Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

Gadu-Gadu

2431 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2006 o 11:14, morthi napisał:

to nie korzystaj z gadu-gadu ale korzystajac z innego komunikatora lamiesz regulamin sieci
gadu-gadu

O jej, to straszne, to chyba tak jakbym łamał prawo.
Ty używasz oryginalnego GG??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 11:14, Martimat napisał:

ja myślałem - że poprostu przechodząc na innego klient tracisz nr gg i musisz nowe konto założyć,
ale blokowac całkowicie dostępu z innych klientów to raczej niebędą... przecież w gg można
kontaktowąć się z innymi sieciami (klientami)


Nie można kontaktować się z innymi sieciami. Można z innymi programami, albo transportami Jabbera, które obsługują protokół GG.

A blokować nie będą, choćby z tego powodu, że to zmiejszyłoby zyski z reklam. Raz, że ludzie których by zbanowali przekonaliby znajomych do porzucenia GG. Dwa, że ich statystyki nie byłyby już tak imponujące i reklamodawcy mogliby zrezygnować z ich usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiecie - do gg jestem zmuszony w pracy; sam mam skypea i icq i to mi wystarcza;

ale tu obok mnie siedzi osoba która na gg rozmawia z ludzmi z tlenu - no przeciez jak ktos do ciebie z innej sieci zagada to mozesz go dodac do kontaktów? czy nie?

to tak łopatologicznie proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 11:16, W3 napisał:

Ich komunikator, ich inwestycja w serwer, łącza, ich prawo do zysków.

To ci co nie używają prawdziwego GG tylko zamienniki to pasożyci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 11:24, Martimat napisał:

wiecie - do gg jestem zmuszony w pracy; sam mam skypea i icq i to mi wystarcza;

ale tu obok mnie siedzi osoba która na gg rozmawia z ludzmi z tlenu - no przeciez jak ktos
do ciebie z innej sieci zagada to mozesz go dodac do kontaktów? czy nie?

to tak łopatologicznie proszę


Nie.
Program Gadu-Gadu łączy się tylko i wyłącznie z serwerami Gadu-Gadu, w ramach protokołu o tej samej nazwie. Jeśli już ktoś rozmawia z aplikacji gg.exe z kimś kto ma Tlena, to ten posiadacz Tlena musi mieć numer GG i korzystać z pluginu w programie Tlen.pl. Chyba że ma jakiś dziwny plug-in do gg.exe albo Tlena ze skórką jak w GG... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to ja juz zgłupiałem - chcę miec program, dzieki któremu pogadam sobie bez przeszkód z ludzmi z różnych sieci, jesli podadza mi nr gg albo tlenu itd.

myslałem, że jak przejdę na mirande to połącze icq , gg ... w jedno ! dzieki pug-inom oczywiscie



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 11:39, Martimat napisał:

no to ja juz zgłupiałem - chcę miec program, dzieki któremu pogadam sobie bez przeszkód z ludzmi
z różnych sieci, jesli podadza mi nr gg albo tlenu itd.

myslałem, że jak przejdę na mirande to połącze icq , gg ... w jedno ! dzieki pug-inom oczywiscie


Owszem, połączysz. Co prawda korzystanie z GG będzie w takim przypadku niezgodne z regulaminem, ale zablokowanie numeru Ci raczej nie grozi. Poniżej treść listu od firmy Gadu-Gadu Sp. z o. o. w tej sprawie:

Witamy,

Z uwagi na zapytania Użytkowników dotyczące nowego regulaminu Gadu-Gadu,
w tym w szczególności w odniesieniu do punktu 11 mówiącego o używaniu
innych programów służących do łączenia się z siecią Gadu-Gadu,
pragniemy przedstawić jednoznaczną interpretację regulaminu firmy Gadu-Gadu
w celu rozwiania wątpliwości:

Punkt 11 regulaminu nie dotyczy bezpośrednio Użytkowników sieci Gadu-Gadu,
lecz firm/przedsiębiorstw/producentów innych programów komputerowych, które
bez ustaleń z firmą Gadu-Gadu łączą się z siecią Gadu-Gadu, naruszając w ten
sposób zasady bezpieczeństwa w sieci Gadu-Gadu, a także zasady uczciwej
konkurencji.

Firma Gadu-Gadu nie będzie zatem egzekwować postanowień punktu
11 bezpośrednio od Użytkowników.

Mamy nadzieję, że powyższa informacja wyjaśnia ostatecznie i jednoznacznie
dyskusyjną część regulaminu.

(źródło: http://lebkowski.info/arch/2006/05/gadu-gadu_strzela_samoboja )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O miło, że to wkleiłeś. Swoją drogą nigdy się nie interesowałem tym, czy postępuję słusznie, czy nie używając np. spika i ten punkt w odniesieniu do użytkownika wydawał mi się lekko mówiąc niepoważny. No ale teraz jest wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 11:44, W3 napisał:

Firma Gadu-Gadu nie będzie zatem egzekwować postanowień punktu
11 bezpośrednio od Użytkowników.

To chyba esencja tego postu, oni poprostu napisali, że będą kłócić sie z firmami robiącymi zamienniki, a nie będą ruszać użytkowników, dobrze to rozumiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w mysltego co napisalo gadu-gadu nie :) mzoesz spac bezpiecznie korzystajac z innego programu :)

tej wypowiedzi firmy nie znalem :) i bardzo mnie ona cieszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gadu-Gadu co raz częściej ostatnio mnie zawodzi. Mnóstwo błędów które zamykają program itp. Reinstall nie pomógł oczywiście ... ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 12:01, WorldWar3PL napisał:

Gadu-Gadu co raz częściej ostatnio mnie zawodzi. Mnóstwo błędów które zamykają program itp.
Reinstall nie pomógł oczywiście ... ehh


Ktoś kiedyś opublikował nawet w internecie dzieło pt. "101 błędów w Gadu-Gadu" czy jakoś tak. Oczywiście, było o najczęstszych bugach GG, które pamiętam jeszcze z wersji 4-cośtam... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na próbę założyłem sobie konto Google Talk. Komunikator tak prosty, że aż prostacki, ale przynajmniej współpracuje z siecią jabber i informuje o nowej poczcie na gmail. Ogólnie, nie jest źle, ale przydałoby się trochę go dopracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te nowe gadu-gadu 7.5 beta jest dobre ;). Nie dość, że da się słuchać radia, to jeszcze nie obciąża za bardzo łącza. Podczas gry w Quake''a 2 i słuchania radia, ping wcale mi nie skacze >!< >!< >!<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2006 o 12:27, Słupek napisał:

Na próbę założyłem sobie konto Google Talk. Komunikator tak prosty, że aż prostacki, ale przynajmniej
współpracuje z siecią jabber i informuje o nowej poczcie na gmail. Ogólnie, nie jest źle, ale
przydałoby się trochę go dopracować.


Na szczescie to caly czas beta, wiec moze juz niedlugo doczekamy sie jakis zmian ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Gdy kumpel przysle mi jakis link na gg. I gdy chce na niego kliknac to sie wogule nie da probuje i probuje i nic. Powiedźcie w czym jest rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować