Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

Gadu-Gadu

2431 postów w tym temacie

Witam,

Chciałbym się zapytać czy używanie GG jest bezpieczne? Dokładnie chodzi mi o to czy rozmowy są szyfrowane. W w/w sprawie napisałem do pomocy technicznej GG, ale nikt mi nie odpowiedział. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, że nie są szyfrowane, a jak chcesz mieć rozmowy szyfrowane to napewno są takowe używając Skype - też niezłego komunikatora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 21:07, Velociraptor napisał:

Ja słyszałem, że nie są szyfrowane, a jak chcesz mieć rozmowy szyfrowane to napewno są takowe używając Skype - też niezłego
komunikatora :)


Ale przez Skype nie porozmawiasz z użytkownikami GG :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 21:08, Tomi_323 napisał:

> Ja słyszałem, że nie są szyfrowane, a jak chcesz mieć rozmowy szyfrowane to napewno są takowe używając Skype - też
niezłego
> komunikatora :)

Ale przez Skype nie porozmawiasz z użytkownikami GG :((

zostaje tlen ale nie wiem czy on szyfruje rozmowy ale gg napewno nie bo skod tyle niespodziewanych haków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 21:02, Tomi_323 napisał:

Witam,

Chciałbym się zapytać czy używanie GG jest bezpieczne? Dokładnie chodzi mi o to czy rozmowy są szyfrowane. W w/w
sprawie napisałem do pomocy technicznej GG, ale nikt mi nie odpowiedział. :(


Cóż, jeśli nie jesteś terrorystą to pewnie nikogo specjalnie nie będzie obchodziło, co piszesz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 21:02, Tomi_323 napisał:

Chciałbym się zapytać czy używanie GG jest bezpieczne?

Nie.

Dnia 30.10.2005 o 21:02, Tomi_323 napisał:

Dokładnie chodzi mi o to czy rozmowy są szyfrowane.

Nie, albo bardzo słabo.
Wiele wirusów wykorzystuje gg i podobne komunikatory (zwykle te o największej klienteli) do rozprzestrzeniania się. W najprymitywniejszej postaci podszywają się pod osobę z listy i podają jakiś link w treści rozmowy od osoby z listy kontaktów (są w stanie taką listę skompletować na podstawie zapytań samego działającego komunikatora). W najbardziej zaawansowanej postaci potrafią wykorzystać dziury programowe w samym programie komunikatora powodując np. zawalenie jego stosu programowego, dzięki czemu są w stanie przejąc nad programem zdalną kontrolę z poza komputera i poprzez firewall bo komunikator dostał przecież od użytkownika prawo do komunikacji poprzez otwarte dla niego porty (lub powszechnie używane 80 i 8080). W ten sposób komunkator staje się zombie, który ściąga do komputera właściwy kod wirusa, a ten już robi co mu się tylko podoba włącznie z zarażaniem w ten sam sposób kolejnych komputerów. Tak wygląda bezpieczeństwo GG. Z tego powodu instytucje wymagające bezpieczeństwa swoich sieci zabraniają instalacji tego typu (powszechnie dostępnych) programów komunikacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 21:56, Olamagato napisał:

> Chciałbym się zapytać czy używanie GG jest bezpieczne?
Nie.


No ale ja muszę korzystać z takiego typu progów. to który mam wybrac ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2005 o 22:25, Tomi_323 napisał:

No ale ja muszę korzystać z takiego typu progów.
to który mam wybrac ??


Mniej popularnego. Na inne komunikatory od GG wirusów chyba nie robią. Chyba mówię, bo ja też zdaje mi się nigdy nie dostałem wirusa nawet jak korzystałem z GG. A teraz używam tlena i sporadycznie Jabbera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mamy dobrego antywirusa, korzystamy z alternatywnej dla IE przeglądarki (Firefox, Opera czy cokolwiek innego), to ja nie widzę problemu. Wirus się nie przedostanie, a jeśli chodzi o szygrowanie... Jeśli nie planujecie zamachów terrorystycznych, a macie odpowiedniego firewalla/anty-trojana/anty-spyware, to nie ma się czego bać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wielu ma swoje konto na GG. Ja także ale korzystam tylko z numeru kontaktowego pod innym komunikatorem.
Tlena i poczty o2 nie lubię bo wiem, że jeśli nie czyści się kompa po siedzeniu w i-necie, to jest możliwość odszukania loginu i hasła.
Proponuję, abyś założył sobie konto GG dla kontaktu ze znajomymi ale korzystał z tego numeru pod innym komunikatorem. Nie będę polecał żadnego bo rad znajdziesz b.wiele. Jeśli nie obawiasz się ingerencji ;) obcych :) na swoim kompie, to tlen też może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dotyczące GG (na tle psyho :P).

GG - to średniak. Obsługuje tylko gg. Często się wiesza... Dlaczego jest taki popularny? Dlaczego Polacy nie używają chociażby ICQ?. To jest moje małe pytanie.

Sam jestem zmuszony używać i Tlen''a, i ICQ. (Bo miranda mi nie przypadła do gustu ^_^).
Wiem ,że to troszkę nie na temat :P Ale no cóż... jestem ciekaw waszej opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gg jest bespieczne pod warunkiem ze nie masz zainstalowanej pluskwy w kompie. jesli ktos ja ma to mu wspulczuje. wtedy mozna wszystko zrobic z kompem nawet format

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 08:40, Valed napisał:

A ja mam pytanie dotyczące GG (na tle psyho :P).

psychologicznie:
- siła przyzwyczajenia
- słodkie emotki ;)
- koledzy którzy przesiedli się na tlen, i tak mogą ze mną rozmawiać ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 08:40, Valed napisał:

A ja mam pytanie dotyczące GG (na tle psyho :P).

GG - to średniak. Obsługuje tylko gg. Często się wiesza... Dlaczego
jest taki popularny?
Dlaczego Polacy nie używają chociażby ICQ?. To jest moje małe pytanie.

Sam jestem zmuszony używać
i Tlen''a, i ICQ. (Bo miranda mi nie przypadła do gustu ^_^).
Wiem ,że to troszkę nie na temat :P Ale no cóż... jestem
ciekaw waszej opinii.


-jak już napisał TYHE emotki rządzą
-gg jest napisany tak żeby każdy, nawet najmniej doświadczony użytkownik PC mógł go sobie ściągnąć, zainstalować w 2min a po tym zacząć go używać. Wątpie natomiast żeby 50 letnia osoba miała ochotę konfigurować np. Mirande. W skrócie GG- także dla idiotów (to taka mała parafraza media markt;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lekarstwem na wszystkie Wasze bolaczki jest Jabber.
Otwarty protokol, mnostwo serwerow, transporty do innych sieci, klienta wybierasz sam sposrod bardzo duzej ich ilosci (wiekszosc obsluguje SSL).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 21:02, Tomi_323 napisał:

Witam,

Chciałbym się zapytać czy używanie GG jest bezpieczne? Dokładnie chodzi mi o to czy rozmowy są szyfrowane. W w/w
sprawie napisałem do pomocy technicznej GG, ale nikt mi nie odpowiedział. :(


O bezpieczeństwie już wspomnienli. Ale jeśli chcesz mieć szyfrowane rozmowy, to wiem, że jest wtyczka do konnekta (multikomunikator), która to zapewnia. Nie wiem jednak na jakies zasadzie działa i raczej coi z którymi rozmawiasz też będą musieli tą wtczke mieć włączoną (czyli musieli by się przesiąść na konnekta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz używać Mirandy(tm) łączy ona wszystkie komunikatory( tlen GG Yahoo ICQ Yabber) w zależności od zainstalowanuch wtyczek a przy tym jest bezpieczna - ma antwira który komunikuje sie z bazą prez neta. Trochę to (szczególnie przy modemach) zwalnia ale ogólnie jest OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować