Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Alfa Evolve z problemami na PS4; testy przedłużone na wszystkich platformach

15 postów w tym temacie

Po pierwszym dniu Alphy mogę z czystym sumieniem odradzić tą grę każdemu potencjalnemu nabywcy. Matchmaking padł dosłownie po 20 minutach od uruchomienia serverów, non stop wywalało do lobby albo ucinało połączenie z serverem. Gra bardzo źle zoptymalizowana i bądźmy szczerzy mimo że to dopiero Alpha wstydziłbym się na miejscu devsów udostępnienia takiego gniota dla szerszej publiczności. Marazm w samej rozgrywce to już jest masakra , UT2004 był ciekawszy pod względem rozrywki. Dodajmy do tego tylko 4 rodzaje broni przypisanej do każdej klasy postaci i wieje nudą już w przedsionku. Jak lubię stajnie 2k za Borderlandsy tak uważam, że ta gra to jest marny skok na kase i widać, że producent wyłożył kupe kasy za te tak zwane wyróżnienia na targach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu wadliwy firmware co to za nową polityka Sony to ze konsola jest dobra sama w sobie nie znaczy ze wsparcie oraz PR powinny stać na żałosnym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast nie jestem zawiedziona. Fakt, pierwszy dzień alphy sobie odpuściłam, ponieważ były poważne problemy z matchmaking i lobby, natomiast już drugiego dnia nie napotkałam wielu przeszkód. Zdarzało się, że czekanie na rozpoczęcie "meczu" się dłużyło, czasem występowały niespodziewane bugi, jak wpadanie pod teksturę, czy problemy z opuszczaniem statku. Sama rozgrywka jednak mnie nie nudziła, nawet jeżeli np parę razy z rzędu grałam tą samą postacią.
Osobiście już złożyłam pre-order i nie mogę się doczekać daty premiery, aby móc nacieszyć się pełną grą z całą jej zawartością. Chociaż pewnie jeszcze zahaczę o betę, jeżeli będę miała taką możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem na początku ciężko było się zalogować , ale w sobotę wieczorem i niedzielę nie miałem z tym najmniejszych problemów (steam). Gra jest rewelacyjna pod względem audiowizualnym i bardzo udana jeżeli chodzi o rozgrywkę - owszem zdarzyło mi się raz mieć towarzyszy broni , którzy kręcili się bezsensu (jeszcze bardziej ode mnie) ale cóż ,nigdy nie wiadomo na kogo się trafi. Co do optymalizacji - nie zauważyłem problemów - śmiga jak nie alpha (nie, nie mam komputera z nasa). Postacie fajnie wykreowane , a czy ich oraz rodzajów broni za mało ? W l4d też za dużo stuffu nie było :-)
Nie ma co narzekać - dali za darmo pograć, do kupowania nie zmuszają - widać że tytuł niedokończony , ale chyba nikt co do tego nie miał złudzeń ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie licząc problemów z polaczeniem i wywalaniem gry na początku alphy to obyło się bez większych problemów. Gra chodziła dość płynnie. Graficznie prezentuje się całkiem nieźle. Co do gameplayu to tu jak się spodziewałem gra nie jest dla mnie.
O ile zabawa ze znajomymi przy tym tytule może być naprawę świetna to gra z losowymi ludźmi to według mnie lekka porażka. Grając łowcą jeśli trafimy na "nieogarniętych" to zanim się obejrzymy wpadamy na w pełni rozwiniętego potwora. A wtedy bez kooperacji walka jest z góry przesadzona. Gdy udało mi się trafić na dobrze zgrany team to mecze trwały po ok 5min. Według mnie to właśnie balans 4vs1 będzie najważniejsza rzeczą w tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem grać jakoś od soboty popołudniu i nie zauważyłem żadnych bugów. Może miałem po prostu szczęście, ale trzeba przyznać, że gra pod względem technicznym jest całkiem dopracowana.
Co od samej rozgrywki to ja średnio przepadam za co-opem ale stwierdziłem, że spróbuję i grało się całkiem przyjemnie. Poza może dwa rozgrywkami, w których w rolę Trappera wcieliła się jakaś kompletnie nieobeznana osoba i np nie zdejmowała areny mimo, iż Goliath się z niej wymknął a my jako Łowcy zostaliśmy w niej zamknięci.
Zdarzyły mi się także całkiem fajne, prawie 20 minutowe rozgrywki w, której autentycznie można było poczuć się jak na polowaniu na potwora.
Nie pogniewałbym się jednak, gdyby Evolve miało jakiś interesujący tryb dla jednego gracza. Wciskanie co-opów wszędzie na siłę trochę się robi nudne (tak wiem, że tu nie jest na siłę, ale piszę ogólnie) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jedyny problem zauważyłem jak chciałem zagrać z kolegą po przez "party" grę szukało 3-4x dłużej. A tak bez większych problemów (nie licząc kilku sytuacji gdy jeden z łowców po uderzeniu przez potwora znalazł się pod mapą). Ogólnie gra się przyjemnie, ale coś czuję że nie na dłuższą metę. Myślę że fajniej w było jakby akcja miała miejsce na ziemi gdzie polujemy na potwora wśród zrujnowanych dzielnic miasta ahh godzilla ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm:
1:mapy za małe i nie wygodne dla gracza lubi grać potworem .{jak dali średnie/duże OK}
2:łowcy niestety przy lvl 3 "boss" stoją w jednym "słuszny miejscu taktycznym" .
3:mam nadzieję ze inne tryby pokazom ciekawsze i bez stania w jedyny słusznym miejscu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę i też żadnych bugów nie widziałem. Gra śmiga płynnie na ultra choć zdarzały mi się czasem małe spadki klatek w randomowych miejscach( bardzo rzadko ale jednak) ale to pewnie przez to ze miałem grę zainstalowaną na dysku zewnętrznym.

Co do rozgrywki to dla mnie spoko. Wygrałem każdą grę potworem, gra się nim naprawdę fajnie, czuć moc. Jak ludzie są nie ogarnięci to szybko osiągamy trzecią formę a wtedy to już pozamiatane.
Łowcami gra się ciężko, ale to pewnie przez to że ludzie nie ogarniają, jakoś nie ma tej współpracy choć trafił mi się ze dwa razy taki naprawdę ogarnięty team gdzie każdy ładnie wykonywał swoją prace i wtedy gra kończy się w kilka min. Oczywiście trafiają się tardy które wbijaja się w całą ekipe potworem na 1lvl i giną w 2min gry albo łowcy( nie pamietam klasy) zamykający się w arenie.
Kupie o ile dzadzą więcej potworów i postaci i gra będzie rozwijana. Bo kilka mapek, dwa potwory i chyba jak na razie 8 postaci z tego co się orientuję to troszku mało. O ile tyle postaci na start ok to potworów zdecydowanie za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra chodziła bez problemów na najwyższych ustawieniach, a komputer mam 2 letni (grafikę jedynie zmieniałem na 780ti). Jedyne problemy jakie miałem to z matchmakingiem gdy byliśmy w party. Solo znajdowało w miarę szybko, grało się świetnie, chociaż stwierdzam, że monster to ciężki kawałek chleba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gra chodziła super. Jest parę błędów. Na przykład gdy uruchomi się Xbox One ponownie nie zamykając wcześniej gry to serwer wczytuje się w nieskończoność. Nie jest to problem, na pewno to poprawią. Natomiast strasznie denerwują mnie horrendalne czasy ładowania wszystkiego. Najpierw czekanie na serwer, potem wyszukiwanie graczy, ładowanie mapy, ładowanie lobby i dopiero ładowanie samej rozgrywki. Na każdy mecz trzeba czekać około 5 minut przez to. Ale gra jest bardzo miodna i na prawdę przyjemna. Nie jestem tylko pewien jak będzie z podtrzymaniem tego. Wydaje mi się, że gra szybko stanie się monotonna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować