Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Lista osiągnięć i motyw przewodni Dragon Age: Inkwizycja

19 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2014 o 17:09, Arcling napisał:

Achievementy kolejny raz potwierdzają

Spoiler

obecność Corypheusa, ale wciąż nie ma pewności
kim dokładnie jest główny boss.



Niby które?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2014 o 18:16, Arcling napisał:

Gram zamieścił achievementy bez obrazków. W wątku na Bioware Social można je znaleźć.


Próbowałem znaleźć ale nie ma. Poratujesz linkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za tego newsa, pani Małgorzato! Do samego końca miałem wielkie obawy co do jakości motywu przewodniego, obawiałem się, czy BioWare znów nie zadowoli się jakąś bezpłciową chałturą jak w Dragon Age 2, ale teraz mogę odetchnąć z ulgą - jest dobrze, bardzo dobrze! W zasadzie, ów utwór niewiele ustępuje temu z Początku, a to naprawdę duży komplement. Jeszcze tylko 23 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobry kawałek, początkowo dość długo się rozkręca jednak z każdą sekundą jest coraz lepiej. Utwór strasznie kojarzy mi się ze ścieżką dźwiękową z filmu Black Hawk Down.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę tego słuchał, bo szkoda ucha przed premierą i jeśli w ogóle to kupię, więc szkoda zabawy. Ale zapytam się was, czy jest jakieś nawiązanie do Początku ? Jeśli dobrze pamiętam, to do trzeciej części też komponował OST Inon Zur ? Co w efekcie może totalnie uratować produkcję BioWare od zapaści :) Pamiętam motyw przewodni z pierwszej i drugiej części. Oba boskie i epickie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> zwykla dobrze odwalona praca domowa ale nic zapadajacego w ucho na dluzej typu Skyrim
> ;] albo Wiedzmin 1 ;]
Polemizowałbym czy Skyrim ma tak genialny soundtrack, co innego Morrowind gdzie muzyka była tak bajeczna że do teraz dekadę od premiery ponad pamiętam jej brzmienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwór przewodni jak większość dziś - bez naprawdę wyrazistej linii melodycznej, która zapadnie w pamięć. Ładnie brzmi, ale za 5 minut... ba! za minutę nie będę umiał nawet jej zanucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2014 o 23:26, vegost napisał:

Jeśli dobrze pamiętam, to do trzeciej części też komponował OST Inon Zur ?


Źle pamiętasz. Muzykę do Inkwizycji skomponował Trevor Morris.
Ale jest ona bardzo dobra. Akurat o ten aspekt gry nie trzeba się martwić.

P.S. Przed znakiem zapytania nie stawia się spacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Utwór przewodni jak większość dziś - bez naprawdę wyrazistej linii melodycznej, która
> zapadnie w pamięć. Ładnie brzmi, ale za 5 minut... ba! za minutę nie będę umiał nawet
> jej zanucić.
Mam wrażenie, że to raczej kwestia indywidualnych odczuć, choć akurat zarzut braku wyrazistej linii melodycznej uważam za bezpodstawny. Inna sprawa, że nawet, gdyby utwór był zaledwie "ładny", to i tak biorę go w ciemno pomny tego jak bardzo niewłaściwie dobrana ścieżka dźwiękowa potrafi wpłynąć na odbiór nawet najlepszego RPG (ech, Divinity... ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > zwykla dobrze odwalona praca domowa ale nic zapadajacego w ucho na dluzej typu Skyrim
>
> > ;] albo Wiedzmin 1 ;]
> Polemizowałbym czy Skyrim ma tak genialny soundtrack, co innego Morrowind gdzie muzyka
> była tak bajeczna że do teraz dekadę od premiery ponad pamiętam jej brzmienie.

Prawda w dodatku zarówno motyw z Obliviona jak i Skyrim jest modyfikowaną wersją tego z Morrowinda, któremu i tak żaden nie dorównał pod względem soundtracku.
Mi się całkiem podoba z DA II nie mogę sobie kompletnie przypomnieć muzyki, za to z Origins już trochę lepiej i mimo, że z Origins podoba mi się bardziej niż z Inkwizycji to jednak wpada w ucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2014 o 11:41, Phobos_s napisał:

Źle pamiętasz. Muzykę do Inkwizycji skomponował Trevor Morris.
Ale jest ona bardzo dobra. Akurat o ten aspekt gry nie trzeba się martwić.


Kurcze szkoda. Liczyłem, że będzie kontynuowana dobra praca Zura. Zmiana kompozytora nie zawsze wychodzi na dobre. Tutaj mamy tylko przedstawiony motyw przewodni a reszta gry ? Wielka niewiadoma. Ciągle mam w głowie kawałek, który witał nas podczas walki w Lothering :) Zmiana w ME3 na Valasco to była porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2014 o 14:51, vegost napisał:

Zmiana w ME3 na Valasco to była porażka.


Tam nie tylko Velasco był przecież.
Ale w ME3 w ogóle zmiana ludzi była kiepska.
Z jednej strony Velasco, Lennertz i ska. zamiast Jacka Walla, a z drugiej Mac Walters zamiast Drew Karpyshyna.
Ale mówi się trudno.
Mam nadzieję, że w kolejnym ME wrócą do "sensownych" korzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować