Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony ujawniło liczbę abonentów PlayStation Plus

26 postów w tym temacie

Dnia 01.11.2014 o 13:50, Nathnin napisał:

Szkoda tylko że trzeba to miec by na multi grać w gry ;/.


Z tego co wiem, to SONY ma inny punkt widzenia, jeśli chodzi o abonament i multiplayer. Na konsolach Sony można grać za darmo w multiplayera, bo przecież kupujemy grę a nie jej część nie ? Nie trzeba tu abonamentu. MS kradnie pieniążki od osób, które już kupiły grę i wymaga od nich uiszczenia opłaty za coś, czego nie chcą używać, żeby móc odpalić multiplayera :3

Swoją drogą wiadomo, że PS+ to w większości użytkownicy PS3 a nie PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co wiem, to SONY ma inny punkt widzenia, jeśli chodzi o abonament i multiplayer.
> Na konsolach Sony można grać za darmo w multiplayera, bo przecież kupujemy grę a nie
> jej część nie ? Nie trzeba tu abonamentu. MS kradnie pieniążki od osób, które już kupiły
> grę i wymaga od nich uiszczenia opłaty za coś, czego nie chcą używać, żeby móc odpalić
> multiplayera :3
>
> Swoją drogą wiadomo, że PS+ to w większości użytkownicy PS3 a nie PS4.

Złe gadasz! Aby grać w multi na PS4 musisz mieć opłacony abonament! Wiem bo mam PS4 a nie mam PSPlus i o multi mogę zapomnieć :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co wiem, to SONY ma inny punkt widzenia, jeśli chodzi o abonament i multiplayer.
> Na konsolach Sony można grać za darmo w multiplayera, bo przecież kupujemy grę a nie
> jej część nie ? Nie trzeba tu abonamentu. MS kradnie pieniążki od osób, które już kupiły
> grę i wymaga od nich uiszczenia opłaty za coś, czego nie chcą używać, żeby móc odpalić
> multiplayera :3
>
> Swoją drogą wiadomo, że PS+ to w większości użytkownicy PS3 a nie PS4.
To spróbuj zagrać np. w Destiny, oj nie zagrasz na PS4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy ciekawi ile wynosi całkowita sprzedaż konsoli i mamy nadzieję, że niedługo obydwie firmy sprzedające konsole aktualnej generacji podzielą się stosownymi danymi.
Alez juz podano. Ale podejrzewam, ze nie wpasuje sie w to swiatopoglad gram-xbox-one.pl, bo nawet tak ''malo istotna'' wiadomosc jak liczba sprzedanych konsol przez x ostatnich miesiecy jest wrzucona przypadkiem (najwyrazniej nie chcecie by wiecej osob ja zobaczylo). Ale podejrzewam, ze jakby X-Box podal, ze gdzies tam sprzedal wiecej to byscie od razu trabili! (patrz: news gramu o analitykach w sprawie WYGRANEJ X-Boxa w miesacu wczesniejszym)

http://arstechnica.com/gaming/2014/10/updated-numbers-show-ps4-with-at-least-65-percent-of-two-console-market/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2014 o 16:38, Maverick81PL napisał:

Złe gadasz! Aby grać w multi na PS4 musisz mieć opłacony abonament! Wiem bo mam PS4
a nie mam PSPlus i o multi mogę zapomnieć :-(


oO zmienili to ? Wcześniej tego nie było ! W takim razie obie te firmy są skazane na wymarcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> oO zmienili to ? Wcześniej tego nie było ! W takim razie obie te firmy są skazane na
> wymarcie.

Zmienili? Od początku trzeba było mieć PS+, żeby korzystać z multiplayera.
A, że tylko czasami lubię z tego korzystać, to moich pieniędzy za to nie dostaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak chodziło mi o PS3 a nie PS4. Dlatego małe zdziwienie, że nagle zmienili politykę w temacie multiplayera. Pewnie zobaczyli, że MS ma obroty o wiele większe od nich i też chcieli trochę dorobić i wprowadzili nowe zasady na swojej platformie. Przykre, bo kupując grę dostajesz tylko jej część czyli - singleplayer a multiplayer będzie nieczynny do czasu zapłacenia rachunku za niego ;_;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to na którejś konferencji Sony mówiło że nie będzie wymagać opłaconego PS+ do grania na multi (PS4), ale zewnętrzni developerzy mogą sobie zażyczyć abonamentu i wtedy opłacone PS+ wystarcza. PS4 nie mam a tym bardziej każdej gry nie sprawdzałem więc jak to dokładnie weszło w życie nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mowa była o F2P. Do "zwykłych" gier PS+ jest wymagany.

Lekcja na przyszłość: jeżeli nie masz zielonego pojęcia, o czym mówisz, to lepiej o tym nie mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imponujące... szkoda tylko, że ich usługa sieciowa od jakiegoś czasu to zupełne nieporozumienie. Oby coś z tym zrobili.

W sumie z gier na PS4 interesuje mnie tylko Bloodborne, a ten bez opłaconego abonamentu to ledwie namiastka gry. Chyba, że Sony wszystkich zaskoczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2014 o 19:36, Shinigami napisał:

Imponujące... szkoda tylko, że ich usługa sieciowa od jakiegoś czasu to zupełne nieporozumienie.
Oby coś z tym zrobili.

W sumie z gier na PS4 interesuje mnie tylko Bloodborne, a ten bez opłaconego abonamentu
to ledwie namiastka gry. Chyba, że Sony wszystkich zaskoczy ;)


Usługi sieciowe u SONY to zawsze były nieporozumienie. Dopiero niedawno zaczęli sobie ulepszać, choć do tego z xboxa im daleko. Bloodborne akurat jest klonem Soulsów, więc jako takiego multika tam nie ma. Więc dużo nie stracisz. Ciągle jest to gra singlowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Bloodborne akurat jest klonem Soulsów, więc jako takiego multika tam nie ma. Więc dużo nie stracisz. Ciągle jest to gra singlowa.

Chyba nie graliśmy w ten sam tytuł. Inwazje, PvP, rozbudowany (w tej części) co-op, frakcje, informacje od graczy - to wszystko czyni z tej gry coś więcej, niż singlowy (PvE) tytuł. Porównując choćby do czerpiącej garściami z tej serii nowej produkcji CI Games.

Więc bez PSNu to tylko namiastka prawdziwej zabawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Usługi sieciowe u SONY to zawsze były nieporozumienie. Dopiero niedawno zaczęli sobie
> ulepszać, choć do tego z xboxa im daleko. Bloodborne akurat jest klonem Soulsów, więc
> jako takiego multika tam nie ma. Więc dużo nie stracisz. Ciągle jest to gra singlowa.

Myśle że jak miałeś problemy to bardziej z winy naszego polskiego internetu na 2-6mb łączach po 17 do 21 były często lagi, nasze centralki są zapchane większą ilością osób niż powinny obsługiwać. Nowe ujrzymy jak się chyba kable zaczną palić :D. Połączenia traciło się również jak osoba z drugiej strony miał problemy i jego łącze nie ogarniało tematu. Powyżej 10mb gry chodziły bez zastrzeżeń w multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować