Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

16 DLC do Wiedźmina 3. Wszystkie za darmo!

72 postów w tym temacie

Zbroja dla konia.. Dobry cios dla Bethesdy. Fajnie, że DLC będą za darmo, ale jest pewny szkopuł. Otóż takie DLC jak miecze czy zbroje dla konia.... są raczej marnymi dodatkami. Jeśli będą udostępniać większe DLC, które będą wprowadzać nowe duże zadania, nowe wątki fabularne to oczywiście zyskają mój szacunek. W innym wypadku takie DLC nie wpłyną na rozgrywkę i będą raczej zbędne jak śmieci z W2, które stanowczo psuły mi zabawę, gdy samoistnie zmieniała się zbroja z kruka na niebieskie pasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2014 o 19:25, Wipu napisał:

Dawać ostrzeżenie za "kurcze pieczone" do czego to forum zmierza. Nadpobudliwi ci nowi
moderatorzy, pozamykać.
:>

W kaftany i na Sybir! I nawet nie pytajmy się Rosji czy ich chcą! :D

A dla mnie ta cała akcja z dlc to taki prztyczek w nos dla innych wydawców. Zbroja dla konia... Brzmi znajomo? Nowe szaty dla postaci? Było... :D Same bzdety, ale gracze kojarzą takie przypadki i być może się uśmiechną. :) A jeśli wywoła to jakąkolwiek dyskusję nad tym czy takie bzdety powinny byc płatne czy nie - tym lepiej. :) CDPRed na tym nie straci. :D Ani kasy, ani przychylności. :D

@Gniewny1j Spoko, mój błąd. ;) Nie dałem podpisu po kurczęciu. ;) A balonik też jest zastępstwem dla wcześniejszego narządu rozrodczego. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetna zagrywka taktyczna! Gratulacje CDPR! Nowe "ubranka", fryzury i brody, zbroja dla konia! I to za darmo! Trafiliście pięścią ironii prosto w chciwe facjaty wiadomych i znanych wszystkim wydawców! Uśmiałem się do łez... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

16 rzeczy wycięto z gry tak, żeby można je było udostępniać z czasem, średnio mi się to podoba no ale nie można zaprzeczyć, że jest to mądre posunięcie ze strony CDP. Wolałbym jednak jakieś jedno konkretne DLC nawet jeśli trzeba by na nie poczekać dłuższy okres czasu. Mam też nadzieję, że nie będzie żadnych problemów z "pojawianiem się" tych nowości w zaczętej już grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza paczka na pewno specjalnie wycięta żeby mogli ją potem udostępnić. Skoro wychodzi zaraz po premierze to dlaczego na starcie nie jest to częścią gry? Wszystko zrobione pod to aby potem zrobić dobre wrażenie, jacy to hojni są i mogą rozdać coś "za darmo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Niby to fajne, ale mam jakiś niesmak. Darmowe i dla każdego to po co wydawać to w formie
> małych dodatków? I będzie dylemat "Grac w grę od razu, czy grać w można powiedzieć niepełną
> produkcję".
oj weź przestań poruszać się ruchem posuwistym-zwrotnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wy jesteście choć trochę normalni? Są płatne dlc. ŹLE!!! Dadzą za darmo ŹLE!!! Tak jakby to był jakiś ogromny <kocham kfiatki> problem z pobraniem tego z sieci. No chyba że macie neta 56k to wtedy jak najbardziej rozumiem bulwersy.

[m -AK]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2014 o 21:01, Okkam-Hanzo napisał:

Czy wy jesteście choć trochę normalni? Są płatne dlc. ŹLE!!! Dadzą za darmo ŹLE!!! Tak
jakby to był jakiś ogromny <kocham kfiatki> problem z pobraniem tego z sieci. No
chyba że macie neta 56k to wtedy jak najbardziej rozumiem bulwersy.

[m -AK]


Uważaj na język.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2014 o 19:33, vegost napisał:

Zbroja dla konia.. Dobry cios dla Bethesdy. Fajnie, że DLC będą za darmo, ale jest pewny
szkopuł. Otóż takie DLC jak miecze czy zbroje dla konia.... są raczej marnymi dodatkami.
Jeśli będą udostępniać większe DLC, które będą wprowadzać nowe duże zadania, nowe wątki
fabularne to oczywiście zyskają mój szacunek.


Jeśli będą duże DLC (expansion packi), to raczej nie będą za darmo i nie szybko. Pierdółki można trzaskać szybko, a dobra fama idzie w świat. Ja wolałbym, by szybko wydali edytor, co wydatnie wydłuży życie grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2014 o 20:52, Arcling napisał:

Pierwsza paczka na pewno specjalnie wycięta żeby mogli ją potem udostępnić.


Jest to dość prawdopodobne, bo w pierwszych tygodniach po premierze ekipa będzie głównie usuwać bugi. Niemniej scenarzyści mogą przecież myśleć nad nowymi questami czy nawet zupełnie nowym dodatkiem, bo przecież łataniem się nie zajmują z założenia. Pierdółkowate DLC mają tę zaletę, że można je trzaskać dość szybko. Mają od cholery szkiców koncepcyjnych, które mogą wykorzystać do robienia przedmiotów, strojów, ekwipunku etc.

Dnia 06.11.2014 o 20:52, Arcling napisał:

Skoro wychodzi zaraz po premierze to dlaczego na starcie nie jest to częścią gry?


Marketing oczywiście. Inna sprawa, że te rzeczy niekoniecznie muszą być wyrżnięte z gry - one po prostu mogą być niegotowe w momencie oddawania gry do tłoczenia. Ale takie drobiazgi można szybko ukończyć i udostępnić online. To największy plus. Trzeba sobie uświadomić, że nie ma czegoś takiego jak kompletna gra. Zawsze można coś zmienić, dodać, ulepszyć. Najlepszym dowodem jest Skyrim, do którego mody powstają nieprzerwanie od 3 lat. Wszystko jest kwestią polityki producenta/wydawcy. Jedni kroją gry i sprzedają po kawałku - to jest psucie rynku. Oczywiście EA, Activision, ale też i Paradox. :/ Inni wypuszczają expansion packi i to jest właściwa droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2014 o 21:15, Gumisiek2 napisał:

Co w tym złego? Niektórzy za zbroję dla konia wołają po kilka dolarów.


To w tym złego, że milion dlc, któe nie dodają praktycznie żadnej zawartości to jest nic nie warte. Nie lubię idei dlc w ogóle i ubolewam, że w taką stronę branża poszła. Wolałbym jeden duży dodatek ze sporą zawartością, za który by trzeba zapłacić, a nie nieskończone dlc w stylu "executioner pack- kaptur i siekiera". Najlepiej jeszcze w trakcie premiery.
Mam nadzieję, że w tej kupie będzie coś naprawdę wartego uwagi, coś co doda jakieś konkrety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie małe rzeczy typu przedmioty czy jakiś alternatywny strój dla postaci pewnie mają gotowe. Natomiast dodawanie nowych lokacji może im zająć trochę czasu. Nie obraziłbym się, jeśli planują coś na wzór kolejnej edycji rozszerzonej. Zawsze to potem lepiej się grało (w W2 edycja rozszerzona pomogła np. ze źle zaprojektowanym questem na zbroję, dodając lokację, gdzie można było zdobyć składniki, normalnie brakujące w 3 akcie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2014 o 21:08, Vojtas napisał:

Jeśli będą duże DLC (expansion packi), to raczej nie będą za darmo i nie szybko. Pierdółki
można trzaskać szybko, a dobra fama idzie w świat. Ja wolałbym, by szybko wydali edytor,
co wydatnie wydłuży życie grze.


Może być też zła opinia, bo CDP znana z dokładności wywala małe DLC, które nie mają zbyt dobrej opinii przez EA i Bethesde. Duża paczka była w W2, ale to przy okazji Wersji Rozszerzonej. Była za darmo no i udźwiękowienie. To było ciekawe zagranie :) Przy takim sandboxie to edytor wydaje się być bardzo dobrym pomysłem i pewnie go wydadzą jak Redkita, ale to po dłuższym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2014 o 21:28, Arcling napisał:

Takie małe rzeczy typu przedmioty czy jakiś alternatywny strój dla postaci pewnie mają
gotowe.


Może mają, może nie - jeśli nie mają, mogą to zrobić dość szybko. Większe lokacje mogą dodać prędzej w dużym dodatku. Mniejsze mogą się pojawić w DLC na zasadzie "teraz te drzwi już można otworzyć".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temerski pancerz, kropierz dla rumaka, broda itp. Zapiera dech w piersiach. ; ] Miast od razu uzupełnić tzw. pełną wersję gry o te dodatki, robią z tego osobne dziełka. Bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować