Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W Assassin`s Creed Unity pojawią się anomalie czasowe

34 postów w tym temacie

Dnia 30.10.2014 o 19:19, Jeffero napisał:

Nienawidzę całego wątku z animusem i współczesnością.

Ja też, dla mnie cały ten futurystyczny interfejs i wątek z Animusem jest strasznym nieporozumieniem, który odziera grę z klimatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę, fabularnie da się wytłumaczyć to w ten sposób, że Animus się wykrzacza i rzuca Arno w sytuacje w której brał udział jego przodek albo potomek. Sytuacja dość ciekawa, być może Ubisoft chce w ten sposób sprawdzić grunt pod wprowadzenie AC w klimaty bliższe drugiej wojny światowej (które na dobrą sprawę, w pewnym momencie były dość popularne w grach, ale aktualnie gier z tego okresu prawie nie ma [no może nasze rodzime Enemyt Front]), albo inne co do których nie ma pewności, czy się sprawdzą. PS. Dla tych którzy nie ogarnęli jeszcze sytuacji, seria AC jest Sci-fi od pierwszej części, i używanie rzeczywistych okresów z historii Ziemi wcale nie zmienia faktu, że to jest i będzie sci-fi (albo coś z pogranicza, może historia alternatywna? :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie z mojej strony, czemu bohater-assasyn na to nie reaguje? Chodzi mi o to, że Ezio miał jakby własną świadomość gdy na końcu dwójki/początku brotherhooda wspomniano o Desmondzie, to dopytywał kim jest Desmond, a ten tutaj kompletnie olewa to co się stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2014 o 07:01, Alusowy napisał:

Małe pytanie z mojej strony, czemu bohater-assasyn na to nie reaguje? Chodzi mi o to,
że Ezio miał jakby własną świadomość gdy na końcu dwójki/początku brotherhooda wspomniano
o Desmondzie, to dopytywał kim jest Desmond, a ten tutaj kompletnie olewa to co się stało.


Srsly.
Animus to program. I jako taki - a raczej jako nowa, jak widać niedopracowana wersja - się zawiesza, wykrzacza i stwierdza, że fajnie byłoby przenieść się w czasie. To obiekt zostaje poddany "zmianie czasu" i "glitchom", nie Arno, który jest jedynie katalizatorem pomiędzy obiektami a wydarzeniami historycznymi, pamięcią genetyczną.

Arno to mógł sobie w tym czasie walnąć stolca w wychodku, obiekt tego nie doświadczył, bo akurat Animus dostał crasha i stwierdził, że przenosi się do XVIII-wiecznego Londynu (czy gdzie tam przodkowie testowanego obiektu byli).

Co do świadomości - Ezio DOŚWIADCZAŁ empirycznie wydarzeń związanych z Minerwą i jej mową do Desmonda, więc siłą rzeczy wiedział o co chodzi. Nie doświadczał jednak desynchronizacji z Animusem.

Geez, ludzie nie potrafią tego kłębka rozwikłać, a potem gadają, że bez sensu, brak spójności i logiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2014 o 23:04, Fang napisał:

Noc i dzień są od dwójki, zmienna pogoda na pewno jest w 4 chociaż wydaje mi się że w
3 też coś było.

Tak dawno grałem w dwójkę że nie pamiętałem, w trójce jest zima z tego co wiem ale raczej oskryptowana i pojawiająca się w poszczególnych sekwencjach tylko.


Madoc No cóż w świecie rzeczywistym tzn gdy graliśmy osobą siedzącą w Animusie to rozumiem jakieś anomalie ale w świecie z animusa czyt w tym przypadku Paryż to hmm dziwactwo dla mnie. Mam nadzieję że zrozumiałeś o co mi chodzi, sorrki za chaos ale spieszę się :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nienawidzę całego wątku z animusem i współczesnością. Dlaczego to nie może być normalna
> gra z asasynami, umiejscowiona w różnych okresach historycznych? To psuje klimat... :(
Dlatego, że cała seria bazuje na pomyśle Animusa. To tak jakby z Matrixa zrobić po prostu historię kolesiu, który potrafił biegać po ścianach i zatrzymywać pociski. Animus spina całą serię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2014 o 12:40, NemoTheEight napisał:

Dlatego, że cała seria bazuje na pomyśle Animusa. To tak jakby z Matrixa zrobić po prostu
historię kolesiu, który potrafił biegać po ścianach i zatrzymywać pociski. Animus spina
całą serię.


Wiem o tym, jednak dla mnie cała seria była by lepsza, gdyby bazą nie był animus, tylko to, że gramy asasynami w różnych czasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw właśnie jak wyjaśnią to wszystko że przodek którego wspomnienia są odtwarzanie podróżuje w czasie i nic sobie jakby z tego nie robi. W sensie nikomu nie przekazuje tego co widział? Nie zabrał z przyszłości np. karabinu żeby pozabijać templariuszy? Czyli de facto nie zniszczył uniwersum przez podróże w czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Widzę z gry akcji robią grę SCI-FI.
>
Ta gra była grą sci - fi od początku... A jak kogoś nie stać niech nie gra, mnie nie stać na samochód to jeżdżę komunikacją proste, ale tzn ze przez to, ktoś kogo stać ma dostać gorszą furę bo mnie na lepszą nie stać? Nie bardzo rozumiem takie podejście, ciężko pracowałem na to, żeby teraz kupić sobie wymarzone bebechy do mojego blaszaka i chcę dostać produkt, który zaoferuje mi 100% satysfakcję graficzną i nie tylko. Grafika w grach się rozwija i wymaga sprzętu, który to pociągnie. Wszystko w jak najlepszym porządku, oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jestem ciekaw właśnie jak wyjaśnią to wszystko że przodek którego wspomnienia są odtwarzanie
> podróżuje w czasie i nic sobie jakby z tego nie robi. W sensie nikomu nie przekazuje
> tego co widział? Nie zabrał z przyszłości np. karabinu żeby pozabijać templariuszy? Czyli
> de facto nie zniszczył uniwersum przez podróże w czasie.

Z czego co pamiętam pamięć genetyczna Desmonda została całkowicie wgrana system, i testerzy przeszukują w różnych (historycznych momentach) jego pamięć, sytuacja w black flag. Więc teoretycznie można to tłumaczyć wykrzaczeniem się programu, i nawet tym że efekt dziadka nie miałby większego wpływu na zmiany. Mi osobiście średnio ten pomysł podoba, bo wczuwamy się w klimat rewolucji, gdzie nagle rzuca nas na arenę 2 wojny światowej. I w tym momencie możemy się poczuć jakbyśmy grali w dodatek The Saboteur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2014 o 00:35, wieprzak napisał:

Ta gra była grą sci - fi od początku... A jak kogoś nie stać niech nie gra, mnie nie
stać na samochód to jeżdżę komunikacją proste, ale tzn ze przez to, ktoś kogo stać ma
dostać gorszą furę bo mnie na lepszą nie stać? Nie bardzo rozumiem takie podejście, ciężko
pracowałem na to, żeby teraz kupić sobie wymarzone bebechy do mojego blaszaka i chcę
dostać produkt, który zaoferuje mi 100% satysfakcję graficzną i nie tylko. Grafika w
grach się rozwija i wymaga sprzętu, który to pociągnie. Wszystko w jak najlepszym porządku,
oby tak dalej.

O czym ty w ogóle piszesz do mnie człowieku, nic nie napisałem że mnie nie stać po prosstu nie za bardzo widzą mi sie te anomalie przenoszące Arno do realiów II WŚ....

Przestań opowiadać bajki że się rozwija i że na minimalnych detalach jest potrzeba GTX 680 bo to bzdura która została wysłana w eter we współpracy Ubisoftu z Nvidią i tego nie da się ukryć. Pach nagle wychodzą nowe GPU od Nvidii i pach nagle potrzeba 4gb v ramu? Takie kity to można wciskać ludziom ze średniowiecza.

W3 Który bije na głowę AC Unity graficznie i wielkością świata został odpalony płynnie na High w gtx 660 w studiu CD-Projektu, przestańcie usprawiedliwiać niekompetencje Ubisoftu.

Watch Dogs E3 2012 obiecane maliny u kaliny a wyszły co najwyżej zgniłe śliwki. Downgrade taki że szok, wymagania nieadekwatne do tego jak gra hulała, identycznie będzie przy AC Unity


AC III to samo, wtmagania nie zbyt wysokie a gra nawet na obecnych kartach potrafi się dławić, na takim GTX 970 które sobie zakupiłem niedawno czknie i nie trzyma stabilnych 60 klatek.


Wszystko w jak najlepszym porządku, oby tak dalej. Aha czyli chcesz dalej niezoptymalizowane crapy, graficznie nie wiele się różniące od innych gier ale wymagania majace 2x wyższe? To że Ty kupiłęś sobie sprzęt nie znaczy że każdy takowy ma, widać jak głeboko ma PC''towców Ubisoft, bo minimalne powinny byc sporo niższe i nie mówię by były na poziomie wymagań FC 3 ale gdzieś gtx 460 na 100% dałby rade na totalnym low. Ale sądząc po twoich słowach to ostry sponsoring rodziców leci, bo ktoś wydając gruby hajs na kompa nie pisałby takich słów zobaczywszy wymagania Unity. Dobrze że chociaż W3 nie będzie tak przegięty i parę innych prawdziwie NG gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować