Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzcon 2014: Blizzard zapowiada Overwatch, pierwszą nową markę od 17 lat

78 postów w tym temacie

Suchy żart, za rok ogłosi skasowanie projektu, bo okazał się nie tak fajny jakby tego chcieli.

W każdym razie, jestem pozytywnie nastawiony po obejrzeniu zwiastuna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ma być "free to play"? Wygląda jak klon Team Fortress. Nieco rozśmieszył mnie ten "dwarf", ale poza tym nie zapowiada się na nic specjalnego, podobnie jak Heroes of the Storm. Ok, pograć można, jednak na dłuższą metę wolałbym coś z fabułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy tak mówi, a jednak jest teraz moda na gry p2w oraz f2p i ten typ strasznie mocno się rozkręca.
Polecam także wszystkim obejrzenie najnowszego odcinku South Park, który porusza temat Freemium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 00:17, SiDi napisał:

Każdy tak mówi, a jednak jest teraz moda na gry p2w oraz f2p i ten typ strasznie mocno
się rozkręca.

Wiem, że się rozkręca (czy raczej już dawno rozkręcił, bo TF2 czy LoL już swoje lata mają). Pewnie dlatego mamy coś takiego zamiast Titana, bo w zamiast dużych gier wolą robić f2p. Po prostu mnie nie ciągnie do takiego typu gier, żeby w nie się angażować. Ok, trochę pograć mogę i pewnie tak zrobię, ale raczej nie widzę powodu by inwestować czas w powtarzalną farmę różnych unlocków typu postacie czy skiny. Bardziej interesują mnie gry, które mają jakąś określoną fabułę, tutaj brak jakiegoś oryginalnego pomysłu. Gdyby nie "dwarf", trudno byłoby zgadnąć, że to gra Blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Eee Wy tak na serio? Tyle lat im zajęło, żeby dodać małpę i transformera do team fortress, a Wy się cieszycie? Wygląda, że niektórym blizzard by narobił na wycieraczkę i by klaskali... jak dla mnie kiepsko i zero oryginalności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc Blizzard działa teraz z Walt Disney... a to ma być gra skierowana do dzieciaczków... yhm, to ja dziękuję. Ta cukierkowość sprawia, że chce mi się rzygać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do mnie to kompletnie nie przemawia. Zwiastun jak bajka z Pixara, gra odtwórcza, nic nowego ani przełomowego.
Poza tym brak tu tego czegoś, tej iskry, przebłysku geniuszu, który kiedyś Blizz miał niemal w każdym tytule, który wydawał.
Teraz po prostu górę wzięły chyba badania rynku i obserwacja konkurencji. Po co zrobić coś nowego, jak można zrobić coś co już jest tylko inaczej pokolorować i podać w sosie strawnym dla dzieci.
Roku 98, wróć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że zamiast "dużych" gier wolą teraz stawiać na takie coś. Hearthstone, Heroes of the Storm i Overwatch, które chyba także będzie f2p. Zamiast łożyć na duży projekt pokroju skasowanego Titana, o wiele łatwiej i szybciej jest robić tego typu gry. Na razie nie potwierdzili, ale skoro to gra tylko na multi, jest to wielce prawdopodobne, bo potem mogą zarobić multum kasy na sprzedawaniu skinów czy innych unlocków, jak postacie. IMO za bardzo to wszystko odtwórcze, nawet styl graficzny sprawiający, że mogłoby to być równie dobrze rozszerzenie dla TF2. Ogólnie ten Blizzcon jak poprzedni mocno zawiódł, jedynie LotV jeszcze daje jakieś nadzieje, multi pewnie będzie znowu dobre, raczej gorzej z zakończeniem kampanii, bo znowu może być bardzo klasycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zagrałem w Team Fortress 2 i gra mi się oj bardzo nie spodobała, nie zbyt ciekawe postacie dla mnie i kiepski klimat. Mam nadzieje że to dzieło blizzarda zniszczy Team Fortress 2 bo szczerze rzygać mi się chce tymi wszystkimi śmieciami na youtube o Team Fortress 2 jakieś parodie nie parodie a połowa z tego nic nie wprowadza ani śmiechu ani nic nie przekazuje.
Niedługo spodziewajmy się Quadrangle od Blizzarda pogromce Minecrafta : D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 01:12, Arcling napisał:

Odnoszę wrażenie, że zamiast "dużych" gier wolą teraz stawiać na takie coś. Hearthstone,
Heroes of the Storm i Overwatch, które chyba także będzie f2p.


Obawiam się, że masz rację. Zrobienie gry niedużej i "lekkiej" jest zdecydowanie mniej kosztowne niż robienie wielkiego tytułu pokroju Diablo czy SC. Przy okazji, trzeba przyznać Blizzowi, że nawet takimi grami potrafi przyciągnąć graczy. Oczywiście profil tych graczy jest inny niż te 15 lat temu ale jak to mówią "sztuka jest sztuka" - gracz to gracz, niezależnie czy hardcore czy casual. Kasę można z niego wyciągnąć.
Wcale się nie zdziwię jak za 2-3 lata zacznie więcej gier wypuszczać na telefony i tablety, a PC się pożegna i zostawi tam tylko WoWa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, na Hearthstone zarobili krocie, a koszt stworzenia takiej gry i utrzymania jej serwerów musi być śmieszny w porównaniu do dochodów. WoWa, w którego obecnie gram, mogą jeszcze wspierać długo, no chyba, że rynek gier tak się zmieni albo podejmą jakieś złe decyzje i nastąpiłby odpływ do innych gier. I tak gry f2p sporo odebrały takim "dużym" mmo (czy też - dużym grom w ogóle). Widząc sukcesy TF2, sami chcieli coś z tego tortu uszczknąć, czego efektem taki Overwatch, chociaż podobnie jak przy Heroes obudzili się kilka lat za późno, brak tej grze tego "czegoś", co by sprawiało, że czeka się na to z niecierpliwością. Robią się podobni do Bioware, którego zapowiedziane Shadow Realms również nie powala po tym, co zaprezentowano :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem - ta gra to lustro, które pokazuje prawdziwe oblicze tej firmy (i tego,
> co uczynili ze swoimi starymi markami). Zero głębi, klimatu czy charakteru. Zastąpiły
> je dziecinada i przyprawiające o mdłości efekciarstwo.
> Klon TF2 w stylistyce, która do mnie nie przemawia.

Zgadzam się, SC ma moc dzięki multiplayerowi, ale design jest fatalny.
Nie zgadzam się natomiast z tytułem - jak to pierwsza nowa marka od 17 lat? A Hearthstone czy Heroes of the Storm to co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 01:57, Gosen napisał:

Nie zgadzam się natomiast z tytułem - jak to pierwsza nowa marka od 17 lat? A Hearthstone
czy Heroes of the Storm to co?

Nowa marka w rozumieniu całkiem nowego, osobnego uniwersum - Hearthstone wykorzystuje postacie z Warcrafta, a Heroes z Warcrafta, Starcrafta i Diablo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować