Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - intro już dostępne!

83 postów w tym temacie

Najbardziej denerwują mnie gracze (prawdopodobnie) z zachodu, którzy narzekają w komentarzach pod intrem na wokal kobiet, który jest nieodłączną częścią utworów Parcivala. Czego oni oczekują ? Requiem for a dream ? Ta ich amerykańska definicja epickości... Ważne że Słowianom się podoba :D
No i oczywiście pytanie typu "dlaczego Triss pomalowała włosy na czarno ?". Pudełko W3 powinno kopać prądem każdego, kto nie czytał sagi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intro przyznam nawet nawet:) Jedyne tak na prawdę co mi się w nim nie za bardzo podoba to to że przez ostatnie 30 sekund to reklamy:P I tak każdy kto z niecierpliwością już czeka na W3 to ma złożone zamówienie na pre-order (w tym ja:P). Fajnie że Polskie studia się rozwijają bo w tej chwili czekam nie tylko na Wiedźmina ale też na Lords of the Fallen, które różni się wieloma aspektami od samego Wiedźmina ale też zapowiada się świetnie, a że nie wychodzą w tym samym momencie to można zagrać w obie już od pierwszego dnia premiery:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczynania Geralta na tym zwiastunie bardzo przypominają to, co robił Aragorn we WP Dwóch Wierżach, gdy tropi Merrego i Pippina do lasu Fangorn ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samo intro oceniam w skali 8/10
-Muzyka 10/10 zawsze mnie tym rozwalali ! dźwiękowo/muzyczni każda z części wiedźmina była po prostu kozacka ! ! !
-Graficznie 9/10 można się doczepić do żołnierzy którzy w tle wojny wyglądają bardzo podobnie i nawet podobnie walczą =/ ale sama jakość graficzna jest bardzo ładna.
-Klimat 7/10 z tym jest najgorzej niestety zgadzam się z tymi który twierdzą że poprzednie części miały lepszy klimat bo miały tutaj wydaje mi się że chcieli nas chłopaki z CD RED zachęcić do dyskusji na temat tego czego będzie dotyczyć cała historia w W3. jednak sam Historyjka trochę blado wypada na tle np. intra z W2 =/ ale być może jest to pierwsza część z kilku , która po obejrzeniu wszystkich da nam namiastkę tego co nas czeka pod względem fabularnym w W3 =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > zawsze się cholera znajdzie "biegły" historyk beletrysta, który musi oczywiście
> ponarzekać.
> > bo miecz za długi, a tarcze nie takie. to jest świat fantasy, a nie jesień średniowiecza
>
> > w Europie!
>
> Jak ostatni raz sprawdzałem, to fizyka w uniwersum Wiedźmina działała tak samo, jak w
> naszym świecie, a magia była tylko jej uzupełnieniem. Dodatkowo - mieszkańcy tego świata
> nie wydawali się debilami, którzy chodzą po polu bitwy samotnie z mieczem dwuręcznym
> używanym zwykle w formacjach. Nie sądzę też, że nagle wyparowały im mózgi, że nie wzięli
> nawet byle piki do obrony przed kawalerią, którą widzieli już z daleka. To nie jest kwestia
> porównania naszego świata i świata przedstawionego, tylko prostej logiki. Rozumiem, że
> wszystko musi być dla mniej rozgarniętych odbiorców - a więc większości - pokazane mega
> obrazowo i stąd te rażące uproszczenia, ale można to było zrobić zarówno efektywnie jak
> i z głową. Lista zarzutów człeka myślącego względem tego intra będzie dość długa, dawno
> bowiem się nie zdarzyła taka żenada w uniwersum aspirującym do miana "realistycznego".
>
> Koń całkowicie tracący pęd po ścięciu głowy mieczem dwuręcznym (sic!) to kolejny z przykładów,
> jak bardzo rzeczy mogą pójść nie tak.
A bo w MTW 2 np twoi rycerze maja pikl przeciw kawalerii?.Albo w AC jeden assassyn rozwalajacy kilka oddziałów bo tak. Boże czepianie się bo czepianie Bardziej ważny jest motyw przewodni czyli Yen i Geralt... Ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mnie policzkować, hejtować i kopać (tylko nie za mocno ;] ) - dzisiaj kolejny raz obejrzałem intro - teraz uważam, że jest fantastyczne :3 Muzyka, sceny z walki i przeszukiwania pola bitwy dobrze się na siebie nakładają, kozacki profil Geralta... Cudo. Dziś jestem zachwycony, wczoraj zaś daleki byłem do takiej opinii (moje narzekania są na drugiej stronie tematu). Zwiastun Zabijam potwory był lepszy, ale to intro też jest niczego sobie. Dynamiczne, ciekawie zaprojektowane, intrygujące... Kurde, teraz uważam je nawet za lepsze od tego z w2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byle do lutego, taa? Niestety na moim kompie ledwo trailer chodzi :D. W dwójkę dało radę zagrać, ale do trójki nowego kompa będę sobie musiał sprawić... A pieniędzy ni ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 12:50, Isildur napisał:

Swoją drogą również nie rozumiem tego narzekania, intro jest świetne :)

Marcin. Jest na co narzekać bo intro nie jest kiepskie ale też tyłka nie urywa, a powinno. Ja osobiście spodziewałem się czegoś więcej. [pewnie nie ja jeden] toż to audio jest już lepsze ale co tam. Dostaliśmy to, co dostaliśmy i oby gra dostarczała nam więcej i to czego dla niektórych zabrakło w intrze :).

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intro jest takie a nie inne, gdyż W3 to zupełnie inna skala niż W1 a nawet W2
W1 był bardziej lokalny, mniejszy, bardziej intymny. W W2 mamy już większą skalę, większy rozmach. To już nie jest sprawa lokalna tylko kwestia wielu królestw.
W3 przenosi to na jeszcze większą skalę, więc i intro musi być bardziej wyobcowane i moim zdaniem dobrze oddaje rozmach historii, świata, konfliktu, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Równie dobrze można by się też czepiać, dlaczego Geralt biegał
> bez hełmu i nosił tylko skórzane zbroje.

No to chyba nie jest trafiony argument, ponieważ dla Geralta jako wiedźmina liczyła się szybkość i uniki. Jego obrona nie polegała na twardej zbroi lecz tym że nie dawał się nigdy trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Co tu się dzieje. Miecz dwuręczny stosowany w środku bitwy przy braku hełmu i odcinanie
> za jego pomocą głowy konia w galopie? Tarczownicy wyglądający praktycznie jak klony,
> zbrojni w miecze przeciwko kawalerii przy całkowitym braku obecności broni długiej? Mam
> nadzieję, że Bagiński w swoim filmie nie będzie tworzył scen batalistycznych, bo to jakaś
> totalna degrengolada jest!

Nie istnieją żadne wyjątki? Przecież widać, że to środek bitwy a on sam jest mocno "nabuzowany." Jest bardzo możliwe, że nie stałby już w swojej formacji.

W trakcie bitwy, nie zawsze w każdym miejscu musi być dostępny każdy rodzaj oddziałów. Może właśnie oflankowała ona te oddziały?
Poza tym czy czasem za tym jednym rządkiem mieczników nie zbliża się cała masa ludzi z jakąś długą bronią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 16:22, Khalid napisał:

Nie wiem jak ten trailer może sie komuś nie podobać. Jest świetny ! Czekam na premierę
gry. Powodzenia REDzi !


Jest przekombinowany i bez polotu według mnie. Dużo bardziej wolałem poprzednie trailery dzikiego gonu, lub trailer dwójki ze statkiem i Letho. Jedyne co mi się tutaj podoba to muzyka i postacie wiedźminów. W takim czasie można było przekazać więcej historii z większym kopem, a tutaj mamy tylko bitwę, jakąś wronę i tyłek Yennefer.
Zanim dodałem posta to o obejrzałem sobie intro po raz drugi i Yennefer ma pelerynę. Także mamy tylko bitwę i jakąś wronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2014 o 16:57, Budo napisał:


Jest przekombinowany i bez polotu według mnie. W takim czasie można było przekazać więcej historii
z większym kopem, a tutaj mamy tylko bitwę, jakąś wronę i tyłek Yennefer.
Zanim dodałem posta to o obejrzałem sobie intro po raz drugi i Yennefer ma pelerynę.
Także mamy tylko bitwę i jakąś wronę.


A co mieli pokazać, skoro zwiastun dotyczy poszukiwania Yen?
Nie rozumiem tych jeków, jako wprowadzenie do gry, intro jest ok, wiadomo, jaki cel przyświęca Geraltowi i to jest chyba najwaźniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intro nie jest powalające, ale nie jest też tragiczne. Trzeba zachować neutralność. ;D

Jednym się podoba, innym mniej. Tak to już jest, nigdy się nie dogodzi nikomu, a niektórzy narzekają dla zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie czepiam się tego, że w grze są smoki i inne potwory, czepiam się tego, że cywilizacja,
> która od wieków znajduje się na poziomie średniowiecza kompletnie nie ogarnia, jak walczyć
> z kawalerią.

Wiedźmin, który całe swoje życie przeżył we wspomnianych przez ciebie realiach, może nosić przy sobie jednocześnie obciętą głowę trolla, dwadzieścia mieczy i cztery pełne zbroje. Ba, może z tym biegać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boshe, następny się CDA naczytał;pp

Zrozumcie, że gry to gry. Nie mają być realistyczne, nie mają być wysublimowane, za to mają być grywalne. Ludzie wychowani na CoD-ach i innych MoH-ach nie pamiętają, że kiedyś każdy bohater nosił tyle ile chciał i to co chciał i nikomu to nie przeszkadzało. W Arcanum można było np. kolekcjonować "zużyte damskie obuwie" i nikomu nie przeszkadzało, że miał w skrzyni milion takich samych par butów. I to jak tam weszły. I po co tam są.

Czy taki realizm byłby fajny?. Szukaj giermka, opiekuj sie nim, a po każdej walce tydzień lecz otłuczenia. Zbroje ubieraj od święta i zwracaj uwagę na to, czy kłujesz czy sieczesz. Bez jaj!. To jest gra, a nie film dokumentalny. Marzy mi się, żeby ktos w końcu zrobił taki symulator dla purystów, tak żeby mogli się oni przekonać jak to by fajnie było być rycerzem. Bez save`ów, przyspieszonej ścieżki rozwoju etc. Najpierw miesiąc czasu ćwiczeń (albo lepiej, lata żeby bardziej realistycznie było), a potem bach!, na pole bitwy i zgon od anonimowej strzały. Albo miesiąc czasu na pole bitwy i następne dwa oczekiwania na rozwój wypadków.

Co do trailera, to miodny ale progresu od czasu W2 nie ma.(EDIT: w sensie narracji oczywiście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować