Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin`s Creed Unity - recenzja

100 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2014 o 17:31, lis_23 napisał:

Tym bardziej, że bugi z czasem znikną, a zalety pozostaną te same.


Nie zgodze sie z tym argumentem. Recenzja gry pisana jest przy stanie obecnym, a nie patrzac na to, jak moze bedzie za pare miesiecy czy rok. Jesli firma wypuszcza gre z bugami, to musi sie liczyc z konsekwencjami tego dzialania, a do takich nalezy obnizona ocena. Nie chca nizszych ocen - niech dopracowuja swoje produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 17:38, Fang napisał:

"minimalizacja wątku współczesnego"
Mało obiektywna zaleta. Dla mnie to wada :/


Dla mnie największa zaleta od pierwszej części. Nie cierpiałem Desmonda, wątek współczesny w BF też tylko odciągał mnie od ciekawszych zajęć w przeszłości. Osobiście całkiem wywaliłbym tego Animusa ( czy jak mu tam?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 17:31, lis_23 napisał:

Na grę składa się wiele czynników: gameplay, fabuła, postacie, oprawa audiowizualna,
itp. same bugi nie mogą zniwelować zalet, a te niezaprzeczalnie gra posiada. Tym bardziej,
że bugi z czasem znikną, a zalety pozostaną te same.

Tu jest taki problem że w grach technikalia są dość ważne. Bo tak gra ma niezłą fabułę, postacie ale co z tego jeśli nie da się tym nacieszyć bo nie działa jak trzeba. Fakt patche mogą ale nie muszą tego naprawić. Wystarczą 2 przykłady gier od Ubi: Future soldier które sypało się w szwach na premierze ale po roku łatania stało się produktem takim jakim powinno być, no i Watch Dogs które mimo ton obietnic zostało w sumie zostawione samo sobie, a nawet Ubi przeszkadzał fanom je łatać.

@up.
Zgodzę się w pełni, ograniczanie wątku z przyszłości wychodzi grze jak najbardziej na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jakie widzisz tu przekręcenie nazwy? Nie popadajmy w paranoje... Ot, w jednym słowie
> wyraził swoje zdanie nt. polityki Ubisoftu.

Snafu, na twoim miejscu nie pozwalałbym sobie na takie agresywne komentarze. Skoro za literówke w nazwie firmy można dostać "karę" to za twoją wypowiedź boję się pomyśleć co może cię czekać. Możesz któregoś dnia np. zniknąć w tajemniczych okolicznościach...

DISCLAIMER: Sole purpose of this post is to present the author''s subjective opinion related to the previous discussion. Having presented the post on the "as is" basis hereby author claims to held no responsibility for any misunderstandings and whatsoever.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na sytuację podobną do tej z Dead Space 3. Tam również przeholowali z niezbyt przyjaznymi graczu elementami (mikropłatności w singlu) i odczuwalnym spadkiem jakości wykonania gry. Powtarzają błędy EA. Seria zresztą za bardzo się rozrosła, patrząc na mnogość tych części i chyba zaczyna zjadać własny ogon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2014 o 17:36, Ring5 napisał:


Nie zgodze sie z tym argumentem. Recenzja gry pisana jest przy stanie obecnym, a nie
patrzac na to, jak moze bedzie za pare miesiecy czy rok. Jesli firma wypuszcza
gre z bugami, to musi sie liczyc z konsekwencjami tego dzialania, a do takich nalezy
obnizona ocena. Nie chca nizszych ocen - niech dopracowuja swoje produkty.

Tylko pokaż mi Assassyna, który bugów nie miał? Nawet zachwalany Black Flag je posiadał. Nie ma gry idealnej, a tutaj wiele rzeczy jest poprawionych i nowych, grę robili też tylko na trzy platformy i z pewnymi błędami i niedociągnięciami trzeba się było liczyć, ale trzeba do nich podejść obiektywnie i racjonalnie, z chłodną głową, zamiast ogłaszać bojkot Ubisoftu, lub proponować Putinowi zbombardowanie Ubisoft Kijóww ;) ( takie głópoty wypisują gówniarze, którzy mają za słaby sprzęt ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[offtop]

Dnia 13.11.2014 o 17:43, DonOskar napisał:

DISCLAIMER:


Mam ogromna prosbe: jesli juz koniecznie chcesz blysnac znajomoscia jezykow, upewnij sie chociaz, ze to, co piszesz, ma jakis sens. W tym jednym akapicie jest tyle bykow, ze az zeby bola od czytania. Nie wiem, czemu to mialo sluzyc, ale ewidentnie nie wyszlo. Nastepnym razem pozostan przy polskim.

[/offtop]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 17:45, lis_23 napisał:

Tylko pokaż mi Assassyna, który bugów nie miał?


I wielokrotnie wypominano kolejnym odslonom zabugowanie. Chyba najlepiej pod tym wzgledem wypadala dwojka, ale i tam czasem bywalo ciekawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 16:36, Rick napisał:

Z racji, że jesteś nowy na forum, nie będzie żadnej kary, ale informuję, że takie przekręcanie
nazw nie jest tu tolerowane. ;)


A tak w ogóle, to co na celu ma ten kretyński pomysł by karać za przekręcanie nazw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 17:53, Reffan napisał:

A tak w ogóle, to co na celu ma ten kretyński pomysł by karać za przekręcanie nazw?


Zdaje się, że kiedyś Cenega się oficjalnie popłakała bo ich masowo obrażali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 17:52, Ring5 napisał:

I wielokrotnie wypominano kolejnym odslonom zabugowanie. Chyba najlepiej pod tym wzgledem
wypadala dwojka, ale i tam czasem bywalo ciekawie :)

Cóż ja tylko dodam od siebie że żadna część do tej pory (no może poza bostonem z 3 na kartach AMD) nie miała bugów które aż tak utrudniały by/uniemożliwiały gry. W Black Flag co najwyżej znikający statek powodował uśmiech. Z tego co widzę im bliżej minimalnych wymagań tym bardziej gra się krzaczy, bohater co chwila się gdzieś blokuje itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 17:48, Ring5 napisał:

Mam ogromna prosbe: jesli juz koniecznie chcesz blysnac znajomoscia jezykow, upewnij
sie chociaz, ze to, co piszesz, ma jakis sens. W tym jednym akapicie jest tyle bykow,
ze az zeby bola od czytania. Nie wiem, czemu to mialo sluzyc, ale ewidentnie nie wyszlo.
Nastepnym razem pozostan przy polskim.


Wyboldowałem wyrazy które nie istnieją w języku polskim. Jak widać stanowią one większość twojej wypowiedzi.

Jeśli od czegoś "że aż żeby bola od czytania", to od tego.

Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 18:20, DonOskar napisał:

Wyboldowałem wyrazy które nie istnieją w języku polskim.


Szkoda, ze nie pomyslales, ze ktos moze pisac z telefonu, i unika polskich znakow, bo tak jest po prostu szybciej. Nijak sie to nie ma do tekstu, ktory w jezyku angielskim jest po prostu belkotem, na dodatek wypelnionym bledami (i nie mowie o ilterowkach, ale o bledach gramatycznych, o niewlasciwie uzytych slowach itp). EOT z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Tylko pokaż mi Assassyna, który bugów nie miał? Nawet zachwalany Black Flag je posiadał.
> Nie ma gry idealnej, a tutaj wiele rzeczy jest poprawionych i nowych, grę robili też
> tylko na trzy platformy i z pewnymi błędami i niedociągnięciami trzeba się było liczyć,
> ale trzeba do nich podejść obiektywnie i racjonalnie, z chłodną głową, zamiast ogłaszać
> bojkot Ubisoftu, lub proponować Putinowi zbombardowanie Ubisoft Kijóww ;) ( takie głópoty
> wypisują gówniarze, którzy mają za słaby sprzęt ).

Kupując produkt oczekuje się, że będzie on w pełni sprawny i będzie spełniał wszelkie reklamowane funkcje. Jak kupisz tablet i okaże się, że wifi czasami działa a czasami nie to go reklamujesz, czy czekasz aż producent zaktualizuje firmware w nadziei na poprawę działanie sprzętu? Czy czytając recenzje takiego tabletu chciałbyś dowiedzieć się o jego wadach i jak one wpływają na ogólną ocenę użytkowania? Myślę, że są to pytania retoryczne.

Tak samo od gier oczekuje się, aby były w pełni sprawne w dniu premiery. Błędy może poprawią, a może nie. Znając historię Ubi może być to proces długi i bolesny. Autor recenzji uznał, że problemy techniczne są na tyle poważne, żeby wystawić taką a nie inną ocenę. Ja osobiście to szanuję i u mnie budzi to zaufanie do tekstów na tym portalu, choćby z tego powodu, że recenzja przestrzega mnie przed wspieraniem firmy próbującej sprzedać mi niepełnowartościowy produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 18:33, DonOskar napisał:

Jakich? Koleś podaj jakie tam są błędy.


Widzę, że nie odpuszczasz... Po pierwsze, daruj sobie "kolesia", bo nimi nie jesteśmy. Po drugie, chciałeś, to masz (żebyś znowu nie narzekał na brak polskich liter, pozwoliłem sobie tymczasowo przejąć laptopa żony):

1)Sole purpose - powinno być THE sole purpose

2)on the "as is" basis - powinno być on AN "as is" basis

3)hereby author claims - nawet nie wiem, z której strony to ugryźć. Jeśli już, to THE author hereby claims, co i tak nie ma sensu w połączeniu z kolejnym fragmentem, którym jest

4)to held no responsibility - to HOLD, czas przeszły tu jest zbędny, poza tym wystarczyłoby "claims no responsibility for..."

5)and whatsoever - nie wiem, co tu chciałeś zrobić, ale to się kupy nie trzyma. Jeżeli naprawdę chciałeś użyć "whatsoever" (odpowiednik polskiego zwrotu "jakikolwiek, jakiejkolwiek"), to zdanie powinno brzmieć "the author hereby claims no responsibility whatsoever for any misunderstandings". Zresztą "misunderstandings" też tu raczej mało pasuje, lepszym zwrotem by było "misinterpretations", ale to już kwestia gustu.

Czyli cały tekst, w poprawnej wersji, powinien brzmieć: The sole purpose of this post is to present the author''s subjective opinion related to the previous discussion. Having presented the post on an "as is" basis, the author hereby claims no responsibility for any misunderstandings/misinterpretations whatsoever.

Już? Możemy zakończyć temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugerowałbyś zastąpić the przez a aby moja wypowiedź nie była bełkotem. Aha, gratuluje. Mieszkam w kraju anglojęzycznym i studiuję na jednej z najlepszych uczelni na świecie, o której ty możesz co najwyżej poczytać w gazetach. Mi mój język wystarczy i nie muszę ci niczego udowadniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować