Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wszystkiemu winien Intel!

79 postów w tym temacie

Dnia 14.07.2006 o 19:44, grah napisał:


w sumie daje to okolo 5k zl, za nie taki super hi tech komputer...

No a według mnie to tak wygląda przeciętniak:
procesor- 800zł
grafika-700zł9 Geforce 7300GT )
-pamiec-300zł (512-150zł)
dyski-250z (120GB)
plyta-300zł (MSI)
dvd-140zl (NEC)
monitor LCD 900zł (widziałem takie LCD firmy Samsung i LG
====1700zł za te pieniadze kupi się przecietnego kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 19:48, Filip92 napisał:

> w sumie daje to okolo 5k zl, za nie taki super hi tech komputer...
No a według mnie to tak wygląda przeciętniak:
procesor- 800zł
grafika-700zł9 Geforce 7300GT )
-pamiec-300zł (512-150zł)
dyski-250z (120GB)
plyta-300zł (MSI)
dvd-140zl (NEC)
monitor LCD 900zł (widziałem takie LCD firmy Samsung i LG
====1700zł za te pieniadze kupi się przecietnego kompa


Przerzuc 200 albo 300 zł z procesora na grafike, bo teraz grafika jest wazniejsza, a procek za 500 zł to odpowiednik 3000 MHz, wiec zupelnie dobry. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej rozsmiesza mnie komentarz w stylu "AMD jest lepszy od Intela..." na jakiej podstawie tak twierdzicie? Jakos nie wydaje mi sie... czasami wystarczy pomyslec zanim cos sie napisze... Tak samo jak bzdurne teorie Pana Marka Rein-a. Przeciez nikt nie zmusza do kupowania takich rozwiazan... nikt jakos nie czepia sie Ati za ich uklad x200 rownie powszechnie stosowany... Nvidii za ich uklady Go... ale nie ma jak to pojechac Intela... <jupi> .... zalosne... Producenci gier niech zaczna skupiac sie nad swoja praca a nie marudzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damn, ja bez problemu gram na karcie, która kosztowała nieco powyzej 600 zł, a obecnie pewnie kreci się gdzieś w okolicach 400, a tutaj wyskakuja z kartami za 1000+. Czemu jakos nie jestez zaskoczony? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byzydura... kolejny medialny misz masz. Ci co kupują płyty główne ze zintegrowanymi kartami graficznymi nie składają tych komputerów do gier, tylko do pracy. A że intel dla takich ludzi ma dobrą ofertę to tylko ich zysk, a dla innych sól w oku.
Ktoś kto chce mieć komputer do grania przeważnie zostanie odpowiednio pokierowany w sklepie komputerowym.

Miałem i komputer na INTELU i na AMD, cóż... intel sprawdzał się lepiej. A korzystam z komputera pod każdym kątem, nie tylko gry, filmy i muzyka, jak zapewne znakomita większość z Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo w ogóle się jeszcze okaże, że to przeze mnie (konsolowca) upadnie rynek gier na PC. Będą nas wyłapywać na ulicach i palić oficjalnie na stosach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@neozeus a jak okaze sie ze znajda dowody na to ze miales kiedykolwiek intela to przed spaleniem na stosie naznacza sie pieczatka na czole rozgrzana w ogniu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja również kiedys posiadałem Intel i nie narzekam na niego, ale jednak nie jestem za zintegrowaną grafiką, nie żebym krytykował ale faktem jest, że nie jest to sprzęt na nowości na rynku gier :/ Teraz jestem szczęśliwym posaidaczem AMD i jestem bardzo zadowolony gry chodza bez zarzutu do tego 2x6600GT w trybie SLI i naprawde można ładnie poszaleć a wiadomo, że karty graficzne można zawsze wymienić, więc się nie martwie o jakieś niedogodności podczas wirtualnej rozgrywki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 5 tysięcy można nawet poszaleć i dać dwa GF 6800 SLI albo jednego GF7950GTX czy jak mu tam... o reszcie nie wspomnę, 5 tysięcy to sprzet najwyższej klasy. Średni kosztuje 2-3 tysiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i tu masz racje za 5 tys. już jest maszyna do zbierania buraków :P:D:D ja dałem bez 10 zł 5 tys. i mam naprawde mocny sprzęt, na kilka ładnych lat, za niedługo wymienić tylko graficzne i zów maszyna będzie kosić, ale jak narazie wystarcza mi w zupełności to co mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc ludzi, ktorzy maja laptopa, ma tez zwykly komputer. Laptopa nie trzeba zbyt czesto wymieniac (ze 3-5 lat pochodzi), bo sluzy glownie do pracy i internetu. Do grania jest zwykly komp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne stwierdzenie bo przynamniej jeśli chodzi o komputery stacjonarne to mimo zintegrowanej grafy zawsze można dokupić lepszą kartę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie R4v bardzo sensowną rzecz napisał - to nie jest wina Intela. A ceny kart graficznych myślę, że faktycznie grają większą rolę. Jak kupowałem mój pierwszy komputer, zapłaciłem za niego około 5 tys. złotych (rok 2000). Karta jaką wtedy kupiłem była prawie najlepsza na rynku (GeForce 32 MB SDRAM, lepszy był tylko GeForce na DDRach) i kosztowała 1000 zł. Notabene miał procesor Intela (PIII 666 MHz, tylko dla zmyłki przed moherowymi beretami było napisane 667 na opakowaniu ;) ) - bardzo dobry procek IMO. 2 lata temu kupiłem nowy komputer za około 3700 zł, z czego na Radeona 9800 SE poszło 800 zł (nie udało się odblokować potoków :( ), który to był kartą ze środka stawki. Nowy procek to przetaktowany Barton 2500+ - świetna konstrukcja, której Intel może tylko pozazdrościc AMD - jak z teoretycznie wolniejszego o połowę procka wyciągnąć taką samą moc obliczeniową. Ale do rzeczy - poważnie zastanawiam się nad kupnem XBOX 360 albo PS3. Dlaczego? Wymiana bebechów tak, żeby znowu dało się w pełni wykorzystać możliwości grafizcne gier, to zbyt duży wydatek - przesiadka z AGP na PCI-E, nowy procek, zmiana dysku z SATA na większy i szybszy SATAII, dokupienie RAM-u Dual Channel i nowa karta graficzna, to celując w konfigurację z przyszłością - jakieś 4000 zł, przy pojedynczej karcie graficznej (a pewnie niedługo konieczne będzie SLI albo Crossfire). Za tę cenę mogę mieć X360 + przejściówki, żeby pograć na monitorze + dobry odtwarzacz mp3 i słuchawki Sennheisera :) Tylko skąd wziąć te 4000 zł? Odpowiedź jest prosta - hej ho, hej ho, do pracy by się szło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 19:44, Domek napisał:

> w sumie daje to okolo 5k zl, za nie taki super hi tech komputer...

Z procesorem za tysiąc i kartą za 1-1,5? To ja już chyba nie znam definicji słowa "przeciętny"...
Ja kupiłem 1,5 roku temu kompa w sumie za ~2 tyś. (ok, bez monitora) i bez problemu grywam
w najnowsze gry do teraz (może nie w najwyższych detalach, ale jest git). Przeciętnym w dniu
kupowania na pewno bym go nie nazwał, ktoś tu zdrowo przesadza.


Ja kupiłem kompa za 12 tys. (wiele fajnych bajerów jeszcze miał - niekoniecznie niezbędnych, ale przydatnych)
Mam 2GB RAM od GeIL, Athlona 64 4400+, nVidia GF7800GTX i Creative SoundBlaster X-Fi.
Kupiłem go z tydzień przed nowym rokiem.. Może lekko wcześniej. Jak na dzisiejsze czasy to już jest słaba konfiguracja. Gdyby nie to, że się boję co ludzie zaczną na mnie gadać to powiedziałbym, że przeciętna :D
Może nie przeciętna w Polsce, ale na świecie - tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie mogą zuniwersalizować standartów tak jak w kosolach, żeby gry były pisane pod jeden konkretny zestaw/układ. Ludzie (w tym ja) mają dosyć ciągłej rozbudowy/przebudowy PeCetów dla 1-3 gier, to nie ma sensu. Konsola pod tym względem zawsze będzie na PC. Koleś majaczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 3000zł można mieć świetny komputer, na którym Oblivion ruszy na max detali w 1024x768. Wiem, bo posiadam taki: Athlon 64 3500+ BOX, ASUS M2N-SLI, 1GB DDR2 GeIL 533mhz (dual 2x 512MB), GeForce 7600GT 256MB GDDR3 Gigabyte Silentpipe II, HDD Seagate 250GB 16MB cache. Oblivion zarąbiście mi chodzi na full detali w 1024x768. Żadnych problemów. Po włączeniu antialiasingu i anizo czasami troszeczkę przytnie, ale nie specjalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 19:23, R4v napisał:

Ale co Intel ma z tym wspólnego? Nikt nie zmusza producentów płyt do wkładania zintegrowanych
chipsetów (ATI i nVidia też mają w ofercie chipsety z grafiką zintegrowaną). Ceny kart graficznych
zabijają rynek gier PC.


Chodzi o to, że procesor główny (CPU) i karty graficznej (GPU) są tym samym. Kożystają z jednego układu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciętny komp za 5000PLN??? Nie licząc monitora za taką cene można zakupić wypaśny sprzęt nawet z dwurdzeniowym procesorem. A dobry sprzęt kupić mozna nawet za 2000PLN, trzeba poznać się na sprzęcie i aktualnuch cenach. Oczywiści zapaleńcy czyli overclockerzy wiedzą jekie częsci nalpiej nadają się do podkręcania i uwzględniając ich potencjał moża podnieść wydajności kompa o 30% Według mnie najrozsądniejszy konfig:
- wszechmogący AMD Athlon 64 3000+ na jądrze Venice, który doskonale się podkręca (socket 939 lub AM2 jak kto woli - cena taka sama). Po ostatnich obniżkach pokusiłbym sięnawet o A3200+ bądź 3500+. Można także poczekać na kolejne obniżki ponieważ Athlon 64 X2 3800+ także ma stanieć do poziomy 600 - 800 PLN.
- płyta główna na nforce 4 ultra lub sli w granicach 400 PLN. Może być Asus A8N SLI SE. Jeżeli wybieramy proc na AM2 wtedy pasowałby Nforce 570 Ultra, wersja SLI jest jeszcze za droga. W tym wypadku też wybrałbym asusa.
- karta graficzna - Geforce 7600GT, Radek X1800GTO, może nawet GF7900GT
-Dysk 200GB
-Pamięć - 1GB DDR 400MHZ może być Geil. Jeżeli AM2 to 1GB DDR2 667 też dobrej firmy. Ceny wcale nie są wysoki zwłaszcza, że od niedawna pamięci DDR2 533 są tańsze od DDR 400 Mhz.
- Zasilacz minimum 450 W Chiefteca
Daje to coś pomiędzy 2000 - 2500 PLN, a na takim sprzęcie można już konkretnie pograć. Dodając duży potencjał podkręcania mamy potężny sprzę do grania. Można także skonfigurować kompa na platformie intela kupując Pentium D 805 i chipsecie i945. To na tyle :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować