Dared00

Overwatch - temat ogólny

76 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2014 o 14:01, Dandzialf napisał:

> Jedynie przychodzi mi na myśl Starcraft, kiedy nie
> udało im się dostać praw do Warhammera.

W tym wypadku chodziło o Warcrafta... nie Starcrafta. :)

A przypadkiem nie ubiegali się o licencję do czterdziestki Warhammera, a gdy im się nie udało, to wymyślili swoje odpowiedniki (kosmiczni marianie, zergowie jako tania imitacja tyranidów i protossi jako zrzynka z tau i eldarów)?

Mimo wszystko, jeśli chodzi o gameplay, moim zdaniem stary Blizzard był bardziej innowacyjny. Nawet jeśli wykorzystywali cudze koncepcje, to wiedzieli, które pomysły należy wybierać i rozwijać z dobrym skutkiem (10 - 15 lat temu nie było to tak oczywiste jak dziś), a obecnie odcinają głównie kupony od swojej marki i popularności, powielając schematy, które z powodzeniem stosują już inni.
Uboga karcianka, uboga MOBA, Team fortress 3 (jeszcze nie wiadomo, czy ubogi). ;) Wszystko to już mamy w jakiejś formie. Co następne, World of BlizzTanks?
Przypomina mi to sytuację z Microsoftem, który przez lata jechał na swojej popularności, zaniedbując Internet Explorera, aż ten dorobił się opinii najgorsiejszej przeglądarki w kosmosach, co oczywiście wykorzystała konkurencja na rynku przeglądarek.
Blizzard chyba nie spartaczy sprawy do tego stopnia, co nie zmienia faktu, że ostatnimi czasy idą na straszną łatwiznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 15:38, Jaracz napisał:

A przypadkiem nie ubiegali się o licencję do czterdziestki Warhammera, a gdy im się nie
udało, to wymyślili swoje odpowiedniki (kosmiczni marianie, zergowie jako tania imitacja
tyranidów i protossi jako zrzynka z tau i eldarów)?


Nie. Sprawa licencji dotyczyła pierwszego Warcrafta. To, że Starcraft jest podobny do Warhammera 40.000, to już zupełnie inna sprawa. I chodzi tutaj o silną inspiracje/bezczelną zrzynkę.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błeee... trailery (cinematic i gameplay) obejrzane i na chwilę obecną wiem już, że to nie będzie gra dla mnie. Kompletnie mi ten anime''owy klimat nie leży. Może nie wygląda to jakoś źle, ale pierwsze skojarzenie, jakie miałem, to kolejna azjatycka masówka :/ TF2 pokazuje, że kreskówkowy klimat może się podobać, ale tu, moim zdaniem, posunięto się o parę kroczków za daleko. Ja sobie ten tytuł zapewne odpuszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja za to chętnie spróbuję w to pograć. Nie przepadam za realistycznymi shooterami typu BF, czy CoD. Blizz zaskoczył mnie pracą nad strzelanką. Zakoczył pozytywnie. Po obejrzeniu gameplaya i intra jestem tym tytułem szczerze zainteresowany. Ja tam im kibicuje i zobaczę co z tego bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się sporo gameplayów poszczególnych postaci na https://www.youtube.com/channel/UClOf1XXinvZsy4wKPAkro2A/videos . Szczerze mówiąc nie prowały mnie postaci supportowate (zwłaszcza Symmetria ze swoją lipną pukawką, której używanie w ogóle nie wyglądało na fajne), jedynie Mercy jako tako była spoko (HEROES NEVER DIE!). Bardzo mi się za to spodobała Tracer, taka hit''n''run do kwadratu, swietna sprawa jak ktoś ogarnie jej skille, zwłaszcza że ult się bardzo szybko nabija i jest dość potężny. Reaper fajny na papierze, ale jego gameplay też wygląda tak blado, zwłaszcza ult będący animacją na którą nie mamy wpływu. Fajnie wyglądała również Pharah, Hanzo i McCree. Pozostaje tylko mieć nadzieje, że komp mi to uciągnie :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2015 o 14:17, Kryhuu napisał:

Overwatch pojawił się w pasku battle.net, czy to oznacza że rozpoczęły się już beta testy?

Zapewne takie tam przygotowania do bety, sama beta ma rozpocząć się dopiero jesienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2015 o 19:48, Nightdew napisał:

Beta wystartowała dzisiaj w us i eu a tu taka cisza? ;)


Bo nikt nie dostał... :D

Nie no, nie jest to śmieszne, znowu mnie Blizzard olał -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2015 o 19:50, Feno napisał:

A na jakiej zasadzie jest dostęp do bety, bo słyszałem, że nie ma tradycyjnych zaproszeń
na maila?


Zapisujesz się na stronie gry lub w opcjach konta battle.net na stronie. Gra zostaje automatycznie przydzielona do konta, jeżeli się dostaniesz. Przychodzi też powiadomienie mailem, lecz bez klucza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2015 o 23:45, Nightdew napisał:

Po pierwszych dniach jestem zachwycony nową grą blizza, duże prawdopodobieństwo że po
oficjalnej premierze będzie moją grą nr 1 :)


Pytanie tylko czy gra będzie w formacie F2P z mikropłatnościami czy do kupienia. Ale chyba wszystko idzie w kierunku tego pierwszego. Najlepsze jednak w tym wszystkim jest to, że z techniczną betą wystartował także Battleborn - podobne założenia w sumie co w Overwatchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gierka muszę powiedzieć nawet spoko, aczkolwiek granie z randomami to jest męka, bo przebieg meczu mocno zależy od team compa. A ludzie niezbyt zwracają uwage na to czy atakują czy bronią oraz na resztę drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli na pewno nie będzie f2p? Origins to nie jest po prostu zestaw skórek? W sklepie nie widzę wyboru kupna innej wersji niż Origins, więc to wygląda jakby sprzedawali zestaw kosmetycznych rzeczy, jak to było z HotS. Mogę się mylić, ale normalnie w takich sytuacjach zawsze oprócz wersji "deluxe" była do kupienia zwykła, a tutaj takowej nie widać. No i ciekawe czy później nie dodadzą płatnych herosów dostępnych tylko za kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się