Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzcon 2014: Blizzard zapowiada Overwatch, pierwszą nową markę od 17 lat

78 postów w tym temacie

> Odnoszę wrażenie, że zamiast "dużych" gier wolą teraz stawiać na takie coś. Hearthstone,
> Heroes of the Storm i Overwatch, które chyba także będzie f2p. Zamiast łożyć na duży
> projekt pokroju skasowanego Titana, o wiele łatwiej i szybciej jest robić tego typu gry.
> Na razie nie potwierdzili, ale skoro to gra tylko na multi, jest to wielce prawdopodobne,
> bo potem mogą zarobić multum kasy na sprzedawaniu skinów czy innych unlocków, jak postacie.
> IMO za bardzo to wszystko odtwórcze, nawet styl graficzny sprawiający, że mogłoby to
> być równie dobrze rozszerzenie dla TF2. Ogólnie ten Blizzcon jak poprzedni mocno zawiódł,
> jedynie LotV jeszcze daje jakieś nadzieje, multi pewnie będzie znowu dobre, raczej gorzej
> z zakończeniem kampanii, bo znowu może być bardzo klasycznie.

Chyba nie rozumiesz podstawowej kwestii. Otóż czy gra jest dla Ciebie jednego czy ma trafiać w potrzeby ogromnej ilości osób. Blizzard nie miał FPS-a, skasowali Ghosta gdy prace były zaawansowane - gotowe mapy, scenariusze, mechanika. Blizzard robi to czego ludzie chcą tak naprawdę. Było zapotrzebowanie na karcianki to wydali swoją, gry które zostały stworzone przez sklonowanie DOTA z Warcraft 3 odniosły wielki sukces to opracowali swoją i wydadzą jak pod każdym względem będzie lepsza od konkurencji. Ten cały Overwatch na ten moment średnio do mnie trafia, ale nie śmiem wątpić w to że Blizzard wyda grę genialną, grywalną, która będzie łatwa do szybkiego opanowania, ale nalepsi będą daleko z przodu. Blizzard otwiera się na miliony nowych graczy i bardzo dobrze. Ktoś chce H&S ma D3, RTS - SC2, MMO - WoW, karciankę - HS. I niech ktoś mi powie, że w tych gatunkach jest coś lepszego od tych gier. Dla mnie najlepszym wskaźnikiem jest popularność i liczba sprzedanych kopii. Do tych gier nic się nawet nie zbliża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Po tych dwóch trailerach bardziej wolał bym obejrzeć film niż zagrać w grę ;)
2. Czemu źli zawsze wyglądają lepiej? :D
3. Ta snajperka ma identyczny hełm jak z traileru Cyberpunk 2044 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że tak na "bezczela" zerżnięto z TF, że aż oczy bolą. Gameplay oglądając miałem wrażenie, że to na jakimś skin-modzie zwykły TF.
Osobiście uważam, że chyba się tam w blizzie naprawdę skończyły pomysły bo jada po najniższych liniach oporu. Własna moba, karcianka, teraz klon TF - co będzie kolejne ? Blizzardowy minecraft ?
Zgadzam się tu z kilkoma osobami z poprzednich stron - wolał bym obejrzeć film pełnometrażowy z tego "uniwersum" i też jestem zdania, że ratuje ich trzeci dodatek do SC2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 01:12, Arcling napisał:

Zamiast łożyć na duży
projekt pokroju skasowanego Titana, o wiele łatwiej i szybciej jest robić tego typu gry.


Fun fact: Overwatch to jedna z "minigierek" wewnątrz Titana. Jedyny element tego projektu który działał zadowalająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Powiem szczerze, że tak na "bezczela" zerżnięto z TF, że aż oczy bolą. Gameplay oglądając
> miałem wrażenie, że to na jakimś skin-modzie zwykły TF.
> Osobiście uważam, że chyba się tam w blizzie naprawdę skończyły pomysły bo jada po najniższych
> liniach oporu. Własna moba, karcianka, teraz klon TF - co będzie kolejne ? Blizzardowy
> minecraft ?
> Zgadzam się tu z kilkoma osobami z poprzednich stron - wolał bym obejrzeć film pełnometrażowy
> z tego "uniwersum" i też jestem zdania, że ratuje ich trzeci dodatek do SC2.

Ale przecież blizzard nigdy nie tworzył innowacyjnych gier. Zawsze ściągał z innych produkcji. Cały sukces blizzarda polega na tym, że brał istniejący gatunek, kopiował pomysły, ale robił to lepiej niż inni. Zamiast wymyślać nowe po prostu ulepszali to, co dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam zagrałem w Team Fortress 2 i gra mi się oj bardzo nie spodobała, nie zbyt ciekawe
> postacie dla mnie i kiepski klimat. Mam nadzieje że to dzieło blizzarda zniszczy Team
> Fortress 2 bo szczerze rzygać mi się chce tymi wszystkimi śmieciami na youtube o Team
> Fortress 2 jakieś parodie nie parodie a połowa z tego nic nie wprowadza ani śmiechu ani
> nic nie przekazuje.
> Niedługo spodziewajmy się Quadrangle od Blizzarda pogromce Minecrafta : D.

Oceniać sieciowy FPS po klimacie i postaciach. Dobra robota!
Tak z ciekawości, to jakie inne FPSy nastawione na multi mają ciekawsze postacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie markę, tylko model/produkt/linię produktów/tytuł. Marką jest Blizzard, więc póki zachował nazwę, to żadnej nowej marki tutaj nie ma. Oczy bolą, gdy się czyta takie błędy.
A co do grafiki, to mi ona przewodzi na myśl jedynie to, że Blizzard inną grafikę boi się zastosować (lub nie umie, ale nie chciałbym osądzać). Ale to pewnie i lepiej, bo to podkreśla styl "arcade" ich gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 11:25, Reffan napisał:

Fun fact: Overwatch to jedna z "minigierek" wewnątrz Titana. Jedyny element tego projektu
który działał zadowalająco.

Ano, właśnie o to chodzi, dlatego wspominałem, że jest to zamiast Titana, który miał mieć podobny setting (Ziemia w niezbyt dalekiej przyszłości, walka z maszynami itp.). Tylko tam miało to być bardziej rozbudowane i gra miała w dużym stopniu przypominać mmo The Secret World, a przynajmniej tak wynikało z jej opisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubię gry Blizzarda ale ta firma nigdy nic inowacyjnego nie wymyśliła. Zgadzam się że biorą z innych gier do jednego worka i potem upraszczają do minimum aby trafiło do mas. No i efekty finansowe są. I nie ma nic w tym złego. Heroes of the Storm własnie do mnie przez to trafia. Mecz max 20 minut a nie jak w innych mobach 40. I spoko. Natomiast ta gra jak i karcianka od blizzarda do mnie nie trafi to już wiem, nie lubię strzelanek karykaturalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow, trailer wygląda niczym pixarowska produkcja. Co do innowacyjności Blizzarda... Blizzard w świecie growym jest jak Apple w świecie mobilnym. Biorą przeżute już pomysły i tworzą coś o wiele lepszego jakościowo. Dla mnie, gracza, który Team Fortress kojarzy się jedynie z grą o taniej społeczności, której zależy jedynie na wymianie cyfrowych itemków to lepsza opcja. Przede wszystkim widać w tym wszystkim, że poza charakterem i uzbrojeniem postacie różnią się też czymś innym - widzimy chociażby różne metody poruszania się poszczególnych postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 12:42, hans_olo napisał:

A co do grafiki, to mi ona przewodzi na myśl jedynie to, że Blizzard inną grafikę boi się zastosować (lub nie umie, ale nie chciałbym osądzać).


Blizzard jest znany z tego, że pod względem graficznym ich produkcje prezentują dobry poziom, nic nadzwyczajnego, po prostu mają działać płynnie na możliwie największej liczbie PC. Takie założenie mają od lat.

Sama gra... cóż nie tego się po nich spodziewałem. Battlecry, Overwatch, TF2 to typ gier, w które można zagrać, tak od czasu do czasu ze znajomymi. F2P?

Co ciekawe chcą się skupić na stronie PvP tego projektu, czyli również na e-sportowym widowisku, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 11:40, KMyL napisał:

Disney Pixar present!


Dokładnie.
Poza tym w trailerze tak naprawdę nikt nie obrywa... wszystko jest sterylne i mimo setek wystrzelonych pocisków jedyna szkoda to rozbite szkło i okulary małpy.
Dla równowagi wrzucam trailer Loadout. Też kreskówkowo, ale jucha się leje i humor jakiś taki bardziej wyrazisty ;]

https://www.youtube.com/watch?v=Ox3CNcdE-Ec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować