Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

Gadu-Gadu

2431 postów w tym temacie

Nie wiem jak Was, ale mnie strasznie w GG denerwuje wysyłanie reklam czy jak to zwał oraz wiadomości typu "klątwa Voodoo i Cthulhu idzie zginiesz za 108 dni".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łańcuszki?Blokaduszki i stronka na opisie: www.zanimnapiszesz.info

Sorry że taka chamska, ale skuteczna, a na reklamy były jakieś programiki małe, ale już nie pamiętam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 21:14, zerohunter napisał:

Łańcuszki?Blokaduszki i stronka na opisie: www.zanimnapiszesz.info

Sorry że taka chamska, ale skuteczna, a na reklamy były jakieś programiki małe, ale już
nie pamiętam...


Nieco brutalne:) Mimo to zgadzam się z tym. Blokady chyba nie są zbyt skuteczne, ponieważ każdy z tych bzdetów wysłany został z innego numeru. Skoro działa to może warto spróbować, chociaż boję się, że to może być jak ze środkami owadobójczymi. Odpędza karaluchy ale i motyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 20:31, Grinczar napisał:

Szkoda, że tylko
gracze (przynajmniej w większości) używają xFire, a nie wszyscy. Ale w końcu został on
zaprojektowany z myślą o nas - graczach, więc nie można tak narzekać.


Xfire też doskonały nie jest ;) Ba, ja go z kilku powodów nie trawię, ale i tak używam, potrzebny do komunikacji z paroma osobami. Imo najlepszym protokołem jest Jabber, jednak w Polsce coś mało popularny. Bo trzeba pomyśleć nad nickiem, nad serwerem oraz jakiego komunikatora chcemy używać, a gg od razu oferuje swój (bardzo nieciekawy) komunikator i generuje numer (też głupie rozwiązanie ułatwiające przesyłanie łańcuszków niewinnym ludziom, ale cóż...). A o jakimkolwiek szyfrowaniu można zapomnieć...

Rob Sonky - co do blokowania niechcianych łańcuszków - da się to łatwo rozwiązać ale coś wątpię żeby wrzucono odpowiednią funkcję do tego w oficjalnym komunikatorze. W linuksowym Kadu dość dobrze to rozwiązano - jeśli pisze do ciebie osoba spoza listy wysyłana jest do niej wiadomość przez program (coś, że jest to zabezpieczenie przeciwko botom i jeśli chcesz porozmawiać musisz wysłać wiadomość o treści "cośtamcośtamcoś"). Wtedy nasz rozmówca musi nam wysłać taką wiadomość, po czym dstaje potwierdzenie od programu że wszystko jest ok i teraz może się przedstawić ;) Widziałem to u znajomca, sam używam Pidgina, bo komunikuję się przez kilka protokołów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema.Ma ktoś z Was "gadulca" na komórce? Jakie są rzeczywiste koszty za niego?Chodzi mi szczególnie jak naliczają opłaty za transfer.Czy gdy mam go włączonego to wtedy właśnie nalicza mi kasę czy jak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:01, Damian14BO napisał:

1,50 brutto / tydzien. Zadnych oplat poza tym nie ma. Subskrypcje mozna latwo rozwiazac
(jednym SMS-em).


No ale we wszystkich "instrukcjach" pisze ,że ponosi się koszty za transfer danych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 17:48, 663marcin napisał:

No ale we wszystkich "instrukcjach" pisze ,że ponosi się koszty za transfer danych...

Bo ponosi się te koszty, ale są one niewielkie... Nie masz się co przejmować. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 17:51, xbit71 napisał:

> No ale we wszystkich "instrukcjach" pisze ,że ponosi się koszty za transfer danych...

Bo ponosi się te koszty, ale są one niewielkie... Nie masz się co przejmować. ;]


Ale chodzi mi o to kiedy one są naliczane.Gdy mam włączone Gadu-gadu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 22:18, 663marcin napisał:

Ale chodzi mi o to kiedy one są naliczane.Gdy mam włączone Gadu-gadu?

Tak, wtedy też. Ale naprawdę są one malutkie... Nawet ich nie zauważysz, seriously.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 22:20, xbit71 napisał:

> Ale chodzi mi o to kiedy one są naliczane.Gdy mam włączone Gadu-gadu?
Tak, wtedy też. Ale naprawdę są one malutkie... Nawet ich nie zauważysz, seriously.


Mam nadzieję,że ich nie zauważę xD.Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 21:14, zerohunter napisał:

Łańcuszki?Blokaduszki i stronka na opisie: www.zanimnapiszesz.info

Sorry że taka chamska, ale skuteczna, a na reklamy były jakieś programiki małe, ale już
nie pamiętam...


Na reklamy w GG to jakiś program o nazwie bannerGGkiller czy jakoś tak , sam go miałem kiedyś bo mnie to wkurzało . I naprawde pomogło niebyło reklam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 10:00, łidżet napisał:

Czyli za wysłanie wiadomości na gg płacę!


Zależy jakie to gg czy przez web czy takie coś jak zrobiła era. EraGG płacisz raz na tydzień bodajże 1,25 zł i korzystasz do woli a jeśli to jest gg web do płacisz normalnie za połączenie z internetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mogliby zrobic cos takiego w GG - jak wysylanie smsow z puli multiboxa (orange).

jest taki fajny mod do AQQ który własnie tak robi - wtedy nasze smsy wygladaja jak wyslane z telefonu i pozbawione sa reklam - niestety darmowych m-cznie jest 30 tylko - chociaz ja mam ich ponad trzysta - pozostalosc z okresu kiedy sie jeszcze kumulowaly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z gg. Zainstalowałem wczoraj router netegar do sieci lan(mam internet kablowy)zainstalowałem routera. gg i skype działało przedtem. Teraz gg nie chce się włączyć a skype cały czas wyszukuje...co sie stało ;/ wiecie?a i jak podłączyłem router to zmieniły mi sie IP
dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 12:23, Maciek2194 napisał:

mam problem z gg. Zainstalowałem wczoraj router netegar do sieci lan(mam internet kablowy)zainstalowałem
routera. gg i skype działało przedtem. Teraz gg nie chce się włączyć a skype cały czas
wyszukuje...co sie stało ;/ wiecie?a i jak podłączyłem router to zmieniły mi sie IP
dzięki


Coś masz poblokowane może.
BTW gg to delikatnie mówiąc nie najlepszy komunikator. Ja korzystam od jakiegoś czasu z AQQ, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byc moze masz poblokowane porty. GG korzysta z 8074, Skype bodajze z 443. Aby je odblokowac: Panel sterowania > Polaczenia sieciowe > <nazwa twego polaczenia> > PPM > Wlasciwosci > Zaawansowane > Ustawienia > Dodaj port. Podajesz numer i voila. Jesli w przypadku Skype''a nie zadziala odblokuj jeszcze port 80.
Nie gwarantuje, ze rozwiaze to twoje problemy. Mozesz tez pobawic sie ustawieniami routera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 12:58, Damian14BO napisał:

Byc moze masz poblokowane porty. GG korzysta z 8074, Skype bodajze z 443. Aby je odblokowac:
> Wlasciwosci > Zaawansowane > Ustawienia > Dodaj port. Podajesz numer i
voila. Jesli w przypadku Skype''a nie zadziala odblokuj jeszcze port 80.
Nie gwarantuje, ze rozwiaze to twoje problemy. Mozesz tez pobawic sie ustawieniami routera.

ale przed routerem działało ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować