Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzcon 2014: nowy dodatek do Hearthstone`a zapowiedziany!

17 postów w tym temacie

Wiadomo, czy wersja na smartphony na pewno wyjdzie dopiero w 2015 roku? Ja będę grał na tablecie, ale moja luba ma telefon i gra w HS''a.
Co do dodatku - od kilku dni ludzie podejrzewali gobliny, ale dalej nie wyjaśnia to zarejestrowania znaku "Eye of Azshara" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2014 o 23:19, luzac napisał:

Kolejny dodatek do WoWa. W praktyce omijają Sargerasa jak tylko się da.

Nie miałbym nic przeciwko takiemu dodatki gdyby w końcu dodali Kul''Tiras do gry (i może też zrobili w końcu coś z Gilneas i Kezan). No i Kil''Jaeden jeszcze zostaje, bo on także wciąż żyje. Mamy więc jego i Sargerasa, dwóch głównych bossów z Legionu. W WoD wprawdzie jest jeszcze ten alternatywnej rzeczywistości, ale to raczej tymczasowo konfrontacja, być może wyjdą z tego zamykając później połączenie w fabule z tamtym Draenorem.

Sam dodatek do Hearthstone, cóż... RNG w tej grze mocno mi przeszkadzał, więc nie wiem ile i kiedy jeszcze pogram, dodatek raczej niewiele tu zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 16:46, Arthas97 napisał:

RNG dopiero nabierze na silę wraz z kartami z nowego dodatku, więc raczej do Hearthstone''a
już nie wrócisz.


Oj a szkoda, bo gra dopiero wtedy nabrała by rumieńców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 15:18, Dvight napisał:

No dokładnie. Jeśli zminimalizują to durne RNG, a postawią na taktykę i jakieś bardziej
strategiczne podejście do gry, wtedy z chęcią do niej wrócę :)


To nie w karcianki, a w szachy grać. To jak powiedzieć że poker nie ma strategii tylko RNG xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> To nie w karcianki, a w szachy grać. To jak powiedzieć że poker nie ma strategii tylko
> RNG xD


Polecam zagrać w Magic The Gathering. RNG tam jest naprawdę bardzo zminimalizowane. Bardziej liczy się taktyka i umiejętność wykorzystywania kart, ich zdolności, etc., a nie ślepy los.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2014 o 16:13, zawcia napisał:

To nie w karcianki, a w szachy grać. To jak powiedzieć że poker nie ma strategii tylko
RNG xD

Zgodziłbym się po części z tym stwierdzeniem, gdyby karty w tej grze były lepiej zbalansowane i każdy mniej więcej dysponowałby tym samym, jednak element losowości oraz pogłębiające się różnice między taliami graczy są zbyt duże. Niestety, osoba długo grająca może posiadać karty, które są po prostu obiektywnie, statystycznie lepsze, niektóre potrafią nieźle wyczyścić planszę. Dodatek jeszcze te różnice pogłębi, wprowadzając jeszcze mocniejsze karty. W efekcie zaczynanie gry dla nowicjuszy będzie coraz mniej przyjemnym doświadczeniem, ot całe "free to play". Czymś trzeba zachęcić ludzi do inwestowania pieniędzy w tą grę (albo powolnego grindu i liczenia się z masą porażek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś fizycznej karciance nie zarzucałbyś, że nalezy wydać pieniądze na karty. No ale skoro wychodzisz z założenia że nowiciusz powinien spuszczać manto osobie która gra w tą grę już od roku, no to powodzenia.

Z tym rng to też jest gruba przesada. W finałach na Blizzconie przewijało się mało kart opartych na efekcie rng.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2014 o 17:26, luzac napisał:

Z tym rng to też jest gruba przesada. W finałach na Blizzconie przewijało się mało kart
opartych na efekcie rng.


Bo karty całkowicie losowe nie pojawiają się w taliach turniejowych (czy nawet w ladderze wyżej zazwyczaj), a te, w ktorych nadal jakiś element losowości się pojawia, raczej są z kategorii takiej, gdzie można zyskać zamierzony efekt odpowiednio grając.

Swoją drogą faktycznie, różnice w kartach w grach ccg to dość zaskakujący argument - szczególnie, że gra posiada mechanizm w którym i tak możemy zdobyć taką kartę, jaką chcemy.

A, pomijając tylko fakt, że 2 najpopularniejsze decki w ladderze są też jednymi z tańszych (nie zawierają legendarek, jedna z nich 1 lub 2 epiki zazwyczaj, problem może leżeć w kartach z Naxxramas, ale to inna bajka bo imo Naxx zwyczajnie jest za drogi i to jest jedyna rzecz do której mogę się przyczepić).

To tak w kwestii rozwinięcia myśli. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2014 o 17:26, luzac napisał:

Jakoś fizycznej karciance nie zarzucałbyś, że nalezy wydać pieniądze na karty.

Zarzucałbym, że to strata kasy ;)
>No ale skoro wychodzisz z założenia że nowiciusz powinien spuszczać manto osobie która gra w

Dnia 09.11.2014 o 17:26, luzac napisał:

tą grę już od roku, no to powodzenia.

Nie chodzi o różnicę w umiejętnościach, a sam fakt, że komuś zwyczajnie łatwiej jest wygrać, bo posiada coś lepszego.

Dnia 09.11.2014 o 17:26, luzac napisał:

Z tym rng to też jest gruba przesada. W finałach na Blizzconie przewijało się mało kart
opartych na efekcie rng.

Nie wiem, nie oglądałem. Wspominałem tylko o normalnych rozgrywkach. Jednak sam fakt, że celowo ograniczają, jakich kart użyją, mówi sam za siebie na temat "balansu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Balans w karciankach nie polega na tym, że jakiej karty nie włożysz to będzie ona skuteczna. Liczy się strategia i kompozycja talii. Zainwestujesz więcej czasu bądź pieniędzy, wachlarz twoich możliwości będzie większy. Zresztą, większą zabawę mam z jajcarskich talii typu paladyn z samymi mobami pod divine shield.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować