Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

Gadu-Gadu

2431 postów w tym temacie

Właśnie przesiadłem się na AQQ. GG stało się tak komeryjnym badziewiem, że aż głowa boli. Dziwie się, że wytrzymałem na nim tak długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2010 o 21:10, Izrafel92 napisał:

Sam od jakiegos czasu mam AQQ. Wydaje sie lepsze, niz gg choc i tu od czasu do czasu
sa problemy.

Mi głownie chodziło o to aby pozbyć się tego całego komercyjnego badziewia, które dodali w ostatnich latach oraz brak reklam. Jestem zadowolony z przesiadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2010 o 18:11, Killinginno napisał:

> Właśnie przesiadłem się na AQQ.
z AQQ jest tak że można rozmawiać z osobami które są na GG? Czy one muszą też mieć AQQ?


Możesz rozmawiać bez żadnych przeszkód. Jedynie nie ma ostatnio wprowadzonego "piórka", czyli nie będziesz widział czy osoba z którą rozmawiasz właśnie coś pisze i vice versa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2010 o 18:11, Killinginno napisał:

> Właśnie przesiadłem się na AQQ.
z AQQ jest tak że można rozmawiać z osobami które są na GG? Czy one muszą też mieć AQQ?


Oczywiście że można, żaden mój znajomy nie ma AQQ.
Polecam AQQ nie ma reklam (prócz wiadomości jak się odpala komunikator o kodzie za który można coś tam ściągnąć), ani innych komercyjnych bzdur jak gry itd.
Minusem jest prostszy wygląd, ale zależy co kto lubi, bo te z najnowszych gg są moim zdaniem już przesadzone.
Komunikator się nie wywala, działa szybciej i nie ma błędów. Oczywiście jeśli gg ma jakąś awarię to nie pogadamy sobie też, ale z tym już nic specjalnie nie da się zrobić.

Evertsen_Dante
Nie ma "piórka"? Przecież jest napisane czy ktoś coś pisze czy nie o ile się nie mylę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2010 o 18:17, KrzyniuBDG napisał:

Minusem jest prostszy wygląd, ale zależy co kto lubi, bo te z najnowszych gg są moim
zdaniem już przesadzone.

Kit z wyglądem, ja i tak na to nie zwracam uwagi.

Dnia 21.12.2010 o 18:17, KrzyniuBDG napisał:

Komunikator się nie wywala, działa szybciej i nie ma błędów. Oczywiście jeśli gg ma jakąś
awarię to nie pogadamy sobie też, ale z tym już nic specjalnie nie da się zrobić.

To akurat chyba rzadko się zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2010 o 18:25, KrzyniuBDG napisał:

A i dla mnie największa wada - brak korekty błędów, jednak o ile się nie mylę można zainstalować
sobie dodatkową wtyczkę dodającą podkreślanie błędów.

To nic strasznego, zawsze się znajdzie ten błąd przed wysłaniem, a jak nie to zawsze można napisać jeszcze raz poprawnie, nic się przecież nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanie odnośnie skórek w GG10. Kiedy wybieram skiny w internecie to jest np. jakiś rysunek tam gdzie jest lista kontaktów. Ale u mnie tego nie ma tylko normalnie jest biało i lista kontaktów mam tylko kolory takie jak wybieram w skinie. Da się to jakoś zmienić czy to tak ma być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2010 o 18:17, KrzyniuBDG napisał:

Minusem jest prostszy wygląd

Hmm... Mnie właśnie prosty wygląd przekonał do przesiadki. Dzielnie trzymałem się starego GG 7.7.1 bodajże, ale coraz mniejsza kompatybilność z GG10 zmusiła mnie do aktualizacji programu. Wytrzymałem z tym badziewiem chyba z dwa miesiące, ale tak jak stare GG miałem non stop w tle, tak nowe GG odpalałem raz na 2-3 dni i to też tylko na parę minut żeby sprawdzić czy ktoś czegoś ode mnie nie chce. AQQ oprócz tego, że wygląda normalnie, prosto i czytelnie to nie atakuje mnie regularną salwą reklam i pop-upów, nie wysyła żadnych kretyńskich wiadomości i informacji, nie narzuca mi żadnych dodatków czy nowych skórek i działa zdecydowanie szybciej. Starsze wersje GG były naprawdę dobre, bardzo lubiłem ich używać, ale od jakiegoś czasu brzydzę się nawet na to wyrzygać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pidgin = minimalizm + świetne działanie. Idealny komunikator [ a nie program zajmujący megabajty dźwiękami i milionem graficzek i innych dupereli ].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam używam WTW2. Tutaj minimalizm nie jest cechą tylko wynika z definicji, program nie ma emotek, ikonek, dźwięków, skórek, to surowa, żrąca tyle co nic ramka do wiadomości. I obsługuje dużo protokołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, gdzie to mogę zgłościc jeden z urzytkowników GG(nie mój znajomy), ma non stop opis Mnie i inne osoby prowokujący do włazenia na stronę z wirusem a zarazem obrażającym tekstem w stylu

"Ten podemną musi zrobić 100 pompek albo pała. Nie ma ociągania"

Probowałem się z nim pomówić to ten 1.Wmawia że to nie on wystawil opis a bot 2.po jakimś czasie się nie odzywa (prawdopodobnie ustawił sobie ignorowanie wiadomości odnieznajomych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie GG10 i zauważyłem, że mój system zwolnił. Nie wiem jak wam, ale dla mnie to dziwne, że jeden mały programik tak spowalnia system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 19:36, Ecko09 napisał:

Nie wiem jak wam, ale dla mnie to dziwne,
że jeden mały programik tak spowalnia system.

W takim razie polecam przeniesienie się na jakiś multikomunikator. W większości przypadków działają o wiele szybciej i zajmują mniej miejsca na dysku. Ja np. używam AQQ i nie żałuję, zwłaszcza, że jest bardzo łatwy w obsłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować