Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age: Inkwizycja - przegląd ocen

132 postów w tym temacie

ależ jak to "średnio udanym DA2"..
1) przecież to był RPG dekady według poczytnych magazynów które wystawiły pierwsze oceny http://www.gram.pl/news/2011/03/08/znamy-pierwsze-oceny-dragon-age-ii.shtml
2) potem zaś były niewiele niższe operując wokół średniej 84% http://www.gram.pl/news/2011/03/11/bioware-zaskoczone-niskimi-ocenami-dragon-age-ii.shtml
3) nawet wg gramu co najmniej dobra gra skoro "7,5 a gdyby niebłędy byłaby 8" w recenzji pecetowej http://www.gram.pl/artykul/2011/03/08/dragon-age-ii-recenzja.shtml nie mówiąc o wersji konsolwoej gdzie dostała czyste 8 http://www.gram.pl/artykul/2011/03/15/dragon-age-ii-recenzja-ps3.shtml nie mówiąc o artykule tłumaczącym czemu gracze nie poznali się a geniuszu dema http://www.gram.pl/artykul/2011/02/28/nowy-styl-dragon-age-ii-z-perspektywy-konsolowca.shtml
pewien byłem, że gra była dobra a winni byli tylko toksyczni nieliczni acz głośni hejterzy psujący scenarzyście samopoczucie i życie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ilu z tych recenzentów faktycznie skończyło grę, a ile to są tylko robione na szybko pierwsze wrażenia. Czytając niektóre z nich, nie dowiedziałem się niczego nowego, czego nie wiedziałem już z zapowiedzi. Nie jest ważne jak, byle szybko. Taką zasadą zdali się kierować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Posmarowane to i ocena dobra:)
>
> Oczywiście, że posmarowane, bo jak teraz gra od Bioware, szczególnie z serii Dragon Age
> może być dobra, prawda?


Prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego dark_master! :) Tobie oraz kilku innym dyżurnym hejterom BioWare/EA polecam pośpieszny zakup maści na ból wiadomej części ciała, albowiem moje przewidywania okazują się prawdą - Inkwizycja JEST co najmniej dobrą grą! :) Nie mam wątpliwości, że w związku z powyższym czekają was naprawdę ciężkie tygodnie, ale nie martwcie się, jakoś je przetrwacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2014 o 14:03, dark_master napisał:

ależ jak to "średnio udanym DA2"..
1) przecież to był RPG dekady /.../


Teraz wolą o tym nie pamiętać, bo wszystko zweryfikował rynek, czas oraz gracze. Cóż, prawda jest taka, że skala ocen większości portali to żart, a reklama jak to reklama, końcowe 9 zachęcają tłumy do kupna. Tylko to się liczy, recenzja rozbudowanej gry cRPG po 10 godzinach? Nie ma problemu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2014 o 14:26, Shaddon napisał:

Kolego dark_master! :) Tobie oraz kilku innym dyżurnym hejterom BioWare/EA polecam pośpieszny
zakup maści na ból wiadomej części ciała, albowiem moje przewidywania okazują się prawdą
- Inkwizycja JEST co najmniej dobrą grą! :) Nie mam wątpliwości, że w związku z powyższym
czekają was naprawdę ciężkie tygodnie, ale nie martwcie się, jakoś je przetrwacie.


Tobie też polecam ją zakupić, skoro boli cię to że komuś się może nie podobać, i nabija się z tych co niedawno twierdzili że DA2 to objawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2014 o 14:28, Shinigami napisał:

Teraz wolą o tym nie pamiętać, bo wszystko zweryfikował rynek, czas oraz gracze.

znaczy tu akurat oddajmy sprawiedliwość myszastemu, że faktycznie jak robił rozpiskę wad i zalet to oddał faktyczną jakość gry (ponoć, sam nie grałem w dwójkę, już jedynka była dla mnie dość słaba), ale dawanie wtedy wysokich ocen (bo 8 i w górę to wysoki i bardzo wysokie oceny) a teraz nagle obracanie się o 180 stopni i twierdzenie, że jednak była dość przeciętna i przereklamowana wygląda nieco komicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2014 o 14:23, Arcling napisał:

Czytając niektóre z nich, nie dowiedziałem się niczego nowego,
czego nie wiedziałem już z zapowiedzi. Nie jest ważne jak, byle szybko. Taką zasadą zdali
się kierować.

i "nie dłuzej niż 2-3 strony tekstu". Wprawdzie to tak abstrahując na chwilę od ocen i czasu gry, ale przy takich limitach "by przeciętny czytelnik się nie zmęczył" faktycznie ciężko poruszyć cś więcej niż to co było w zapowiedziach, nawet jeśli przy grze spędziło się kwartał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby gdyby owe zachwyty znalazły pokrycie w rzeczywistości, godny konkurent rodzimego Wiedźmina jest całkiem na miejscu. Co do samych ocen DA2, to chodziło mi bardziej o ogół zachwyconych (moim zdaniem) najgorszą grą jaką kiedykolwiek stworzyło Bioware. Cóż, można się śmiać z niektórych teorii spiskowych, ale trudno wyzbyć się wrażenia, że w przypadku niektórych gier, przychylne opinie się kupuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2014 o 14:26, Shaddon napisał:


widze że jesteś oblatany w tym temacie, parę produktów już przetestowałeś i możesz mi polecić. Kolego Shaddon, będę niezmiernie wdzięczny gdy choć raz odniesiesz się merytorycznie i z argumentami do dowolnego mojego posta, bo już raz ci pisałem, to że napiszesz "ból dupy" nie znaczy że wygrywasz dyskusję i cały internet. Zwłaszcza jak znowu (który to już raz.. czwarty? piąty?) piszesz oczymś zupełnie nie na temat- ja piszę o tym jak pisano o DA2, a ty mi wyskakujesz z jakimś DA3 :)

btw. poniewaz do dowcipkowania pierwszy, ale merytoryka jest trudna mimo dwukrotnych wezwań - Bethesda zrobiła tylko jednego fallouta, drugiego tylko wydawała. Jak więc mam z tobą dyskutowac o jakiś głębszych kwestiach nt tych gier jak ty w podstawach już się gubisz.
btw2. jak już musisz tryhardować z dowcipkowaniem to chociaż używaj opcji "odpowiedz" bo tak to nawet nikt tego dowcipkowania nie przeczyta i misterny plan próby dopieprzenia komuś ląduje tam, gdzie lądowały plany "Siary" Siarzeckiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zlot ignorantów...
Nie, to po prostu kolejny dzień na forum. Zamiast jednak oburzać się, że tak zatrważająco wielki tłum nie ma najmniejszego pojęcia o czym pisze, bądź po prostu pluje nienawiścią dla zasady, rób to, co ja - śmiej się. To jedyny sposób. Osobiście mam gigantyczną satysfakcję dostrzegając narastającą furię tych, którzy liczyli, że BioWare powinie się noga, a wyszło inaczej. Szczerze, to takie "święta w listopadzie", bo nie dość, że w końcu położę łapy na najbardziej wyczekiwanej przeze mnie grze, to jeszcze tytuł ów obroni się sam, ucierając nosa każdemu nadętemu bucowi, który z całego serca chciał, bym ja i wielu innych wielbicieli serii rozczarowało się Inkwizycją. Panowie - kij wam w oko! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż postanowiłem przyjrzeć się dokładniej tym ocenom.
Np. PC Gamer

Dragon Age 2 - 94/100
Dragon Age Inquisition - 87/100

Wniosek? Inkwizycja jest gorsza od DA2! ;-)

Tak na marginesie. Nie od dziś wiadomo, że na pierwszeństwo u EA trzeba sobie zasłużyć i byle kto gry od nich nie dostanie przed premierą. Swego czasu był ładny wyciek z warunkami jakie trzeba spełnić. Słowo klucz: pozytywne recenzje.

http://news.softpedia.com/news/EA-Mistakenly-Tried-to-Influence-and-Condition-Battlefield-3-Reviews-228747.shtml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię się przekonać do gier z tej serii. Jedynkę porzuciłem po około 5 godzinach, powtarzanie tego samego co widziałem u kumpla, właściwie bez możliwości grania w inny sposób skutecznie mnie zniechęciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować