Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

Gadu-Gadu

2431 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2006 o 17:05, Słupek napisał:

A po co gadać przez transport, skoro można od razu na jabberze :)

Ino ludzie jak te muchy - popularne, to musi być dobre. Ino dlaczemu google gadu-gadu jako swego protokołu nie wybrał ino jabbera? Pewnie dlatemu, iż się nie znu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2006 o 17:08, AgayKhan napisał:


> A po co gadać przez transport, skoro można od razu na jabberze :)
Ino ludzie jak te muchy - popularne, to musi być dobre. Ino dlaczemu google gadu-gadu jako
swego protokołu nie wybrał ino jabbera? Pewnie dlatemu, iż się nie znu.

Google gadu-gadu? Google talk z tego co wiem jest na jabberze oparty :) A gg to miała być taka polska podróbka ICQ. Szkoda, że tlen.pl tak przerobił protokół jabbera, że ich wersja przestała być kompatybilna z tymże, wtedy może ich komunikator byłby popularniejszy i stanowił realną konkurencję dla GG. Bo jabber nie wspierany przez żadną firmę raczej polskiego internetu nie zawojuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.08.2006 o 17:29, Słupek napisał:

Google gadu-gadu? Google talk z tego co wiem jest na jabberze oparty :)/ciachu, ciachu/. Bo jabber nie wspierany przez żadną firmę raczej polskiego internetu nie
zawojuje.

Wiesz, każda firma liczyłaby na zyski. A tu pech. Jabber nie zmusza do korzystania z konkretnego komunikatora, może być tkabber, Gaim, Kopete, i inne takie. A tam reklam nie da się wsadzić. I kasy nie da się wyciągnąć.
Ja mam jabbera i jestem bardzo zadowolony. Bardzo. Akurat osoby, z którymi się najczęściej komunikuję stosują jabbera. I to jest dla mnie najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2006 o 17:38, AgayKhan napisał:

A tam reklam nie da się wsadzić.
I kasy nie da się wyciągnąć.

Jak sie chce, to wszystko się da zrobić. Nie wiem, jakoś Spik i Stefan są oparte na jabberze, a producentom tych programów takie coś musi przynosić zyski, bo by zrezygnowali dawno.

Dnia 03.08.2006 o 17:38, AgayKhan napisał:

Ja mam jabbera i jestem bardzo zadowolony. Bardzo. Akurat osoby, z którymi się najczęściej
komunikuję stosują jabbera. I to jest dla mnie najważniejsze.

U mnie niestety rządzi gg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to mój problem o którym pisałem parę postów wyżej już zniknął, po jakimś czasie numer sam mi się odblokował :)
ale nie o tym teraz chciałem pisać, właśnie zmieniłem komunikatora ze zwykłego GG na Mirandę i muszę przyznać, że to całkiem fajnie się prezentuje :) ma dużo przydatnych opcji, ale mam kilka malutkich problemów, otóż nie wiem jak zrobić aby opisy pod kontaktami były większe, bo jak narazie to są strasznie małe i często mam trudności z ich odczytaniem :/ chciałbym też się dowiedzieć gdzie w programie można ustawić aby po włączeniu Mirandy odrazu mnie łączyło, bo jak narazie po uruchomieniu zawsze jestem rozłączony, duża ilość opcji ma jednak swoje wady przez które nie mogę się doszukać gdzie to ustawić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś na dobrej drodze, ale dołącz się lepiej do braci jabberowej ;) Bo razom nas bahato ;p Ja ze swojej strony polecam komunikator Psi-pedrito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2006 o 19:00, cinus` napisał:

ale nie o tym teraz chciałem pisać, właśnie zmieniłem komunikatora ze zwykłego GG na Mirandę
i muszę przyznać, że to całkiem fajnie się prezentuje :)


Dobry wybór :) Szkoda tylko, że nie chodzi pod Linuxem...

Dnia 03.08.2006 o 19:00, cinus` napisał:

ma dużo przydatnych opcji, ale mam
kilka malutkich problemów, otóż nie wiem jak zrobić aby opisy pod kontaktami były większe,
bo jak narazie to są strasznie małe i często mam trudności z ich odczytaniem :/


"Opcje" -> "Lista kontaktów" -> "Tekst listy" i masz po prawej u góry rozwijane menu, musisz tam znaleźć "Opisy stanu" albo coś podobnego, są chyba na samym końcu, i zmienić wielkość czcionki przyciskiem obok.

Dnia 03.08.2006 o 19:00, cinus` napisał:

chciałbym też
się dowiedzieć gdzie w programie można ustawić aby po włączeniu Mirandy odrazu mnie łączyło,
bo jak narazie po uruchomieniu zawsze jestem rozłączony, duża ilość opcji ma jednak swoje wady
przez które nie mogę się doszukać gdzie to ustawić :/


Do tego juz potrzeba wtyczki, konkretnie StartUp Status, do pobrania np. stąd: http://www.komunikatory.org/download,100,2,10,1,1,0.html :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2006 o 08:47, Maker3 napisał:

czy można jakoś zarejestrować się na gg bez instalowania ich oprogramowania

Idziesz do dowolnej kafejki, rejestrujesz konto, wylogowujesz się, usuwasz profil i finito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 09:42, Olamagato napisał:

> czy można jakoś zarejestrować się na gg bez instalowania ich oprogramowania
Idziesz do dowolnej kafejki, rejestrujesz konto, wylogowujesz się, usuwasz profil i finito.

Nie było to konieczne, w Mirandzie była możliwość założenia konta na gg.

Ale dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

własnie przymierzam się do mirandy; tylko słyszałem, że jeżeli ktoś korzysta z innego programu niz gg, to moze stracic nr gg-owy (podobno uzywanie innego klienta jest niezgodne z regulaminem);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

owszem jest niezgodne z regulaminem gg :) jak na razie nie bylo jeszcze takiego przyapdku kiedy by gadu-gadu zablokowalo komus numer z tego powodu ale kiedys moga zaczac to robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę ja nie chce żeby mi kasowali numer za to, że korzystam z Konnekta.
To co oni umieścili w tym regulaminie jest trochę niedorzeczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a niby dlaczego niedorzeczne? to ich siec wiec dlaczego ktos ma korzystac z ich sieci nie korzystajac z ich komunikatora - czyli zmniejszajac wplywy z reklam ?

to bardzo dorzeczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja myślałem - że poprostu przechodząc na innego klient tracisz nr gg i musisz nowe konto założyć, ale blokowac całkowicie dostępu z innych klientów to raczej niebędą... przecież w gg można kontaktowąć się z innymi sieciami (klientami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 11:11, Bagieta napisał:

A jeśli ktoś i tak nie ma zamiaru korzystać z tych reklam, to chyba może mieć innego komunikatora,
mnie te reklamy zawsze denerwowaly.


Nie, nie może. Jak ktoś nie chce oglądać reklam, może nie korzystać z sieci Gadu-Gadu. Korzystanie z innych programów do łączenia się z GG jest - przynajmniej w teorii - zabronione. W praktyce nie będą kasować numerów, jak sami przyznali.

Ich komunikator, ich inwestycja w serwer, łącza, ich prawo do zysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no chyba nie bardzo :) niby w jaki sposob mozna korzystajac z gg kontaktowac sie z kims kto ma skype czy tlen ?czy tez konekta?

ja nie znalazlem takiej mozliwosci za to w druga strone czesto to jest mozliwe (np w tlenie czy wp kontakt)
komunikatory te korzystaja z sieci gadu-gadu w sposob nielegalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować