Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin`s Creed Unity - recenzja

100 postów w tym temacie

Kochani, to w końcu jest dobrze, czy źle? :) Bo po przeczytaniu recenzji nie zgrywa mi się ona z oceną. Po kolei:

+ piękny Paryż
+ tłumy robią wrażenie
+ poprawione sterowanie (choć z błędami)
+ ciekawa kampania, humor, misje fabularne
+ coop
- mikropłatności
- bugi

--> z tego ni cholery nie chce mi wyjść 6.5 czyli w skali szkolnej trója. Chyba, że któryś minus przeważa plus aczkolwiek ciężko mi wierzyć, aby opcjonalne mikropłatności miały dla oceny gry większe znaczenie, niż np. rozbudowane misje poboczne.

Mówiąc to, propsuję jaja które trzeba mieć aby wystawić niską ocenę grze, która jest ostro promowana już od przedsprzedaży. Kołek w tyłek hejterom którzy w kółko wypisują, że polscy recenzenci są sprzedajni i piszą teksty reklamowe. Swoją drogą, Notre Dame fajne, ale mi szkoda tej Bastylii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 15:24, TFClecho napisał:

Kochani, to w końcu jest dobrze, czy źle? :) Bo po przeczytaniu recenzji nie zgrywa mi
się ona z oceną. Po kolei:

+ piękny Paryż
+ tłumy robią wrażenie
+ poprawione sterowanie (choć z błędami)
+ ciekawa kampania, humor, misje fabularne
+ coop
- mikropłatności
- bugi


zapomniałeś dodać jeszcze jeden minus - Przymus posiadania jednej zawszonej aplikacji na smartphone by można było mieć dostęp do wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 15:23, Kadaj napisał:

Mam nadzieję, że za rok będzie lepiej.


A ja wręcz przeciwnie. Mam nadzieję, ze przyszły rok będzie tym, który pozwoli nam w końcu odpocząć od asasyńskiej serii :) Ile można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 15:29, Phobos_s napisał:

Ile można?

Jeśli o mnie chodzi - w dobrze zrobionego AC, każdego w innej epoce/w innym zakątku świata, mogę grać jeszcze przynajmniej przez 10 lat. ;d

Dlatego - Rogue przybywaj. : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem mile zaskoczony tą recenzją. :) I bardzo sobie chwalę w tekstach krótką notkę od innego recenzenta - daje to lepszy ogląd sytuacji. ;) Cóż, miał być pre-order, ale po udostępnieniu wymagań zrezygnowałem. Okazuje się, że gra wcale nie jest aż tak dobra. Ciekawi mnie tylko czy Ubi będzie szedł w stronę optymalizacji gry, czy zajmie się kolejną częścią (bardziej prawdopodobne). :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 15:31, Kadaj napisał:

Jeśli o mnie chodzi - w dobrze zrobionego AC, każdego w innej epoce/w innym zakątku
świata, mogę grać jeszcze przynajmniej przez 10 lat. ;d


Sądzę, że tylko tak Ci się wydaje :)
Nawet najlepsze danie, jeśli się je zbyt często, przestaje smakować i się nudzi :)
Więc odpoczynek jest bardziej niż wskazany. Szkoda, że pazerne ubi o tym nie myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Ubi nie będzie poprawiał i optymalizował tej gry to nie wiele zarobi na tych mikropłatnościach no i może naprawdę sporo ludzi zniechęcić do kupna kolejnych swoich produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli gra zawodzi. Mam nadzieję, że następna "duża" gra z serii (nie licząc Rogue) ukaże się za około 2 lata - jest nad czym popracować i nie ma się co śpieszyć. Jeżeli Ubi jeszcze raz odwali taką maniane to.. to.. ehh...
Może Rogue zgarnie lepsze noty niż Unity :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteście zajebiści. Jako jedyni chyba nie boicie się napisać co na prawdę sądzicie o tej gierce. Przy takim gryonline gdzie nie wspomniano nic o zasadniczych problemach i gierka dostała 9/10, GRAM wypada o niebo lepiej. Bravo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niedługo Ubi zapowie trzy nowe części AC, więc nie ma czasu by pracować nad patchami do Unity. To już jest historia, gra się sprzedała, karawana jedzie dalej. :D
A tak przy okazji to recenzja jakaś taka bez polotu, podobnie jak na GOLu. Też chaotycznie opisana i nie zagłębiająca się zbytnio w poszczególne elementy. O różnych bugach można przeczytać w metryczce a z tego co wiadomo to dość poważny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 15:27, Numenpl napisał:

zapomniałeś dodać jeszcze jeden minus - Przymus posiadania jednej zawszonej aplikacji
na smartphone by można było mieć dostęp do wszystkiego.


Przecież ta zawartość nie jest ani trochę obowiązkowa; potraktuj to jako bonus - masz smartfona, masz dodatkowe skrzynki.

To dziwne, że tego typu patenty wywołują oburzenie, a konieczność płacenia za granie w multiplayerze na konsolach jest traktowana jako coś normalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czyli gra zawodzi. Mam nadzieję, że następna "duża" gra z serii (nie licząc Rogue) ukaże
> się za około 2 lata - jest nad czym popracować i nie ma się co śpieszyć. Jeżeli Ubi jeszcze
> raz odwali taką maniane to.. to.. ehh...
> Może Rogue zgarnie lepsze noty niż Unity :D

Panie kochany jak ja widzę ta grę fullHD na gtx 680 chodząca jak złoto i ta grafikę to łapie się za głowę co może się nie podobać recenzentom. Jak kupie to pogram od razu i sam się przekonam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że w Unity nie grałem (i na chwilę obecną grać nie zamierzam), odniosę się jedynie do recenzji, a nie samej gry. Po pierwsze, gratulacje za odejście od panującego na większości portali systemu ocen od 7 do 10 (miło wiedzieć, że są też inne oceny i jeśli gra nie zasługuje na nic wyższego, to nic wyższego nie dostanie). Tak trzymać. Po drugie, cieszy mnie niesamowicie wprowadzenie "drugiej opinii" wewnątrz recenzji. To coś, o czym wspominałem od dawna w przekonaniu, iż dzięki temu recki będą znacznie bardziej wiarygodne i miarodajne. Podobnie jak wcześniej - tak trzymać :) Po trzecie, ogromny szacun dla Michała Mielcarka za to, że odstąpił od pisania "głównej" recenzji, zdając sobie sprawę z tego, że gra go do siebie zraziła.

To, co widzimy powyżej, jest dokładnie taką recenzją, jakie powinny się na gramie pojawiać. Mówiłem już, że tak trzymać? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jednej (nawet dwóch) rzeczy nie mogę zrozumieć.
1. Coraz bardziej nachalne multi/co-op. Ja rozumiem że żyjemy w czasach, gdzie można się połączyć z drugą osobą na drugim końcu świata w ciągu sekund, i powinniśmy się socjalizować, ale dla niektórych takie stawianie sprawy ("albo grasz w co-opa albo nie masz dostępu do 25% gry"), w tym mnie, jest co najmniej nie na miejscu. Osobiście preferuję grę w samotności, ew popykać w BF3 przez sieć, ale zostawianie ochłapów (mniej interesujących zadań) dla tych którzy nie grają online jest rozczarowujące. Według mnie, AC to seria gdzie powinien być większy nacisk na solo i ew. rozwinięcie (dodanie większej ilości taktyczno-strategicznych opcji) do pomysłu z Brotherhooda.
2. Mikropłatnosci i apki. Kolejne rozwiązanie które uważam za nie na miejscu. Podobny pomysł został zaaplikowany w ME3 i w wielu przypadkach, do dziś słyszy się głosy o tym że to było złe. Że nie można swoimi własnymi siłami dojść do 100%, tylko jeśli "wydasz kasę i zamienisz się w baner reklamowy". To powoduje sytuację, że coraz więcej treści zostaje zablokowanej (bo apka nie działa, bo nie ma apki, bo nie ma połączenia, bo to, bo tamto), i ogólne wrażenie dostaje po dupie. System w ME3 dodatkowo nie działał z powodu pkt.1.
Podsumowując, że w dzisiejszych czasach powinniśmy stawiać na SP albo MP (w jednej grze) bo zawarcie tych dwóch trybów coraz częściej kończy się albo niepowodzeniem (zużycie kasy na tryb z którego nikt nie korzysta i przez to drugi tryb jest niedopieszczony), albo machlojkami (apki/mikropłatności), którym mówię ZDECYDOWANE NIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować