Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fan Wiedźmina z nieustającymi migrenami jako NPC w Dzikim Gonie

23 postów w tym temacie

Przypomina mi się, jak przy tworzeniu Legend of Grimrock pewien gracz pytał o umieszczenie na ekranie strzałek do poruszania się, na które można kliknąć myszką. Jeden z twórców stwierdził, że to niepotrzebne, bo za ruch odpowiadają klawisze kierunkowe, ale zapytał dlaczego tamten chciałby, by się pojawiły. Okazało się, że gracz jest osobą niepełnosprawną i to znacznie bardziej ułatwiłoby mu grę. Jakiś czas później te strzałki się pojawiły :)

Proste a poruszające, ale to co zrobili Redzi również zasługuje na pochwałę. Zyskują w oczach wielu graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna inicjatywa ze strony CDPR. Chłopaki mają klasę.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. W jaki sposób granie w gry może łagodzić migreny?
Z tego co wiem (a trochę doświadczenia z migrenami mam) to granie raczej intensyfikuje problem.
No chyba, że to jakiś nietypowy przypadek.

Ale generalnie CDPR jak zwykle staje na wysokości zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie czyta się takie newsy. A pomysł na tego questa świetny :) Jeśli nie wykonamy zadania, to Nick nie będzie dla nas tworzył zbroi/handlował z nami :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Fajna inicjatywa ze strony CDPR. Chłopaki mają klasę.
>
> Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. W jaki sposób granie w gry może łagodzić migreny?
> Z tego co wiem (a trochę doświadczenia z migrenami mam) to granie raczej intensyfikuje
> problem.
> No chyba, że to jakiś nietypowy przypadek.
>
> Ale generalnie CDPR jak zwykle staje na wysokości zadania.

Może ma kłopot związany z oczami, a to z kolei rzutuje na migreny. Być może grając i czytając skupia wzrok w inny sposób, co z kolei przekłada się na mniejszy ból głowy. Cholera wie, sam myślałem, że powinno być odwrotnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2014 o 13:46, Phobos_s napisał:

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. W jaki sposób granie w gry może łagodzić migreny?

Nigdy nie cierpiałem na migrenowe bóle głowy, ale z własnego doświadczenia mogę potwierdzić, że jest to jakaś tam ucieczka od pewnych niedogodności. Sam leczyłem kilka razy nudności żołądka posiedzeniami przy Civ5 :) Człowiek skupia całą uwagę na innym zajęciu i przestaje zauważać pewne dolegliwości. Nie wiem jednak czy gapienie się w monitor jest tu akurat najlepszym sposobem na migrenę, no ale skoro jemu to pomaga... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2014 o 13:56, Sandro napisał:

Nigdy nie cierpiałem na migrenowe bóle głowy, ale z własnego doświadczenia mogę potwierdzić,
że jest to jakaś tam ucieczka od pewnych niedogodności. Sam leczyłem kilka razy nudności
żołądka posiedzeniami przy Civ5 :) Człowiek skupia całą uwagę na innym zajęciu i przestaje
zauważać pewne dolegliwości. Nie wiem jednak czy gapienie się w monitor jest tu akurat
najlepszym sposobem na migrenę, no ale skoro jemu to pomaga... ;)


Tak, skupienie się na czymś (o ile skupić się da:) ) może trochę pomóc, ale wpatrywanie się w monitor/tv raczej męczy wzrok.
No ale, jak mówiłem, może jemu to jednak pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2014 o 13:46, Phobos_s napisał:

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. W jaki sposób granie w gry może łagodzić migreny?
Z tego co wiem (a trochę doświadczenia z migrenami mam) to granie raczej intensyfikuje
problem.


Skoro masz doświadczenie, to pewnie zauważyłeś, że to raczej ruch powoduje nasilanie się bólu, więc jak chłopak regularnie bywa przykuwany do łóżka na około 20 godzin, zmaga się z nudnościami itd. to lepiej zająć czymś umysł i odciągnąć go od skupiania się na bolącej głowie, skoro i tak środki farmakologiczne raczej mało pomagają.

Zwykłe, ale silne bóle głowy to już całkiem inna historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2014 o 14:05, Strange101 napisał:

Skoro masz doświadczenie, to pewnie zauważyłeś, że to raczej ruch powoduje nasilanie się bólu


Uhm, i światło (szczególnie jak coś mruga i błyska), i dźwięk i jeszcze kilka innych rzeczy.
Czasem nawet zapachy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To by się zgadzało. Doskonale wiem co to mocny, migrenowy ból głowy, tak mocny, że aż robi się niedobrze i wtedy najlepszym wyjściem z sytuacji (poza super mocnymi środkami przeciwbólowymi które są nawiasem mówiąc mega szkodliwe dla organizmu) jest spokojne leżenie w ciemnym pokoju a nie czytanie książek i granie w gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zwykła migrena. Wypadałoby najpierw sprawdzić fakty, bo to znacznie poważniejsza sprawa, niż typowe bóle głowy. No a sama akcja, to cóż... Miły gest, ale mimo wszystko to część PR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować