Zaloguj się, aby obserwować  
Firefly94

Blitzkrieg 3 - temat ogólny

11 postów w tym temacie

Tematu takowego nie znalazłem, co mnie zdziwiło. Nowy Blitz ma zmienić formułę: trójka będzie darmowym MMO z opcjonalnymi płatnościami (w tym kampanią). Co o tym sądzicie? Dobra decyzja? Moim skromnym zdaniem nie wypali, mimo, iż chciałbym się mylić.
I dla czystej informacji, pierwszy trailer (w języku rosyjskim):
https://www.youtube.com/watch?v=_fZgsyvri-A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że seria skończyla się po ostatnim addonie do jedynki.
A o mikropłatnościach sądze tyle, że gra na pewno nie wyląduje na moim dysku.

Szkoda trochę, bo w jedynkę lubiłem sobie pogrywać czasami.
No ale i tak z "rozrywkowych" drugowojennych strategi mam Men Of War, więc i tak żadna strata praktycznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informacje wymienione przez kolegę Firefly94 są już chyba nieaktualne. Po pierwsze świadczyć o tym może news z gram.pl ( http://www.gram.pl/news/2014/09/18/premiera-blitzkrieg-3-w-2015-roku.shtml), gdzie wyraźnie jest napisane, że gra "trafi do sprzedaży", więc darmowym MMO nie będzie. Bynajmniej darmowym. Ale z wizji MMO także najwidoczniej zrezygnowano, ponieważ mają być dostępne kampanie single player, które będą na tej samej zasadzie, co te z dwóch poprzednich części. Budowania bazy zatem nie będzie, dostaniemy pod komendę określone jednostki, z których jedynie będziemy musieli korzystać (można różnych informacji poszukać w oficjalnym wątku FAQ - http://en.blitzkrieg.com/forum/showthread.php?t=8). Będą trzy kampanie - rosyjska, niemiecka i amerykańska. Kampania radziecka skupi się na zdobywaniu Berlina w 1945 roku, niemiecka na podboju Francji w 1940, a amerykańska będzie rozgrywać się we Włoszech w latach 1943-1944, od Sycylii zaczynając, by później wziąć udział w bitwie o Monte Cassino. Są także ładne zdjęcia jednostek, baz (zabawa w budowanie swoich baz będzie w multiplayerze). Będzie np. niszczyciel czołgów T28/T95, będzie IS-3, nawet Tiger Porsche. No a poza tym, standardowe pojazdy wojskowe. Wszystko warto sobie obejrzeć (jeśli ktoś jest zainteresowany tematem) tutaj: http://en.blitzkrieg.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2014 o 16:10, Firefly94 napisał:

Racja, info miałem - z tego co widać - nieaktualne, za co publicznie przepraszam. :P


Luzik, błądzić rzecz ludzka :)

Dnia 01.11.2014 o 16:10, Firefly94 napisał:

Niemniej, nadal mam mieszane uczucia odnośnie tej odsłony.


A mi się nawet podoba. Zobaczymy jeszcze, jak się ta gra rozwinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce z nią wiązać dużych nadziei, by się nie przejechać. :P Oczywiście, chciałbym by trzymała poziom poprzedniczek (dwójka mi się podobała - wiem, to niepopularny pogląd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2014 o 20:37, Firefly94 napisał:

Nie chce z nią wiązać dużych nadziei


Ja nie wiążę żadnych nadziei, ale te kampanie mogą być fajne. Chyba jeszcze nie było kampanii we Francji widzianej oczami niemców, ani lepiej pokazanej kampanii we Włoszech. Trochę martwi mnie obecność prototypowych jednostek, ale pojawienie się u amerykańców czołgów sojuszników już jest fajne (np. Churchill). Chciałbym tylko, żeby walka nie wyglądała na sztywną i żeby to wszystko nie było takie chaotyczne jak w CoHu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, tematyka ciekawa, ale dla serii ciut odgrzewana. Upadek Francji z perspektywy Niemiaszków był na pewno w dodatku do 1 (tym o Rommlu) i w 2 jako jedna z kampanii; Włochy z kolei były w drugim dodatku do 2., ale nie mam go ograne bo jest niemalże nie do zdobycia. O Berlinie nie ma co wspominać. :P Z kolei motyw z prototypami i "wymianą" jednostek między Jankesami czy Herbaciarzami był już w dwójce. Może wyjdzie z tego coś, może nie - zobaczymy.
I co do CoHa: jakby nie patrzeć, to jest RTS - tam zawsze będzie chaos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Info z 26 lutego - gra zmienia swój model biznesowy, czyli znikają całkowicie mikrotransakcje, wewnętrzna waluta, wszelkie formy dodatkowych płatności w grze, a także system kont premium. Podstawka opiera się na jednorazowej płatności, ale będą ponadto płatne DLC z dodatkowymi kampaniami.

Źródło: http://en.blitzkrieg.com/news/new-business-model

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blitzkrieg 3 pojawił się w Early Access na Steamie. Są dwie wersje: Standard i Deluxe Edition, obie zawierają poprzednie części gry. Premiera przewidywana jest na jesień tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować