Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Marcin Iwiński o darmowych dodatkach do Wiedźmina 3: - Niech dadzą Wam dodatkową radochę

20 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

- Rozumiemy jego biznesowe realia, ale uważamy, że to naprawdę nie musi oznaczać, że np. dodatkowy miecz czy zbroja dla konia muszą być płatne - tak Marcin Iwiński komentuje fakt rozdania 16 DLC do Wiedźmina 3 za darmo.

Przeczytaj cały tekst "Marcin Iwiński o darmowych DLC do Wiedźmina 3: - Niech dadzą Wam dodatkową radochę" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za kilkadziesiąt lat w muzeum gier będzie tablet bądź urządzenie do tableta podobne gdzie będzie wyświetlana zbroja konia z napisem: "bethesda za to cudo kasowała po 10 Euro/baksów, zarobili miliony"

Co do newsa na pohybel wszystkim jak mówił Zoltan. Uważam że to dobra decyzja redów i że stratni nie będą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Legendarne 16 DLC :) Oni już wiedzą że tyle wyjdzie ich max do W3? Czy to będzie 16 DLC
> dostępnych od razu dzień po premierze?
Jest osobny news o samych DLC. Te 16 DLC-ków będzie wydawane po 2 sztuki przez 8 tygodni poczynając od 1 dnia po premierze. To nie wyklucza powstania innych DLC. Te po prostu są już zaplanowane i mają być pstryczkiem w nos dla innych wydawców (np. Darmowa zbroja dla konia to wiadomość skierowana bezpośredni do Bethesdy za ich zbroję do Obiliviona która kosztowała parę $)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku pomyślałem: "Darmowe DLC? To czemu nie ma tego w podstawce?", ale teraz logicznie rzecz biorąc myślę że, nie każdy chce mieć dodatkowe gigabajty zajęte na dysku z rzeczami, których może nie chcieć :) W końcu ktoś nie jest zachłanny na pieniądze. BRAWA!!

Swoją drogą DLC według mnie powinny być samodzielnymi dodatkami jak za starych dobrych czasów, a nie głupotami typu zbroja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I w ten sposób CD Projekt Red pokazuje że bardziej zależy im graczach niż na kasie i nie zamierzają wypuszczać płatnych ubranek czy mieczy. Bardzo dobre rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabieg jest oczywiście świetnym posunięciem marketingowym, ale też należy zwrócić uwagę, że oprócz promocji W3, CDPR promuje swoją filozofię rozrywki. Gdyby tak wszyscy doszli do wniosku, że pierdoły należy darować, a kasować za duże rozszerzenia, ta branża byłaby po prostu lepsza. Tak samo jak świat bez DRM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2014 o 20:06, johnywol napisał:

Jest osobny news o samych DLC. Te 16 DLC-ków będzie wydawane po 2 sztuki przez 8 tygodni
poczynając od 1 dnia po premierze. To nie wyklucza powstania innych DLC. Te po prostu
są już zaplanowane i mają być pstryczkiem w nos dla innych wydawców

jak będa miały taki balans jak te DLC co dawali do W2, albo beth do preorderów falloutów, albo te do ME itp itd, to co najwyżej będzie to pstryczek dla balansu.
w ogóle najmilej by byłojakby ich nie wycinali z gry dla "pstryczków" a jeśli chcą coś dodawac po premierze, to niech to będzie po prostu pozycja w changelogu, ale wtedy to by chyba nie wyglądało tak fajnie od strony marketingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja za takie traktowanie graczy (nie tylko polityka DLC ale i jakość gier) mam zamiar odpłacić kupowaniem od Red-ów zawsze kolekcjonerek. Naprawdę podoba mi się to co robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się narzekać na darmowe DLC. Co jak co, ale na coś takiego? A ludzie, którzy pytają "dlaczego w takim razie nie wypuścili ich razem z grą?" - zdajecie sobie sprawę, że wszystko wymaga czasu i nie robi się gry w 5 minut, prawda? Chyba wolicie, żeby rozbudowywali grę po premierze, niż żeby update''y sprzedawali lub całkowicie z nich zrezygnowali. Jak w ogóle może kogokolwiek boleć to, że twórcy wydają dodatki po premierze i to za darmo O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie da się narzekać na darmowe DLC. Co jak co, ale na coś takiego? A ludzie, którzy pytają
> "dlaczego w takim razie nie wypuścili ich razem z grą?" - zdajecie sobie sprawę, że wszystko
> wymaga czasu i nie robi się gry w 5 minut, prawda? Chyba wolicie, żeby rozbudowywali
> grę po premierze, niż żeby update''y sprzedawali lub całkowicie z nich zrezygnowali.
> Jak w ogóle może kogokolwiek boleć to, że twórcy wydają dodatki po premierze i to za
> darmo O_o

Dokładnie podpisuje się pod Twoja wypowiedzią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy nadzieję, że te DLC-ki dadzą Wam dodatkową radochę z gry, a zupełnie przy okazji, jeśli ktoś w branży zdecydowałby się postąpić podobnie, to na pewno się nie obrazimy.

^^ Panie Marcinie R* postępuje podobnie, zanim "opyliłem" GTA V to do gry wyszło już 5 albo 6 DLC z takimi właśnie drobiazgami mniejszymi bądź większymi (plus edytor !) - wszystko za free :)

Niemniej cieszy mnie bardzo, że CDP idzie tą samą drogą. Zresztą już przy W2 pokazali pod tym względem klasę (co wtedy wywołało jakiś dziwny butthurt niektórych "preorderowców"). Tutaj absolutnie nie ma czego krytykować - takie pierdoły powinny być za friko, kasować można za większe DLC. To powinien być standard, niestety często nie jest, tym większe więc podziękowania dla CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2014 o 21:53, Lordpilot napisał:

Niemniej cieszy mnie bardzo, że CDP idzie tą samą drogą. Zresztą już przy W2 pokazali
pod tym względem klasę (co wtedy wywołało jakiś dziwny butthurt niektórych "preorderowców").

bo to było mało klasowe, najpierw sprzedawać coś jako ekskluzywne tylko dla edycji kolekcjonerskiej do której przecież niemało dopłacali, a potem po tygodniu dawać to wszystkim za darmo. Osobiście waliło mnie to po całości, ale fakt faktem, nie ma się co dziwić niezadowolonym z takiej decyzji. Chyba że pijesz do zbiorczej paczki ze wszystkich preorder ów co dali po roku, ale tu w sumie tez się nie ma co ludziom dziwić, bo jakby wiedzieli że dostaną to później za darmo, to może kupiliby w innym tanszym sklepie lub w ogóle poczekali aż gra stanieje.

Anyway pisanie "butthurt" w 90% świadczy o tym, że piszący jest zwykłym ignorantem w temacie, ale chce błysnąć yntlygencyją i mimo wszystko się wypowie mysląc, że wygra tym internet. Tak więc radziłbym się wystrzegać, bo można sobie zrobić fatalną laurkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Anyway pisanie "butthurt" w 90% świadczy o tym, że piszący jest zwykłym ignorantem w
> temacie, ale chce błysnąć yntlygencyją i mimo wszystko się wypowie mysląc, że wygra tym
> internet. Tak więc radziłbym się wystrzegać, bo można sobie zrobić fatalną laurkę.
>
Kolego dark_master... :) Zarzucanie innym ignorancji zalatuje w twym przypadku skrajną hipokryzją - mało kto na tym forum tak chętnie wypowiada się z pozycji samozwańczego "eksperta" na temat rzeczy, o których nie ma najmniejszego pojęcia. To tak tylko tytułem ustawienia cię do pionu, co byś się znów za bardzo nie rozbrykał.
Jeśli idzie o słowa Iwańskiego, to przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie ma wątpliwości, że są one elementem kampanii marketingowej - i nie ma w tym nic złego! Powiem więcej: życzyłbym sobie, aby każda firma zdobywała klientów w ten sposób. Redzi od samego początku dbali o swój wizerunek studia przyjaznego graczom i można jedynie domyślać się, że ten element, obok samej jakości ich produkcji, zadecydował o ich dzisiejszej pozycji w branży. Lubimy, gdy traktuje się nas jak ludzi, a nie żywe portfele. To jeden z powodów, dla którego nie wahałem się ani chwili przy zamawianiu edycji kolekcjonerskiej Wiedźmina 3. Oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2014 o 11:43, Shaddon napisał:

Kolego dark_master... :) Zarzucanie innym ignorancji zalatuje w twym przypadku skrajną
hipokryzją - mało kto na tym forum tak chętnie wypowiada się z pozycji samozwańczego
"eksperta" na temat rzeczy, o których nie ma najmniejszego pojęcia. To tak tylko tytułem
ustawienia cię do pionu, co byś się znów za bardzo nie rozbrykał.

jak już musisz się odnosić do moich postów, to po pierwsze, ogarnij wreszcie jak działa cytowanie na tym foro (nie odpowiadać przez główną, bo nie działa), po drugie, naucz się czytać ze zrozumieniem o czym mówię, a pisze o namiętnym nadużywaniu i odmienianiu przez wyszystkie rodzaje i przypadki słowa "butthurt", "hejter" i innych ucieczek od uargumentowania swojej wypowiedzi. Że ktoś jest głupi i się nie zna to może napisać byle debil, ale napisanie dlaczego tak uważa to jednak już wyższa szkoła jazdy, którą jak widać 99% piszących o butthurcie oblewa.

tak więc zanim zaczniesz kogokolwiek ustawiać do czegokolwiek, łaskawie zastanów się, czy w ogóle odpowiadasz na temat, bo można się ze mną zgadzać lub nie, ale ja przynajmniej napiszę czemu uważam że ktoś nie ma racji zamiast zwyczajnie ujadać i uciekać od argumentowania jak niektórzy :)

Dnia 07.11.2014 o 11:43, Shaddon napisał:

Jeśli idzie o słowa Iwańskiego, to przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie ma wątpliwości,
że są one elementem kampanii marketingowej - i nie ma w tym nic złego! Powiem więcej:
życzyłbym sobie, aby każda firma zdobywała klientów w ten sposób. Redzi od samego początku
dbali o swój wizerunek studia przyjaznego graczom i można jedynie domyślać się, że ten
element, obok samej jakości ich produkcji, zadecydował o ich dzisiejszej pozycji w branży.
Lubimy, gdy traktuje się nas jak ludzi, a nie żywe portfele. To jeden z powodów, dla
którego nie wahałem się ani chwili przy zamawianiu edycji kolekcjonerskiej Wiedźmina
3. Oby tak dalej.

Znowu, ja o zupie ty o dupie. Co to ma do clue mojej wypowiedzi o wycinaniu, balansie (zresztą na przykładach, jak W2) i niezbyt uczciwym traktowaniu ludzi co niby dopłacali do czegośco miało być "eksem"? To że się chwalą, jakby było czym (jak w tym dowcipie "a mógł zabić" - co z tego, że dają te DLC za darmo zamiast za kasę, skoro sama idea wycinania i spamowania ułatwiaczami na wzór W2 czy F3 zanim w ogóle zaczniemy grę jest zwyczajnie poryta?) to był tylko wątek poboczny.

btw. w innym wątku jakie to niby fallouty zrobiła bethesda to mi dalej nie odpowiedziałeś (chyba że odpowiadałeś przez główną..) ale do krytykowania to nagle pierwszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować