Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rise of Nations: Rise of Legends okiem Chimairy

67 postów w tym temacie

Hakken

Grę tę zapowiadaliśmy już dawno. Opowiadaliśmy o frakcjach jakie w niej występują. Od dziś można ją kupić. Narosło wokół niej wiele legend. Jedni zachwycają się jej steampunkowym klimatom innym się on nie podoba. Nasz autor Chimaira już w nią grał i jeśli jesteście ciekawi jego opinii to zapraszam do lektury poniższego artykułu.

Przeczytaj cały tekst "Rise of Nations: Rise of Legends okiem Chimairy" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tekst wspaniały - tylko widzę,że screeny chyba na słabszej grafice robiony :P Albo mi się zdaje - ale gra świetna. Niestety obecnie nie mam na nią pieniążków, a szkoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już zakupiłem edycję kolekcjonerską i spodziewam się dużo oczekiwań po recenzjach i ocenach tej gry. Przepiękna grafika i trzeba przyznać, że Microsoft zrobił super grę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało komentarzy... ciekawe czy gra nie cieszy się popytem, czy może wszyscy są tacy "zagrani" dzisiaj :) ja bym może kupił, ale wytrawnym strategiem nie jestem i wogóle odwykłem od innych gier przez Guild Wars :]

PS. Pytanie do posiadaczy, jak wygladaja statystyki gry online ? Czy mamy tam jakas drabinke graczy, ilosc wygranych/przegranych ? Wiecie standardzik dla onlineowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 21:35, WorldWar3PL napisał:

Tekst wspaniały - tylko widzę,że screeny chyba na słabszej grafice robiony :P Albo mi się zdaje
- ale gra świetna. Niestety obecnie nie mam na nią pieniążków, a szkoda :(


Masz absosmerfną rację :D Jestem biednym redaktorem i screeny były robione na GeF FX5200 - ale i tak starałem się wyciągnąć z gry tyle, ile się tylko dało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tekst naprawdę wciągający, przyznaję. Szkoda tylko, że należe do tych, którym cały ten klimat nie przypadł do gustu. Miałem nadzieję na rozwinięcię pierwszej części, a nie "skok w bok". Tak to już jest - nie zadowoli sie każdego.

Tak, czy siak zycze wszystkim milego giercowania, a autorowi tekstu - aby częściej jego prace tutaj gościły ;]

Co do fotek, zawsze mozna poustawiac wszystko na "Full" , dac jakas kosmiczna rozdzialke i zrobic screena przy 0 Fps :) Fotce to różnicy nie robi ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram ja gram hehe, wlasnie skonczylem i musze pochwalic gre, calkiem dobra, gram na max detalach i takiej grafiki jak na screenie nie ma moge zapewnic !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2006 o 10:23, sammy-s napisał:

"Tą grę zapowiadaliśmy już dawno"

TĘ grę, matole!


Gdyby brać pod uwagę kryterium języka pisanego, owszem, byłoby tę grę, bo jest zgodność fleksyjna i paradygmatyczna.
Ale jeśli wstęp Hakkena naśladuje choćby w jednym zdaniu język mówiony - sorka, no bonus. "Tę" jest używane w języku polskim równoważnie do "tą"

;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chimaera -> Twój powyższy post skojarzył mi się z hasłem naszej wykładowczyni od komunikacji językowej... na każde pytanie odpowiadała: "Pańskie zdanie zawiera błędną presupozycję" :)

Anyway, czy przypadkiem w tytule artykułu nie powinno być napisane "...okiem Chimaery" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2006 o 10:49, Chimaera napisał:

Gdyby brać pod uwagę kryterium języka pisanego, owszem, byłoby tę grę, bo jest zgodność fleksyjna
i paradygmatyczna.


A jakie inne kryterium można wziąć pod uwagę, gdy czytamy coś na stronie internetowej? ;D

Dnia 15.07.2006 o 10:49, Chimaera napisał:

Ale jeśli wstęp Hakkena naśladuje choćby w jednym zdaniu język mówiony - sorka, no bonus. "Tę"
jest używane w języku polskim równoważnie do "tą"


Co nie znaczy, że forma "tą" jest poprawna. Po prostu tak się utarło, że nieuki mówią tak, a nie inaczej i trzeba się do tego przyzwyczaić - próba wytępienia tego przypominałaby walkę z wiatrakami.

Tak czy inaczej od wszelkiej maści mediów wymagana jest poprawność językowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Galileo:
>>Chimaera -> Twój powyższy post skojarzył mi się z hasłem naszej wykładowczyni od komunikacji językowej... na >>każde pytanie odpowiadała: "Pańskie zdanie zawiera błędną presupozycję" :)

Hehe... Widmo polonisty krąży nade mną ;>

>>Anyway, czy przypadkiem w tytule artykułu nie powinno być napisane "...okiem Chimaery" ?

Kiedy się rejestrowałem na gram.pl, co było daawno temu (jeszcze jako cdprojekt.info), miałem łaciński zapis nicka. Od jakiegoś czasu jest grecki i stąd ta zmiana z "ae" na "ai"

Sammy-s:

>>A jakie inne kryterium można wziąć pod uwagę, gdy czytamy coś na stronie internetowej? ;D

Niekoniecznie tekstu pisanego. Jak zajrzysz do byle jakiej książki, znajdziesz tam i język mówiony i język pisany.

>>Co nie znaczy, że forma "tą" jest poprawna. Po prostu tak się utarło, że nieuki mówią tak, a nie inaczej i >>trzeba się do tego przyzwyczaić - próba wytępienia tego przypominałaby walkę z wiatrakami.

Mój drogi, nie nieuki, a zwykli użytkownicy języka. Tak samo jak mówi się "poszłem". Jeśli chcesz, mogę ci to na poziomie morfologicznym udowodnić - że forma "poszłem" jest prawidłowa.
No ale jak ktoś posłucha Miodka i uważa że to jedyny na świecie lingwista...

>>Tak czy inaczej od wszelkiej maści mediów wymagana jest poprawność językowa!

Wiesz... Mógłbym zapytać o kryterium i definicje poprawności, względnie pojęcie błędu językowego, ale... nie jesteśmy na seminarium lingwistycznym ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować