nie zmienia to faktu że to jedna z najbardziej oczekiwanych prze zemnie gier :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 12:40, Accid napisał:

To w co zamienia się kruk to okruch lodu? Taka analogia do pierwszego opowiadania z Yen?


Tak zamienia się w okruch lodu ;)

Swoją drogą również nie rozumiem tego narzekania, intro jest świetne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak ostatni raz sprawdzałem, to fizyka w uniwersum Wiedźmina działała tak samo, jak w
> naszym świecie, a magia była tylko jej uzupełnieniem. Dodatkowo - mieszkańcy tego świata
> nie wydawali się debilami, którzy chodzą po polu bitwy samotnie z mieczem dwuręcznym
> używanym zwykle w formacjach. Nie sądzę też, że nagle wyparowały im mózgi, że nie wzięli
> nawet byle piki do obrony przed kawalerią, którą widzieli już z daleka. To nie jest kwestia
> porównania naszego świata i świata przedstawionego, tylko prostej logiki. Rozumiem, że
> wszystko musi być dla mniej rozgarniętych odbiorców - a więc większości - pokazane mega
> obrazowo i stąd te rażące uproszczenia, ale można to było zrobić zarówno efektywnie jak
> i z głową. Lista zarzutów człeka myślącego względem tego intra będzie dość długa, dawno
> bowiem się nie zdarzyła taka żenada w uniwersum aspirującym do miana "realistycznego".

Został pokazany środek walki. Nie widać kto na kogo natarł i czym, ale można wysnuć, że do starcia doszło najpierw z piechotą, a piki na czele to byłaby głupota w taki przypadku. Widzimy zatem walkę piechoty, po której następuje szarża kawalerii. W tym momencie a dokładniej 2:10 patrzymy w prawy górny róg i widzimy wysuwających się przed tarczowników ludzi trzymający coś w stylu piki bądź halabardy (to chyba jest broń daleka i na kawalerię o ile mi wiadomo). Następnym razem zalecam uważne oglądanie zamiast dopatrywanie się co już tam popsuli i skupianie się wyłącznie na błędach, bo według mnie tej batalii niczego nie brakuję. Rozstawienie wojsk i ich zachowanie jest jak najbardziej realistyczne, bez oznak głupoty za strony dowódców :)

> Koń całkowicie tracący pęd po ścięciu głowy mieczem dwuręcznym (sic!) to kolejny z przykładów,
> jak bardzo rzeczy mogą pójść nie tak.

Jeżeli ściąłeś koniowi głowę w pędzie i wiesz, że się zatrzymał to przyznam Tobie rację, chociaż wątpię. Równie dobrze mogę powiedzieć, że ów pan trzymający dwuręczny miecz dysponował nadzwyczajną siła, która oprócz ścięcia głowy koniowi wbiła go w ziemie zatrzymując całkowicie jego ciało w pędzie, co jest bardziej prawdopodobne na świat z elementami magi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować